Forum Forum prawneGospodarcze

Nieuczciwy sprzedawca Allegro sprzedaje kolejne auta

Nieuczciwy sprzedawca Allegro sprzedaje kolejne auta

skomentuj
Olin1313 / 46.235.154.* / 2014-11-19 13:42
Cześć,

Miałem ostatnio nieprzyjemność zakupienia auta od użytkownika Allegro mastergit83. Samochód to Audi z przebiegiem ok. 97tys. km. Po zakupie okazało się, że auto bierze olej w dużych ilościach a rano na zimnym silniku pluje czarną sadzą z rury wydechowej. Przy zakupie był zawsze na ciepłym silniku i był lekki dymek z rury. Na pytanie o to koleś ściemniał, że w silnikach z turbo to normalne.

Zgłosiłem mu ten fakt 5 dni (!) po zakupie z prośbą o anulowanie transakcji. Wystąpienie o anulowanie transakcji to poważna sprawa więc chciałem mieć pewność. Byłem u mechanika, że sprawdził czy niem zwykłego wycieku i nawet później w ASO.

Jak zgłosiłem się z powrotem do mastergit83 aby unieważnić transakcję to co się dowiedziałem ?

1. Że jeżdżę już pięć dni i dopiero teraz mu to zgłaszam ?
2. Że przez ten czas usterka pojawiła się z mojej winy ... (zrobiłem 200 km w tym 100km z Płocka do Wwy).
3. Że koleś ma papiery świadczące o poprawności działania samochodu i jak chcę dochodzić swoich praw to mogę się z nim sądzić (!)
4. Dyskusja telefoniczna urwała się po pierwszym telefonie bo koleś od razu poleciał do prawnika i przeszliśmy na tryb "dowodowy" czyli sms-y.
5. Na końcu jeszcze szydził ze mnie w sms-ach, że kłamię i że absolutnie nic takiego u siebie nie zauważył.

Teraz mam samochód ze stwierdzonym zużyciem silnika nadający się do generalnego remontu: tłoki, pierścienie, korbowody. Słowem 10 tys. PLN.

Nie mam dowodów na to, że koleś zrobił to celowo natomiast na pewno musicie solidnie się przyjrzeć autku w trakcie zakupu bo potem gościu się wszystkiego wypiera i twierdzi, że - cytat za sms: sądy to dla niego nie pierwszyzna.

Nawet jeśli nie wiedział o wadzie ukrytej musi naprawić samochód albo anulować transakcję wg przepisów KC. Można dochodzić anulowania transakcji w ciągu 30 dni od zakupu za porozumieniem stron albo - jesli sprzedający odmawia - sądownie. Nawet komisy idą na ugodę. Ten koleś NA PEWNO NIE.

Kupowanie u niego to duże ryzyko. Ja na pewno nie chcę mieć z nim nic do czynienia a Wy musicie sami ocenić czy chcecie w to wchodzić.

Pozdrawiam,
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - mastergit.]
Autobryczka / 77.113.26.* / 2019-08-13 09:39
Nie polecam autobryki.pl Człowiek wziął pieniądze za usługę, której nie wykonał. Odesłać nie ma zamiaru. Uwaga na zakup auta.
skomentuj

Najnowsze wpisy