Forum Forum podatkowePIT

NIP-3 Zmiana miejsca zameldowania i spóznienie z aktualizacją. Czy będzie kara?

NIP-3 Zmiana miejsca zameldowania i spóznienie z aktualizacją. Czy będzie kara?

tomasz_torptar / 202.54.61.* / 2009-10-07 20:56
Od urodzenia mieszkam w województwie mazowieckim, kilka miesięcy temu zmieniłem miejsce zameldowania ( miałem ku temu powodu) i zameldowałem się w innym województwie. Nie zmieniłem jednak miejsca zamieszkania.

Czy urzędem w którym mam zgłosić aktualizację jest US do którego należałem do tej pory czy też ten który by wynikał z miejsca zamieszkania ?

Czy grzywna za spóźnienie w aktualizacji NIP-3 jest udzielana zawsze czy istnieje jakiś sposób na jej uniknięcie?
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-10-08 16:29 / Tysiącznik profesjonalny
US jest właściwy dla podatnika wg jego miejsca zamieszkania, z prostej przyczyny, aby było blisko do niego. Aktualizację zgłaszasz w US do którego należałeś do tej pory i należysz dalej wg adresu zamieszkania. Podasz nowy adres zameldowania (jest na górze 2 strony NIP-3) z datą ok kiedy nastąpiła zmiana. Na 1 stronie wpiszesz adres zamieszkania bez daty skoro nic się nie zmieniło. Wszelkie zmiany powinno się zgłaszać do miesiąca czasu, ale... raczej o karaniu nie słyszałam, jak ktoś zgłosi później.... PIT po terminie idzie do ukarania i wówczas warto dołączyć czynny żal. Najlepiej zadzwoń do swojego US i zapytaj jakie tam są praktyki :)
us / 92.22.11.* / 2012-04-10 12:02
Czy musze zglaszac do US ze wyjezdzam do Dani do pracy na +-2lata.NIp-3 zastapil teraz jest jakis ZAP.Jaki nip musze zlozyc? Dziekuje za odp.
belladonna / 2012-04-10 16:49 / Tysiącznik profesjonalny
Pewnie, ze warto zgłosić adres zagraniczny. Jak nie prowadzisz działalności, nie jesteś płatnikiem VAT itp, to zgłoś to w ZAP-3:
http://mofnet.gov.pl/_files_/podatki/formularze_podatkowe/nip_2012/zap_3_.pdf

Najnowsze wpisy