Forum Forum emerytalneInne

Niższa renta za odmowę podjęcia pracy

Niższa renta za odmowę podjęcia pracy

Money.pl / 2008-01-11 07:41
Komentarze do wiadomości: Niższa renta za odmowę podjęcia pracy.
Wyświetlaj:
alicja 2547 / 80.55.145.* / 2008-02-17 14:30
po smierci meza przeszlam na pol etatu . bo nie moglam pracowac na wdie zmiany . dwa lata pracowalam 1130 do 1530. a teraz chca mnie dac na inny urzad pocztowy bo pani naczelnik moj glos sie nie podoba podobno za glosno mowie i nie jestem dyspozycyjna. co wy na to . byle lachudra napisze cos na pracownika i juz sie go przenosi . moja naczelnik jest stara panna i nie ma dzieci jak mnie zrozumie
alicja2547 / 80.55.145.* / 2008-02-17 14:26
ja nie chce aby ulica wychowywala moje dziecko. lepiej pomozcie mi aby poczta w szczecinie znalazla dla mnie prace na rano . bo albo dzieci trzeba sie pozbyc albo pracy w tej sytuacji . przez takie problemy sa tragedie . a co ja mam zrobic chce pracowac i wychowywac dziecko . i tylko mam utrudnienia
dyr007 / 83.31.51.* / 2008-01-16 09:55
przybędzie rzesza świętych męczenników, wolących zdechnąć z głodu niż oddać się w niewolę
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-14 19:16
A ZUS już zciera rączki- będzie okazja pozbawić renty "darmozjadów",bo jak podejmą pracę to przecież są zdolni i sprawni do tego, a więc renta się nie należy!
opiekun / 87.205.170.* / 2008-01-14 10:57
Już się zaczęło ? Pan p.Boni już raz (93 r.) rozwiązał problem hulaszczego życia inwalidów-rencistów, SLD dokończyło. Widocznie to nie wystarcza. Każdy kto zna to zagadnienie wie, że z podobnym idiotyzmem trudno się spotkać. Niech pokażą tych inwalidów, którzy mają choć 1% szansy na znalezienie pracy. Nawet jak się cudem zdobędzie ofertę, najczęstszym powodem rezygnacji jest poprzeczka stawiana przez pracodawców. Chyba, że nałożą na pracodawców obowiązek zatrudniania niepełnosprawnych. Ale cóż, widocznie rząd doszedł do wniosku, że 500 zł renty tak rozbestwiły rencistów, że robić im się nie chce, a w PRL zawsze istniał obowiązek pracy.
witcher / 195.13.38.* / 2008-01-11 23:29
aktywizacja zawodowa inwalidow powinna byc jak najbardziej, w koncu najlepsza rehabilitacja jest praca. niestety pomysl obnizania rent jest szukaniem pieniedzy na najbiedniejszych. panstwo powinno zachecac raczej pracodawcow do tworzenia specjalnych miejsc pracy - wtedy rencista dostanie dodatkowe pieniadze od pracodawcy. regulacje by osoba z orzeczeniem np 2 grupy - calkowicie niezdolna do pracy miala obnizany zasilek za to ze nie pracuje jest barbarzynstwem i bandytyzmem.
alicja2547 / 80.55.145.* / 2008-02-17 14:22
ja mam z corka rente rodzinna i pracuje na poczcie . jak zmarl maz pracuje na pol etatu . poczta robi mi problemy z taka praca tzn godzinami pracy jakie mi pasuja . mam dziecko jestem sama i musze sie nim poiekowac bo ma tylko mnie . moge liczyc na siebie . to co tu sie wyrabia to paranoja . teraz nie mozna znalezc normalnej pracy dla matki samotnej . na jedna zmiane . to nadaje sie do wariatkowa
popiół / 79.186.78.* / 2008-01-11 19:09
Renta to nie zasiłek socjalny,lecz nabyte prawo rekonpensujace w pewien sposób ,uniemozliwienie w wyniku utraty zdrowia mozliwości pracy i zarobkowania,niejednokrotnie zdecydowanie wyzszego.Jak więc można go pozbawiać,lub pomniejszać.Nonsens.Tak niskie renty ( np 430 zł w przypadku III gr.),to i tak uwłaczanie ludzkiej godności w państwie bądź co bądź unijnym,a gdzie socjal dla tych spośród członków narodu,którym się nie powiodło jakże często nie z ich winy.Jeśli pójdziemy tym torem, to eutanzja senso stricte będzie następnym krokiem, a to juz pachnie naśladowaniem nazizmu.Człowiek zatem przestaje być wartościa nadrzędną,jedynie pieniądz i przypomina się Wolter Scoot " Dlaczego im sie stara podoba zasada, kto siłę ma ,ten moze brać,trzeba mieć siłę by posiadać , a traci ten komu jej brak".Renciści winni zatem zgłosic sprawę do Parlamentu Europejskiego,jeśli to nie przyniesie pozytywnego rezultatu, wystąpic z wnioskiem o rezygnację z Uni, jesli nie wystąpi w ich obronie jako jej obywateli (pełnoprawnych)!
MSP 7 / 2008-01-11 18:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bogatszych krajów Europy nie stać na takie rozwiazania z niepełnosprawnymi jakie były u nas. Duży czas dofinansowywano przedsiebiorców poprzez obnizania podatków, podczas gdy w krajach bogatszych np. 1000 jednostek składało się: np. 700 od pracodawcy i 300 z zewnątrz.
lukas34 / 85.128.122.* / 2008-01-11 14:16
Na dodatek Zus często na następnej komisji abiera w ogóle rente bo skoro może pracować to renta sie nie należy i to jest takie błędne koło
Het / 217.74.68.* / 2008-01-11 07:41
Co innego inwalidztwo, które nie pozwala na wykonywanie pracy a co innego częściowe inwalidztwo, które pozwala na wykonywanie niektórych prac. W tym drugim przypadku jeśli nie chce rencista pracować mimo oferty pracy nie powinien dostawać świadczeń. To normalne!
wkurzuna / 62.69.192.* / 2008-01-12 14:51
A co gdy rencista ma 2gr.od urodzenianp.umysłowe,narząd ruchu,słuch,wzrok.[może jedynie pracować w zakładzie pracy chronionej-a takich jest bardzo mało?To już odstrzelić.Zdrowym daja renty a gdy człowiek stoji nad grobem-zabieraja-to jeszcze zabrac-on już niepotrzebuje.ToO EUTANAZJA>>>A GDZIE PRAWO-DLA BIEDNYCH NIEMA>A W TAKICH ZAKŁADACH PRAWIE NIE MA OFERT..
poznanianka / 83.20.129.* / 2008-01-11 18:17
oczywiście i do łopaty, co? III grupa często jest dlatego, że na komisję chory nie poszedł w worku jutowym, bo wyniki badań orzecznicy nie bardzo umieją interpretować, ale są znawcy , jak mój poprzednik, nieprawdaż?
cr3ate / 2008-01-11 11:55
No nie bardzo. Przy takim bezrobociu bedzie to troche mało realne, że ci ludzie dostaliby pracę, więc nie ze swojej winy mieliby dostawać mniej? Tym bardziej, ze wiekszosc firm nie chce zatrudniac starych lub niepelnosprawnych. Musiałoby to być skonstruowane tak, że jesli rencista otrzyma ofertę pracy i ją odrzuci, to wtedy dopiero otrzyma niższą rentę.
Myrkul / 193.239.56.* / 2008-01-11 17:07
"Przy takim bezrobociu bedzie to troche mało
realne, że ci ludzie dostaliby pracę, więc nie ze swojej winy
mieliby dostawać mniej?"
Przecież napisane jest wyraźnie, że dostaną mniej, jeśli otrzymają ofertę pracy i ją odrzucą. Nie chodzi o osoby, którym zdrowie w ogóle nie pozwala pracować, albo takich którzy nic nie mogą znaleźć, a jedynie osoby, które zamiast wziąć się do uczciwej roboty wyłudzają renty. Jestem jak najbardziej za
premeryt / 78.8.113.* / 2008-01-11 16:22
Przy jakim bezrobociu?
MSP 7 / 2008-01-11 18:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W wielu dziedzinach nie ma chętnych do pracy.
Jest to drugie -pozytywne posuniecie tego rządu (po wcześniejszym obowiązku odpowiedniego zorganizowania ochrony zdrowia od wewnątrz a nie dodawania pieniędzy - i tak ochrona zdrowia dostanie w tym roku wiecej gdyz wzrósł tzw. ogólnokrajowy "fundusz płac") .
Niepełnosprawnemu obnizy sie jak nie podejmie zaoferowanej pracy - jest to bardzo "fair"...

Najnowsze wpisy