Nordea czy Aegon?

masta1234 / 2010-02-12 21:48
Witam. Chcę odkładać na początek po 200zł miesięcznie przez dłuższy czas. Zastanawiam się nad ofertą Multi Pin Aegon 2008 Plus i Nordea Multi Premium. Nie wiem ,który jest lepszy. Może są jakieś inne opcje? Na temat inwestycji w Norde Życie nie mogę znaleźć żadnych opinii. Proszę o poradę.
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2011-09-17 10:38 / Bywalec forum
Zarowno inwestowanie przez mbank jak i przez polise ma swoje wady i zalety. Najlepszym pomyslem jest po prostu oszacowanie sobie kosztow tych dwoch sposobow inwestowania i wybranie tego bardziej oplacalnego. Niby rzecz oczywista, ale wiele osob tego nie robi.

osobiscie jestem zwolennikiem samodzielnego inwestowania w fundusze przez mbank, poniewaz nie potrzebuje bata nada soba, aby odkladac pieniadze. Mam tego pelna swiadomosc, a inwestowanie jest moja pasja. Dodatkowo cenie sobie pelna kontrole nad moimi pieniedzmi.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?
http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
opiekuninwestora_pl / 2011-09-15 11:03 / -
Zakładając wpłaty po 200 zł miesięcznie, różnica w koszcie rocznym produktu na poziomie 1% (a różnice bywają większe) czy choćby uniknięcie prowizji od wpłat to zysk kilkuset zł w ciągu 10 lat przy najniższych 200 zł wpłatach.

Polecam pierwsze całkowicie niezależne opracowania dotyczące przeglądu całego rynku takich produktów (ponad 30-tu).dla różnych poziomów inwestowanych kwot.

Każda z publikacji to ok. 100 stron szczegółowych zestawień, rankingów oraz najważniejszych wypisów z tabel kosztów i warunków tych produktów plus informacje na co warto zwrócić uwagę.

Koszt opracowania: 27 zł

www.opiekuninwestora.pl/skocz/poradniki
opiekuninwestora_pl / 2011-09-15 10:59 / -
Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt produktów. W tym jakieś 20, które można w praktyce rozważyć.

Axa, Aegon, Nordea, Skandia, Generali, Compensa, HDI, PZU.

Szczególnie dla niskich wpłat (dla większych także) różnice w kosztach tych produktów są często bardzo duże.

Do tego samodzielne przeglądanie dokumentów OWU może nie wychwycić ciekawych zapisów, takich jak np:

- alokacja 100% (wydawać by się mogło, że cała wpłata jest inwestowana) - a wcześniej w tym samym dokumencie pojawia się zapis o prowizji... (Generali)
- 3 lata bez opłaty za zarządzanie (a dalej znajdziemy nieco ukryty zapis, że przez ten czas pobierana jest dodatkowo opłata administracyjna, podana jako 0,39% (ale, że jest to opłata miesięczna, czyli ponad 4% rocznie trzeba już szukać w szczegółowych zapisach OWU)
Irisz / 87.207.102.* / 2011-08-31 19:38
Witam.Uważam że należy zacząć oszczędzać jak najszybciej!Bo lata lecą a emerytura będzie marna tzn.jakieś 729zł a nawet mniej.Przeżyć za takie pieniądze się nie da.Słyszałam o produkcie Nordea Strateg,jest to 11 letni program,tam można bezpiecznie zgromadzać swoje pieniądze.Nie ma indeksacji składki i ukrytych kosztów.Po 11 latach możesz wybrać swój kapitał albo oszczędzać dalej.TY wpłacasz TY decydujesz! Pozdrawiam Irisz.
jemiol102 / 2010-02-13 17:25
Nie wiem czy jest sens oszczędzania w aegonie czy jakimkolwiek innym funduszu tego typu. Na początek musisz przyjrzeć się prowizjom które pobierają te fundy. Oczywiście opłaty to nie wszystko. Ja mam aegon i mogę przelewać środki w tym funduszu zależne od sytuacji na rynkach. Jednak nikt mi nie powiedział że czas od złożenia zlecenia do realizacji to 5-7 dni i jeśli chcę szybko zareagować na jakąś sytuację to już będzie za późno.
Proponuję się zastanowić dwa razy jeśli podpisze się umowę.
Możliwe że lepiej będzie samemu jakieś fundy kupować co miesiąc. Proponuję zrobić sobie stałe zlecenie na zakup funduszy i po sprawie. Niewielkie opłaty i do tego zawsze można się wycofać.
Kamila22 / 83.29.236.* / 2011-09-14 18:36
A więc właśnie, lepiej oszczędzać we własnym zakresie, np. poprzez mBank. Ja np. tak robię i się cieszę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy