Nokia CK-300

Money.pl / 2009-06-13 12:42
Komentarze do wiadomości: Nokia CK-300 .
Wyświetlaj:
T. / 83.21.244.* / 2009-06-13 12:43
Wszystko świetnie, tylko w salonie Forda, stwierdzono, że nie można podłączyć zestawu bezpośrednio do radia samochodwego (do głośników systemu audio) - Ford Mondeo 2008. Wymagana jest jakiś dodatkowy adapter za cenę co najmniej taką jak sam zestaw.

Niestety pozostaje głośniczek Nokii.
asoanty / 188.146.11.* / 2010-03-01 15:52
standard w aso....
professor / 77.253.242.* / 2010-01-23 13:52
W moim mondeo zamontowali dodatkową kostkę za 50 pln i działa - centrum toruńska w wawie
Volviacz / 92.105.16.* / 2009-09-07 21:32
Proponuję poszukać adapterów angielskiej firmy Autoleads. Do mojego V50 też Volvo chciało ze 100 Euro, a okazało się że ten sam kabel jest do kupienia za 10 funtów, i to oryginał który działa. Życzę powodzenia w szukaniu i instalacji :).
J. / 62.21.36.* / 2009-08-29 00:17
Podłączenie zestawu Nokia CK-300 do instalacji audio auta wymaga dwóch rzeczy:
a) wejścia na telefon w radiu (wejście zestawu głośnomówiącego + wyciszanie radia). W przypadku jego braku zawsze można wykorzystać głośnik dołączony do zestawu - używany będzie tylko przy rozmowach telefonicznych,
b) wejścia AUX w radiu (obsługa funkcji multimedialnych)
W przypadku jego braku, o ile tylko radio posiada wejście na zmieniarkę CD, wystarczy dokupić odpowiedni adapter AUX do danego typu radia/auta (koszt ok. 90-110pln) + zwykły kabelek audio z wtyczkami 3.5mm (ok. 4pln). Ponieważ adapter symuluje jedynie zmieniarkę CD i uaktywnia wejście audio, nie wpływa w ogóle na dźwięk - jakość jest zależny tylko od źródła sygnału.
Dodam iż jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kabel CA-139 (ok. 99-140pln) który i tak nie rozwiązuje kwestii funkcji multimedialnych. Szkoda pieniędzy.

P.S. Rozwiązanie sprawdzone w Skoda Fabia + radio MS 512 Symphony + Nokia E51. Wszystko działa super. W Poznaniu mogę ew. polecić serwis Szczepaniak, ul. Kościelna 56 (mieli z tym zestawem nieco problemów, ale w sumie bardzo mi pomogli). Ogólnie jednak choć technicznie zestaw jest super ma kilka wad (np. brak wspomnianego kabelka audio, czy przydatna, albo bardzo niedopracowana aplikacja CarMenu)
Misiek666 / 2010-02-23 19:14 / portfel
Kabel CA-139 umożliwia korzystanie ze wzmacniacza zestawu Nokia, natomiast adapter/symulator zmieniarki korzystanie ze wzmacniacza naszego radia i sterowanie wszystkimi regulacjami (BASY BALANS itp). Poza tym kabel CA139 jest tak samo dobrym rozwiązaniem do słuchania mp3 z komórki.

Problem pojawia się jak w aucie jest więcej niż 2 głośniki - nie wiem czy zestaw Nokia odłącza pozostałe w trakcie odtwarzania muzyki (bo przy rozmowie tel. działa Mute)
bart_and / 83.168.91.* / 2010-03-04 09:27
Mam nastepujacy problem. Podłaczylem zestaw Ck-300 do oryginalnego radia audi chours (radio starego typu kasetowe - musialem zastosowac specjalny modul przez ktory rozmowy z telefony puszczane sa na glosniki samochodowe ale tylko przednie). Wyprowadzilem sobie tez z centralki zestawu kabel do ladowania telefonu oraz kabel jack 3.5 do ktorego niby mozna podlaczyc zewnetrzne zrodlo dzwieku. No i u mnie to nie dziala. Podlaczalem telefon i puszczalem mp3 oraz robilem probe z ipodem. Przechodze na tryb odtwarzania muzyki muzyka leci ale cisza w glosnikach. Czy ktos wie co mozna z tym zrobic?
J. (01) / 193.142.112.* / 2010-06-17 11:16
Profil HandsFree (telefon głośnomówiący, mono) działa z wykorzystaniem złącza do zestawu głośnomówiącego (styk AudioIN + styk do wyciszania radia). Funkcje multimedialne, wymagające sygnału stereo (w tym profil A2DP, czy wejście audio CK-300) wymagają podłaczenia dodatkowego kabla audio (mini jack-mini jack, koszt 4-6pln) i podłaczenia do wzmacniacza lub radia (wejścia AUX).

Właśnie z powodu braku wejścia AUX w przypadku wielu firmowych radioodbiorników konieczny jest moduł adaptera AUX (symulujący zmieniarkę CD, której obsługe ma praktycznie każde radio firmowe) -> jak w przypadku MS 512 Symphony
Misiek666 / 2010-03-04 09:49 / portfel
Jak dla mnie to zestaw obsługuje streaming mp3 więc muza powinna lecieć z telefonu przez bluetooth. Jak masz moduł do głośników tam powinna byc muza, chyba że chcesz podłączyć zestaw do radia na wejście AUX i korzystać ze wzmacniacz radia wtedy dodatkowym kablem.

Najnowsze wpisy