Forum Forum emerytalneZUS

niska emerytura

niska emerytura

obywatelRP / 31.0.38.* / 2018-10-26 23:23
Witam forumowiczów.
Sprawa wyglada następująco:
Moja mama niedawno ukończyła 60 lat, w sierpniu złożyła do ZUSU wniosek o emeryturę.
Przepracowanych miała 16 lat w zakładach oraz przez 23 lata prowadziła z ojcem gospodarstwo rolne, gdzie odprowadzała składki do KRUS.
Pewna osoba doradzila, że ZUS dolicza KRUS, więc na chłopski rozum 23 + 16 = 39 > 20, potrzebnych by uzyskać emeryturę minimalna.
Była przekonana, że dostanie co najmniej emeryturę minimalna, lecz tak się niestety nie stało, bo nie doliczają potrzebnych lat, a po prostu sumują składki.
Wczoraj dostała z poczty emeryturę w śmiesznej wysokości netto 1895(za okres od 1.08 do 31.10) czyli około 630 zł na miesiąc.
Dodam, że wychowała 4 dzieci.
W związku z tym proszę o radę, czy warto jej się odwoływać od tej decyzji, czy też może zrzec się teraz świadczenia (jeśli jest taka możliwość) i poczekać do przyszłego roku, gdyż ma wejść w życie "mama plus" albo płacić jeszcze te 2 lata KRUS aby należała się tam emerytura?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
emeryt z 46 latami pracy z emeryturą 1167 zł / 37.47.42.* / 2018-10-27 11:36
Oszustwo i nic więcej!Czemu nie zmienią emerytury w zbiegu.Przepracowałem ponad 20 lat płacąc składki do ZUS,poza tym pracowałem na własnym gospodarstwie rolnym i odprowadzałem Składki do KRUS przez 25 lat .Zrobili ustawę ,ze urodzeni po 1948 roku dostaną dwie emerytury,lecz urodzeni przed 1948rokiem dostaną jedną z dodatkiem za pracę i opłacone SKŁADKI DO KRUS.otóż OTRZYMAŁEM 200 ZŁ DODATKU ZA 25 LAT odprowadzanych składek i pracy w gospodarstwie rolnym.Razem moja emerytura za około 50 lat pracy łącznej obecnie 1167,00 zł.Gdzie ta sprawiedliwość? Nawet za Komuny dawali jedną całą i drugiej połowę.Czy ponoszę winę za to ,że się urodziłem o jeden rok za wcześnie,Jak można tak różnicować ludzi?Dają dla patologi co nie podjęli nigdy lub prawie nigdy pracy po 1000,00zł a w moim przypadku za uczciwe odprowadzanie Składek przez 46 lat 1167 zł.
obywatelRP / 31.0.36.* / 2018-10-27 13:34
Właśnie! Gdzie tu sprawiedliwość?! znam osobę, która pracowała w życiu w sumie niecałe 10 lat, a dostaje na rękę 1300 zł, bo ktoś na odpowiednim stanowisku się mu o to postarał, zaś moja mama dostała 600 zł za prawie 40 lat pracy...
Ręce opadają

Najnowsze wpisy