Forum Polityka, aktualnościKraj

Nieprawidłowości w warsztatach samochodowych

Nieprawidłowości w warsztatach samochodowych

Wyświetlaj:
Wojciech_pq / 188.33.248.* / 2022-09-25 18:25
Jeśli chodzi o regenerację części samochodowych to najlepszym warsztatem jest Reg-Truck. POlecam ich usługi
Krystianmajek / 188.33.240.* / 2022-04-23 22:33
Jeśli szukasz rzetelnej firmy wykonującej regenerację części samochodowych to polecam AVANTI. To świetni fachowcy, na których można polegać.
JurekOwik / 188.33.248.* / 2022-03-28 22:05
Polecam wszystkim świetny warsztat samochodowy Serwis Niedźwiedź-Lock. Naprawy są wykonywane rzetelnie, terminowo i i dokładnie.
magu6 / 79.191.138.* / 2021-03-14 14:27
zerknij na ofertę www.tuning-olesnica.pl
wart51 / 79.191.107.* / 2020-05-08 14:45
dlatego myślę, że warsztaty powinny wprowadzać system CRP, np. www.serviceview.pl
Henryk737 / 37.201.4.* / 2017-08-27 09:17
Unikaj warsztatu "Naprawa Auto-Gaz" w Wołominie !!! Przy Toyocie Auris miałem wgniecenie boczne progu i lekko naruszoną dolną krawędź drzwi. Przesłałem zdjęcia mojemu szwagrowi /mieszkam w Niemczech/, który uzgodnił mi termin u Stanisława Tabata / właściciel warsztatu/ z kosztami ok. 1000 zł. Kiedy pan Tabat zobaczył samochód na niemieckich numerach, wiedząc też, że mam czas tylko paru dni, podniósł cenę na 2000 zł. Przy odbiorze samochodu zażądał jeszcze 400 zł - nic nowego nie zrobił, co przedtem było uzgodnione, a nie wykonał wszystkich przeze mnie zleconych napraw. Było to jawne naciąganie i wymuszanie ceny. Wiedział, że mam tylko parę dni do dyspozycji, wykorzystał sytuację. Nieuczciwość i oszustwo !
milosz61 / 83.24.43.* / 2020-03-04 15:26
A czy ktoś z Państwa miał styczność z mechanikami z www.dpfsmolna.pl? Jak tak to jakie macie zdanie?
77enn / 31.174.144.* / 2013-10-23 19:43
W takim razie ja ostrzegam przed warsztatem samochodowym na ul. bokserskiej 1c w Warszawie (wcześniej chyba po nr 4). Na poczet zakupy silniczka do reduktora do bmw wzięli 2500zł. Na czas sprowadzenia części zamontowali mi silniczek z innego auta, którego właściciel rzekomo zgodził się na to!!! PARANOJA! Po tygodniu mieliśmy się rozliczyć. Dzwoniłam kilka razy. Ciągle odwlekali sprawę. Po 3 miesiącach wkurzona wykonałam telefon z żądaniem oddania kaucji. Powiedzieli, ze za moje pieniądze kupili silniczek i wmontowali go do innego auta, a ja mam im dopłacić, bo koszt był większy niż pozostawiona przeze mnie kaucja!!!! Powiedziałam, że w takim razie chętnie skontaktuję się z owym właścicielem bmw, który tak chętnie zgodził się na wymontowanie zdrowego elementu z własnego samochodu. Zmienili front działania: okazało się nagle ze to był właścicielki samochód. Kłamstwo goni kłamstwo. I do tego zdziwieni, że mam o to pretensje. OSTRZEGAM!
.driver. / 81.190.62.* / 2014-02-14 14:17
Przekładanie części z jednego samochodu do drugiego dzisiaj jest normą. Kasowanie za części niewymienione również jest normą .
Dzisiaj przy odbiorze samochodu a jednocześnie przed zapłaceniem za usługę należy wszystko osobiście sprawdzać !
lika / 91.150.220.* / 2011-08-05 12:57
dobre i godne polecenia warsztaty można znaleźć z wyszukiwarce autosluga.pl, mają tam dobre i sprawdzone adresy, mój tata dośc długo szukał naprawdę dobrego mechanika i udało się:)
Maniek85 / 77.254.193.* / 2011-06-29 16:03
Ja też się naciąłem na wiele warsztatów, niektórzy potrafią robić takie przekręty, że szok, ale to w większości są małe warsztaty, założone przez prywatne osoby, dlatego ja już w takie miejsca nie zaglądam, zaufałem porządnemu serwisowi, że raczej już do końca tak będzie, po pierwsze mam więcej korzyści, częste promocje, mogę widzieć jak mój samochód jest naprawiany. Ja się już przekonałem że nie warto robić tam gdzie najtaniej bo i tak wychodzi drożej. A mój salon to Pol-Mot, ja akurat w Białymstoku, ale mają salony w kilku miastach Polski, ich strona http://start.polmotauto.pl/pl/index
T. / 81.190.54.* / 2011-02-17 22:29
No i leci lawina skarg na warsztaty samochodowe. I nie ma się czemu dziwić. Na Wybrzeżu jest podobnie.
Tak ! Dzisiaj znaleźć warsztat samochodowy z prawdziwego zdarzenia graniczy dosłownie z cudem !
Jedyne czynności ,które najlepiej im wychodzą nie psując przy tym innych mechanizmów , jest wymiana żarówek,świec i wycieraczek.
Jedyna szansa jest jeszcze u starych , doświadczonych mechaników w ich garażu z solidnym kanałem
lukean / 84.40.203.* / 2009-11-19 08:38
witam,
chciałbym ostrzec wszystkich przed naprawianiem samochodów w warsztacie samochodowym DOSCAR w łodzi - niemiła obsługa, brak fachowców...
klijet / 89.76.60.* / 2010-12-06 15:04
odradzam wszystkim warsztat warszawa ul bialolecka224 bada partaczy zero wiedzy o motoryzacji sprawe kieruje do sadu
Jan Wais / 194.146.217.* / 2010-06-13 19:25
Chciałbym ostrzec wszystkich przed skorzystaniem z uslug warsztatu Pro Motors, ul. Stalowa 76 we Wrocławiu, szef Jerzy Przybylski. Ostatnio wymieniałem u nich skrzynię biegów. Dostałem samochód, w którym sprzęgło w nieprawidłowy sposób brało u samej góry, z pod maski wydobywały się stuki, i co najgorsze nie dokręcone było prawe przednie koło. Wracam do warsztatu, sygnalizuję stuki i złe funkcjonowanie sprzęgła. Biorą niby na powtórny przegląd, parę godzin później oddaja auto w takim samym stanie. Dopiero znajomi z Wałbrzycha rozwiązują problem (cała masa istotnych śrub niepodokręcana, itd. nie powiem dokładnie o co chodziło, grunt, że lista czynności zajmowała kartkę A4). W warsztacie Pro Motors oczywiście nie oddają pieniędzy. Do tego auto jest jeszcze całe upaćkane smarem, no dramat. Mam zamiar składać reklamację z powiadomieniem wszystkich możliwych organizacji ochrony konsumentów. Proszę pamiętać: Jerzy Przybylski, Wrocław, Stalowa 76, PRO MOTORS
ardzuna1979 / 46.113.238.* / 2011-01-20 00:21
Witam,

Poszukuję wszystkich osób oszukanych przez Pro Motors Jerzego Przybylskiego
proszę o kontakt na mój adres mailowy

gorajrobert@yahoo.co.uk

oddzwonię do każdego

pozdrawiam

Robert
Marcin K. / 83.26.154.* / 2010-08-18 22:19
Potwierdzam... Tak się składa, że to najbliższy warsztat od mego miejsca zamieszkania, więc poniekąd skazany byłem na skorzystanie z ich usług. Pól roku temu miałem stłuczkę - do wymiany chłodnica, reflektor przedni lewy, alternator, i wentylator klimatyzacji. Pan Jerzy zainkasował około 1200 zł za naprawę, w tym kupno nowej chłodnicy. Pozostałe części załatwiałem we własnym zakresie. Problem pojawił się już przy zamawianiu przez warsztat chłodnicy. Oczywiście oddałem do dyspozycji dow. rej. by można było zamówić właściwą część - ta okazała się niewłaściwa, stąd opóźnienie w oddaniu samochodu do użytku - 3 dni. Po 3 dniach odebrałem sam. (płacąc 1200 zł) - przejechałem 150 km - wysiadł akumulator na skutek nieodpowiedniego dokręcenia śrubek w alternatorze. Dodatkowy koszt - 250 zł (u innego mechanika - do Wrocławia z reklamacja nie byłem wstanie dojechać) + nowy akumulator.
No i wizyta w zeszłym tyg. - wymuszona u nich, bo znów chodzi o odległość od domu, skoro auto musiało być przepychane. Wymiana filtra paliwa i pompy paliwa. Za stary filtr policzyli jak za nowy - 90 zł, pompa - 185 zł, plus inne koszty - razem 600 zł. Samochód tydz w naprawie. Efekt - zgięty metalowy przewód paliwowy - tak, ze nie przepuszczał odpowiednio paliwa. Reklamacja przyniosła darmowa (OK!) wymianę zgiętego przewodu paliwowego na gumowy, który po 2 dniach eksploatacji pękł na środku ruchliwej drogi. Niestety lub stety znów 150 km od wyżej opisywanego warsztatu, stąd wymiana na właściwy przewód odbyła się już u znajomego mechanika. Kosztowała mnie (poza wylanymi na asfalcie w godzinach szczytu (ruchliwa droga) około 5 litrami paliwa, energii na przepchanie samochodu, holowania) 20 zł. I święty spokój zdala od Pro Motors. Święty na razie, bo czeka mnie jeszcze jedna reklamacja. Ps. Auto ma 8 lat - nie jest więc szrotem. ;)
Pro Motors - ODRADZAM!!!
Marcin K. / 87.99.50.* / 2010-09-22 23:03
Uzupełniam informacje... Okazało się dodatkowo, czego wcześniej nie zauważyłem, ze przy okazji demontażu i ponownego montażu tylnego siedzenia schowano zaczepy pasów bezpieczeństwa - na szczęście policja odpuściła mi kiedy przy okazji stania na światłach awaryjnych... Po powrocie do Wrocławia oddałem samochód do do reklamacji. Przewód paliwowy został wymieniony przez znajomego mechanika, wiec w tej kwestii nie ma już problemu. Wyciągnięto zaczepy pasów, naprawiono gratisowo (!) zamek tylnych drzwi (przy okazji). Niestety nie byli w stanie zlikwidować głównego problemu w przeciągu 2 dni, tj. niewłaściwie działającej pompy paliwa, jako że niesprawny był kosz tej pompy. Szef stwierdził, że nie jest w stanie załatwić mi części na czas. No i tak jeździłem kilkanaście dni nie do końca sprawnym autem (na szczęście w międzyczasie wyjechałem na urlop, więc samochód był mi zbędny). Po powrocie z urlopu zjawiłem się w PROMOTORS, jako że jego szef obiecał załatwić część (kosz pompy paliwa). I załatwił, tyle że w dniu oddania samochodu do kolejnej naprawy kosza nie było. Ostatecznie kosz załatwiłem sobie sam i tu PLUS dla warsztatu, bo tez szef użyczył mi swego samochodu bym mógł podjechać do znalezionego przeze mnie w Internecie miejsca zakupu kosza p. p. Kosz zamontowano w 1 godz. - sprawdzono auto - wszystko grało i po dżentelmeńsku )jak określił to szef PROMOTORS) uiściłem symboliczną zapłatę. Samochód jeździ idealnie. Ostatecznie - PROMOTORS się zrehabilitował... Polecam, pod warunkiem pełnego nadzoru klienta nad pracami mechaników, tez przy założeniu, że klient podejmie dyskusję (szczegółową) na temat usterek zleconych przez niego do naprawienia.
ardzuna1979 / 46.113.238.* / 2011-01-20 00:30
Witam,

jak w poście wcześniejszym

jeśli czujesz, że Pro Motors naciągnął Cię na koszty to proszę o kontakt.

Mnie naciągnęli na ponad 3000zł robiąc bez mojej zgody kapitalny remont silnika auta wartego 4000zł, a może nawet i mniej,
Dodatkowo kilka miesięcy wcześniej wymienili pompkę do spryskiwacza - nawet dali mi starą i łożysko.
Efekt po trzech miesiącach okazało się, że łożysko było dokręcone (stare) i pompka też była stara - na to nie wziąłem faktury,
Tym razem zabrałem fakturę, gdyż bez mojej zgody i wiedzy porobili mi rzeczy których nie chciałem plus wlali mi ponoć nowy olej - 120zł (wymianę oleju robiłem dwa tygodnie wcześniej i wciąż wożę w bagażniku resztkę ok. 3litrów) i płyn do chłodnicy, który też mam w bagażniku własny.

Jeśli jesteś zainteresowany ukróceniem ich procederu to proszę o kontakt.
Ja mówię stop nieuczciwym serwisantom. Potrzebuję w tym pomocy byśmy wszyscy czuli się lepiej.

mój e-mail gorajrobert@yahoo.co.uk

pozdrawiam

Robert
616655 / 159.205.49.* / 2014-02-14 12:59
Witam

Potwierdzam nieprawidłowości w tym serwisie.
Nie polecam, omijać szerokim łukiem
kobieetka / 77.79.192.* / 2011-02-17 22:17
mnie obsluzyli bez zarzutu, mieszkam blisko i zdecydowalam sie mimo tego ze opinie sa rozne no i jako kobieta nie mam pojecia o samochodach, ciezko znalezc teraz dobry warsztat, w tym przekonala mnie cena( znajomy ktoremu pokazalam fakture byl zaskoczony i tak powiedzial) i od razu przeglad mozna zrobic, w sumie polecam
MM@S / 83.31.115.* / 2008-06-16 15:47
I co z tego?? Za tydzień będzie inny temat! Czy tego typu kontrole służą komuś poza kontrolerom, którym za to płacą? hipokryzja
lciesiel / 2007-01-26 16:35 / Bywalec forum
37 mandatów i 3 wnioski... Mój Boze!!!! Skoro jest taki dramat, to rzeczywiście inspekcja się wysiliła.. Aż 67 warsztatów skontrolowano ( tak domniemam z treści artykułu ). Niesamowite, jak sprawny jest nasz aparat kontroli... Jak szybko i dokładnie bystre oko władzy dociera pod każdą strzechę w trosce o dobro ludu pracującego miast i wsi..
MM30 / 83.7.33.* / 2007-01-29 01:20
hehe iciesiel dobre to było ;)
a ja zapostuluje jeszcze za tym aby: aby ta cała komisja kontroli warsztatów sama sie rozwiązała bo z tych kontroli nic i tak nie wynika aby zjada nam całe kartofle i nic z tego nie ma. dziekuje.

Najnowsze wpisy