Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Noga: Założenia do budżetu są niedoszacowane

Noga: Założenia do budżetu są niedoszacowane

Wyświetlaj:
Pikador / 83.28.39.* / 2009-09-07 11:46
Znowu wypowiedz tego Nogi ?
Wtamtym tygodniu wisial temat z jego wypowiedzią
przez 1,5 tyg.
Czyżby byl na etacie Money , albo ma niskie
honorarium ?
sceptyk / 2009-09-07 12:01 / Tysiącznik na forum
Pan Noga jest wybitnym przedstawicielem sralonu, zatem jako świecki żywy święty autorytet, musi być publikowany dłużej niż inni, szczególnie, jeżeli inni mają rację.
Wybitny działacz socjalistyczny, dr Józef Goebbels mawiał, że ludzie uwierzą w każde kłamstwo powtórzone 100 razy.
sceptyk / 2009-09-07 10:59 / Tysiącznik na forum
Jeżeli przy inflacji (utracie wartości) 2% wzrost ma wynieść 2%, to oznacza, że nastąpi REALNY SPADEK PKB.

Czy może jednak się mylę?
Jacqb / 2009-09-07 11:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mi się wydaje, że jednak się mylisz. Wskaźnik zmian PKB uwzględnia amortyzację majątku, jak i spadek wartości w skutek inflacji (poprzez deflator PKB). Także wzrost uwzględnia już inflację.
sceptyk / 2009-09-07 11:59 / Tysiącznik na forum
Jesteś pewien tej amortyzacji?
I jak na przykład amortyzuje się majątek, który nie jest wyceniony (zasoby naturalne)? A ten, który JEST wyceniony, to wg jakich metod?
Próby wyceny rozpoczęła p. Kamela-Sowińska, ale nie słyszałem co z tego wyszło...
Jacqb / 2009-09-07 12:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Amortyzacja jest liczona ale dokładnie nie wiem jak. Są pewne wskaźniki dla określonych składowych majątku jak np. 3 % dla nieruchomości. Ostatecznie o tym że ujmuje się ją w PKB świadczy PKN który jest różnicą PKB i Amortyzacji.
sceptyk / 2009-09-07 13:28 / Tysiącznik na forum
Wszystko OK, jednak jaka jest WARTOŚĆ od której liczy się amortyzację?
Coś mi się wydaje, że nasi "uczeni" tworzą dość wirtualne wartości.

Najnowsze wpisy