Forum Forum podatkoweInne

niepełnoletni, zarabianie na sms. podatek.

niepełnoletni, zarabianie na sms. podatek.

Sawyer / 178.37.49.* / 2010-08-24 09:47
Jestem osobą niepełnoletnią, od miesiąca prowadzę stronę internetową. Uzyskuje na niej zysk ok. 10tyś zł. Na stronie zarabiam poprzez płatności SMS. Od mojego usługodawcy otrzymałem w sprawie rozliczeń taką wiadomość:
uprzejmie informuję, że jeśli konto w Serwisie Dotpay jest założone na osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej to zaliczka na podatek PIT w wys. 18% jest odprowadzana do urzędu skarbowego zgodnie z przepisami ustawy o PIT.
W trakcie roku podatkowego nie musi Pan z tego tytułu nic więcej załatwiać z urzędem.
Po zakończeniu roku podatkowego prześlemy Panu PIT-11, który posłuży do rozliczenia rocznego." Jeśli nie jestem pełnoletni i nie mam działalności gospodarczej to mogę robić rozliczenie roczne? Tego się nie robi przypadkiem na wiosnę jakoś? Bo w styczniu już będę miał 18 lat to problem z wiekiem odpada.
szklarek / 2010-08-24 11:33
Rozliczenie roczne przecież nie dotyczy tylko prowadzących DG. Twoi rodzice też go dokonują wypełniając "PIT" do końca kwietnia następnego roku. Ewentualnie dokonuje tego pracodawca, jeśli tak sobie podatnik zażyczy i jest to jedyny jego dochód w roku podatkowym.

Tego typu dochodów nie łączy się z dochodami rodziców. Jak 'normalny' podatnik do końca kwietnia 2011 złożysz zeznanie PIT-37 na podstawie tego przesłanego PIT-11, będziesz mógł je też jako pełnoletni już podpisać.
O ile nie masz jeszcze numeru NIP już teraz złóż wniosek NIP-3 o jego nadanie i po nadaniu poinformuj o nim Dotpay.
Urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania.

Najnowsze wpisy