Forum Forum finansoweInne

Niezależna Kobieta

Niezależna Kobieta

snakkeee / 193.200.83.* / 2010-10-27 14:18
Czy kobieta potrafi zarządzać swoimi pieniędzmi?

Czy wciąż obowiązuje stereotyp słabej kobiety u boku mężczyzny?
Obraz współczesnej kobiety znacznie różni się od tego sprzed lat. W dzisiejszych czasach kobieta jest silna, przedsiębiorcza i dąży do niezależności finansowej. Niektórzy mogliby powiedzieć, że to całkiem feministyczne stwierdzenie. Jednak to nieprawda. Bo co dziwnego w tym, że kobieta chce być w pełni niezależna w trosce o własną przyszłość, a przede wszystkim przyszłość swoich dzieci? Warto zwrócić uwagę na fakt, że czasy znacznie się zmieniły i kobiety niejako zostały zmuszone do tego, by przejąć ster i wypłynąć w kierunku niezależności.
Kilka dni temu otrzymałam zaproszenie na konferencję finansową w ramach projektu „Niezależna Kobieta”. Konferencja przeznaczona była dla tych, którzy chcą przejąć całkowitą kontrolę nad swoim życiem.
Przyznam, że po raz pierwszy udało mi się wziąć udział w konferencji adresowanej tylko i wyłącznie do publiczności damskiej. Konferencja z cyklu „Niezależna Kobieta” to pierwsze inauguracyjne spotkanie w ramach tego projektu. Spotkanie odbyło się w Hotelu Oleckim w Rybniku.
Głównym organizatorem i inicjatorem programu jest Pani Agnieszka Czernecka- jeden z Dyrektorów Organizacji Novision. Warto podkreślić, że osoba prowadząca to jedna z nielicznych kobiet, która potrafiła udowodnić mężczyznom, że w świecie biznesu i finansów znajduje się miejsce również dla nas.
Choć wydaje się, że to wciąż mężczyźni najczęściej zajmują się finansami i inwestowaniem, to coraz częściej obserwujemy, że to właśnie kobiety próbują zająć się tą sferą i coraz lepiej im to wychodzi.
„Nie chcę, aby kobiety panowały nad mężczyznami, ale nad sobą”.

http://www.grandblog.pl/grand_mikrofon_ludzie_sukcesu-_wywiady,60,madra_bogata_kobieta,69.html

Kobieta współczesna jest w pełni niezależna. Takie jest założenie. Powinna ona zacząć myśleć o swojej wolności finansowej, pod którą ukrywa się również wolność jej dzieci.
Organizator spotkania przekonuje, że to jednak kobieta jest zmuszona do tego, żeby zapewnić pewny i bezpieczny byt swoim dzieciom. Statystyki są przerażające. Pewna grupa kobiet żyje w zupełnej nieświadomości i nawet nie zdaje sobie sprawy z ogromu problemu, bo zła sytuacja finansowa kobiet w naszym kraju to wciąż duży problem.

- 47% kobiet powyżej 50. roku życia jest niezamężnych
- 40% małżeństw kończy się rozwodem
- w pierwszym roku po rozwodzie stopa życiowa kobiet pogarsza się średnio o 73%
-spośród ludzi starszych, którzy żyją w nędzy, 3 na 4 osoby to kobiety, a 80% z nich nie doświadczyło biedy za życia ich mężów
-7 na 10 kobiet będzie w pewnym momencie żyło w nędzy

Przypuszczam, że uczestniczki, które razem ze mną wzięły udział w konferencji, po zapoznaniu się ze statystykami teraz zaczną w zupełnie inny sposób patrzeć na swoją przyszłość. Takie też było ogólne założenie konferencji, żeby kobiety całkowicie zmieniły myślenie i sposób postrzegania pewnych spraw. Bo nawet jeśli kobieta czuje się bezpiecznie, to przecież wcześniej czy też później znajdzie się w życiu w takiej sytuacji, że będzie musiała poradzić sobie sama. Dlatego warto już wcześniej zastanowić się nad tym zanim będzie za późno i zadbać o swoją przyszłość.

Na pytanie- jakie są prognozy, czy kobiety zmienią swój tok myślenia, czy przejmą ster i czy będą chciały i potrafiły zarządzać swoimi pieniędzmi?- Pani Agnieszka Czernecka odpowiedziała:
- Działam na bardzo pewnym rynku i uważam, że każdy to musi zrobić, to znaczy wpaść na odpowiedni pomysł, który w przyszłości ułatwi osiągnięcie niezależności finansowej… Czy kobieta, czy mężczyzna, ale kobieta w szczególności. Te statystyki, które dzisiaj pokazywałam o tym świadczą. Pytanie tylko kiedy to zrobią, bo im wcześniej, tym lepiej dla nich i oby nie było za późno.
Jakie ma Pani wskazówki dla kobiet, które jeszcze nie wybrały odpowiedniego kierunku?
- Przede wszystkim szukać ludzi, którzy już osiągnęli sukces i to zrobili, czyli zrealizowali swój plan finansowy, albo właśnie go realizują, czyli rozmowy z ludźmi sukcesu, z ludźmi z odpowiednim doświadczeniem. I taka moja uwaga- nie brać wszystkiego na wiarę tylko samemu to sprawdzić. Nie wierzyć w to co mówią inni, tylko poszukać dla siebie zawsze jakiegoś pomysłu, dlatego, że na wszystko trzeba znaleźć odpowiednią receptę i należy na wszystko spoglądać przez własny pryzmat. Bo to, że coś u kogoś tak, a nie inaczej funkcjonuje, to niekoniecznie to może się sprawdzić u nas. Należy to samemu zbadać i ocenić i wtedy mieć na to swoje wytłumaczenie. Takie jest moje podejście, nie wierzyć ślepo w to, co mówią inni tylko zaufać przede wszystkim sobie.

Stereotyp kobiety uzależnionej od mężczyzny? Czy mężczyźni zdominowali nasz rynek pracy, czy to się zmienia?
- Wcale tak nie jest…U boku każdego silnego mężczyzny jest jeszcze silniejsza kobieta. Tylko, że kobiety są trochę bardziej w tle, ale to jest najczęściej ich świadomy wybór.
C

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: