Forum Polityka, aktualnościPolityka

NIK na tropie strażackich zakupów

NIK na tropie strażackich zakupów

Money.pl / 2009-03-21 08:35
Komentarze do wiadomości: NIK na tropie strażackich zakupów.
ŁowcaGwiazD / 89.77.74.* / 2009-03-21 08:35
Jakoś nikt nie chce zauważyć że oprócz tego do czego została powołana, ( gaszenia pożarów) jest jeszcze organizacja pożytku publicznego w tym sensie że organizuje życie publiczne i towarzyskie w małych miejscowościach. Ja mieszkam w Gdańsu więc problem mnienie dotyczy ale ma ograniczony kontakt przynajmniej latem na kaszubskich wsiach.

Jak to jest dzisiaj ważne niewiedzącym moge wytłumaczyć w osobnym liście, bo nie o tym chce pisać.

Zaskakuje mnie tendencyjny powyższy artykuł. Zawsze uważałem money.pl za najpoważniesze żródło gospodarczej informacji ( w wersji lekkiej) w polskim internecie.
Jaka jest manipulacja? ano jest cytat
"W sumie w ciągu ostatnich dwóch lat ochotnicy dostali z MSWiA 61 mln zł."
Dlaczego podano dwuletni a nie roczny budżet, że niby od czasu trwania koalicji POPSL.
Z reguły podaje się budżet roczny. Idąc tym tropem ozna podać za 10 lat i to dopiero bedzie kwota , mozna pisach ...ochotnicza straz pożarna w ostatnich latach wydała 200 mln zł to tez prawda ale kontekst kłamliwy.
Co do faktów te 30 mln rocznie to nędzna kwota do funkcji społeczno kulturowej OSP.
Ponadt nawet wypada aby Prwmier czy Wicermier był Komendantem takiej społecznej organizacji.
Wydaje mi sie że komus raczej przeszkadza jej siła i dał by wiecej niż 30 mln aby ją oderwac od PSL tylko po co?

Najnowsze wpisy