Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nord Stream nie będzie przeszkadzał statkom?

Nord Stream nie będzie przeszkadzał statkom?

Money.pl / 2011-02-08 16:21
Wyświetlaj:
kaczorek ma motorek / 2011-02-08 18:06 / Tysiącznik na forum
A co się stanie jak takiemu typu Q-Flex o pojemności około 215 tysięcy metrów sześciennych gazu i zanurzeniu 12,5 przyjdzie płynąć w sztormie
Słyszałem i czytałem że fale sięgają wtedy 10 m a nawet 14 m
http://www.czasnadmorze.pl/sztorm-na-baltyku-sopot-rewal-sztorm/
Nie znam się na tym ale jakie zanurzenie krytyczne będzie wtedy ?
Może ktoś tu na forum w tej kwestii się wypowie
skowronek^^ / 46.134.45.* / 2011-02-08 21:30
Od kiedy to podczas sztormu statki wchodzą do portów?
kaczorek ma motorek / 2011-02-08 22:43 / Tysiącznik na forum
mi chodzi jak muszą wejść ! trochę logiki Panie skowronek^^
nawet pasuje do Pana ta nazwa
marmurowa / 83.11.77.* / 2011-02-08 17:46
Umawianie się na przyszłość, nie leży w interesie Polski. Sprawa powinna być załatwiona od ręki , bez odwlekania w czasie. To że port Swinoujście -Szczecin będzie się rozwijał, to rzecz pewna i państwa "trzecie" nie powinny nam w tym w żaden sposób przeszkadzać.... Tym bardziej, że sam gazoport jest zagrożony, ze względu na zakusy strony niemieckiej, której marzy się gazoport w Rostoku. Oj nieładnie, nieładnie....
Jan_K / 95.48.181.* / 2011-02-08 16:21
Deklaracja, że w przyszłości mogą pogłębić gazociąg (Nordstream) pozostanie tylko deklaracją bez żadnych jakichkolwiek zobowiązań. Jakiekolwiek składanie zobowiązań przez Nordstream czy rząd niemiecki będzie tylko zobowiązaniem moralnym. Jeśli nasz rząd nie upomni się o interesy Polski na tym etapie to w przyszłości mamy zablokowany Szczecin i Świnoujście. Niemcy nie mają tu żadnego interesu, a wprost przeciwnie - niemieckie porty będą miały więcej pracy kosztem polskich portów. Rząd polski, aktualnie reprezentowany przez Tuska powinien zacząć być w końcu reprezentantem interesów Polski a nie zadowalać się jakimikolwiek deklaracjami, czy uśmiechami/uściskami pani Merkel.
polacki / 83.21.127.* / 2011-05-15 22:55
Nic dodac nic ująć. Tylko czemu to sie nie przekłada na wynik wyborów to ja nie rozumiem. To co napisałeś to nie jest jakaś skryta tajemna wiedza...wystarczy chwilę się zastanowić..

Najnowsze wpisy