Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

NIGERIA, AFRYKA, PRACA - Potrzebna rada!

NIGERIA, AFRYKA, PRACA - Potrzebna rada!

Buzo1984 / 2008-08-11 01:55
Szanowni Forumowicze,

mam do Panstwa prosbe. Prosze o rade jak dalej postapic i czy moja decyzja bedzie ok?

Mam 24 lata. Dopiero w Maju skonczylem studia. Znan cztery jezyki i do tej pory pracowalem i studiowalem UK, USA, Peru. Po ostatnim pobycie w Peru zakochalem sie w "obczyznie". Przez caly rok szukalem pracy lub innej mozliwosci wyjechania spowrotem i zostania tam na dluzej. Nie koniecznie Peru, rowniez szukalem w Hondurasie, Salwadorze, Rep Dominicana, Panama... wszystkie kraje w ktorych mowi sie po hiszapnsku. Niestety, kompletnie nic nie wypalilo i nie wiedzialem co zrobic w wakacje. Nie moglem siedziec 3 miesiace tutaj, w Niemczech. Calkowicie przypadkiem nadazyla mi sie okazja zeby pojechac do Niegerii. Cud czy przeznaczenie, od pierwszego dnia mialem prace w Abuja u brata ciotecznego mojego szwagra (nigeryjczyka). Juz po pierwszym dniu szef napomnial cos o mojim zatrudnieniu i postawil mnie na probe. Robilem prezentacje Alkomatow przed Szefem Policji Drogowej na poziomie federalnym. Innego dnia rozmowe z Ministrem Finansow i jeszcze kilka innych podobnych i niemalze "podniecajacych" sytuacji.

Teraz rozwazam czy tam wrocic i zostac na semi-krotki czas czy zostac w Niemczech i szukac pracy tutaj?

Argument za to to ze beda mi placic 1,5 do 2 razy wiecej niz by mi placili w Niemczech za MOJA PIERWSZA PRACE.

Argutmenty przeciw to 10-14 godzin pracy dziennie (nauczylbym sie dyscypliny), non-stop kontakt wzrokowy z szefem u ktoego bym mieszkal, brak swobody (w Nigerii bialasy nie kreca sie sami po ulicach, zawsze jakis tubylec musi byc w poblizu).

Klimat mi nie przeszkadza a wlasciwie dodaje go do Argumentow za.

Czekam na wsze odpowiedzi.


Pozdrowienia,
Artur
Wyświetlaj:
Ti. / 87.207.53.* / 2012-02-22 22:09
Arturze, czy zdecydowales sie na wyjazd do Nigerii ? Ja rowniez zastanawiam sie nad takim wyjazdem. Oczywiscie jest duża ZA, ale i dużo Przeciw. POzdrawiam.
pppsss / 62.87.152.* / 2012-05-09 08:05
Witam,
A jak jest pozniej z rozliczeniem sie z US w Polsce? Np zarobki w Nigerii sa Tax Free pracodawca placi podatki w Nigerii ale umowa o uniknieciu podwojnego opodatkowania nie zostala ratyfikowana miedzy Polska a Nigeria.
DDOOMMiN / 79.185.22.* / 2009-12-02 22:23
wez mnie ze soba mówie powaznie, jakbys chciał sie odezwac gg 12130239
k......d / 85.28.181.* / 2011-12-09 14:03
Panie Arturze.Byłem w nigerii 3 lata.Pracowałem w lagos.Też miałem propozycje zostania i pracy tam ale odmówiłem.Dlaczego???? bo piueniadze takie to zarabiam pracujac w polsce apozatym to znalesc mieszkanie.A jak widza białego to od razu cena w góre idzie 2 nawet 3 razy.Tak ze Nigeria to nie dla mnie.Syf na ulicach korki policjanci łapówki biorą(WIEM BO DAŁEM KILKA RAZY ŁAPÓWKE).
Buzo1984 / 2008-08-16 04:36
Szkoda ze tak malo odpowiedzi, liczylem na zwawa rozmowe ;(
Buzo1984 / 2008-08-11 21:54
A moze ktos z was ma podobne doswiadczenia i moze mi powiedziec jaki jest w tym wszystkim hak?? Co moge zyskac a co stracic??
PAWEŁ SZY / 80.54.127.* / 2008-08-11 21:39
Można zaryzykować ,życie w Nigerii może być alternatywą i możliwą drogą do zaistnienia irozwinięcia swoich umiejętności które w Europie może nikt nie doceni.
el polaco / 83.3.227.* / 2011-02-24 16:56
niech cie murzyny w dupe ruchaja jak w hondurasie cie nie chcieli to sie nie dziwie. bywałem w tych krajach nawet miałem kobiety ale zeby zostac dziwne ?
Ł / 87.105.215.* / 2011-12-03 13:00
el polaco, tobą "murzyny" się już chyba zainteresowały, co? Swędzi? Pieczę? To nie kobiety.. To skutek uboczny k****** w dupie lamusie.

Najnowsze wpisy