Forum Forum emerytalneOFE

Nordea.Dobry wybór??

Nordea.Dobry wybór??

dani5 / 2008-04-25 19:08
Znajomy namawia mnie do przepisania do OFE Nordea. Prosze o plusy i minusy. Mi raczej to sie nie usmiecha, ale na 100% nie jestem przekonany. Z góry dziekuje za porady
Wyświetlaj:
kontoofe / 87.205.95.* / 2011-10-21 20:23
Ja tam lubie tą nordee i ich ratownikow jeden tak mnie przekonywał ze dopiero jak dostał w ryj to mu sie odechciało. A tak serio to jest to najgorszy fundusz zero ambicji totalne dno .szkoda ze tak pozno dostali kare za utrudnianie odejscia swoim czlonkom i tylko 200 tyś. Firma kompromitacja wiec radze omijać i przestrzegac swoich znajomych.
"szczęśliwiec" / 178.217.199.* / 2011-12-13 09:58
Witam zostałem nowym klientem Nordea i wszystkim odradzam taką współpracę, pracownicy świadomie i po chamsku okłamują klienta w np zaistniał błąd w umowie w dacie co zostało zauważone w trakcie podpisywania umowy. Doradca zapewniał - umowę podpiszemy żeby nie przeciągać sprawy a później zaneksujemy ponieważ jest to ewidentny błąd w umowie ze strony Banku. po paru miesiącach próbuję coś się dowiedzieć na temat aneksu, pracownik tłumaczy mi że o żadnej pomyłce nie ma mowy ponieważ przeglądał dokumenty i to ja w planowanych harmonogramach podałem takie daty. po krótkiej irytacji odszukałem kopie dokumentów i okazało się że pracownik kłamał w sprawie terminów, jak przedstawiłem dokumenty stwierdził, że się dowie w centrali co z tym można zrobić. Ciągiem dalszym jest rozmowa telefoniczna i wtedy oświadcza mi że umowa została sporządzona na podstawie mojego wniosku, który on sprawdził i daty są zgodne z umową. Poprosiłem o przesłanie kopi wniosku usłyszałem tylko stwierdzenie że nie ważne co w harmonogramach we wnioskach ważne co w umowie i takie zapisy podpisałem, poprosiłem o przesłanie tej informacji na e-mail pracownik powiedział, że jeżeli chcę mieć coś w formie pisemnej to powinienem się zwrócić do nich na piśmie. szanowni państwo. jeżeli nie chcecie być zepchnięci do pozycji BARANA TAK JAK JA ŻE DAŁEM SIĘ PODEJŚĆ dajcie sobie sobie spokój z tą instytucją
zdecydowany / 46.170.43.* / 2011-05-08 18:01
Szanowni państwo "agenci". Co nie który tylko z nazwy. Jeśli chodzi o OFE Nordea to po prostu brak słów. Jak można przychodzić do byłego klienta w niedzielny wieczór. Zmieniłem Ofe. I co muszę powiedzieć, gdy dotarła informacja do centrali Nordei odwiedził mnie "akwizytor" Nordei. Przyznam wizyta nieoczekiwana. Po przepisaniu się myślałem, że nie będę mieć do czynienia z ludźmi tego Ofe. A tu niespodzianka gdy twardo powiedziałem, że nie zmieniam decyzji podsunięto mi kartkę i powiedziano że to potwierdzenie że u mnie był agent. I że to jest całkowita rezygnacja. Po jakimś czasie wydało mi się to dziwne. Zadzwoniłem do mojego agenta nowego Ofe. I tam się dowiedziałem, że teraz nnie mam możliwości się przenieść przez co najmniej 3 miesiące. Czuje się oszukamy. Bo zamiast rezygnacji z Nordei okazuje się że podają do podpisania skompikowanie napisaną zgodę na pozostanie w tej DZIADOWSKIEJ FIRMIE. Jeśli ktoś chce zrezygnować to sam szuka sposobu. A nie trzeba wciskać kitu. Najgorszy fundusz najbardziej problemowy przy rezygnacji. Przy podpisaniu wszystko milutko słodko, a teraz się przekonałem, że to do "bekania" doprowadza. Kto ma trochę oleju w głowie otaczajcie szerokim łukiem takie firmy. I czytajcie opinie zanim na coś się zdecydujecie. JA STANOWCZO MÓWIE NIE!!!
zwroty / 79.190.164.* / 2011-07-25 11:09
NORDEA TUnŻ - od lutego czekam na zwrot pieniędzy z polisy. Odstapiłam od umowy, ale to nie zakończyło problemów z NORDEA. Panie na infolinii informują, że pieniądze wysłano przekazem na adres domowy, czekam 1 m-c. Nic. Telefonuję. Poczta zwróciła im przekaz. Proszę o ponowne przesłanie. Znowu czekam 1 m-c. Nic. Ponowny telefon i znowu był zwrot. Dziwne, ponieważ korespondencja inna dochodzi. Znowu telefon. Tym razem mam podac nr konta, zrobia przelew. Od dwóch tygodni weryfikują mój nr konta. Czekam nadal. Myślę, że tego typu sprawą chętnie zajmie się rzecznik ubezpieczonych.
eme / 83.238.227.* / 2011-07-25 21:41
Niech ci udowodnią ze był zwrot.Pofatyguj sie na swoja poczte czy byl przekaz do ciebie.
głodowa_emerytura / 95.49.197.* / 2011-05-09 22:14
Chwalisz się czy żalisz panie zdecydowany>?!?!
To zjawisko które nawiedziło Ciebie działa w każdej firmie, pzu, bankowy,amplico spróbuj się przenieść za trzy miesiące(bo teraz tak wolno, a nie co 24 miesiące) to zobaczysz jak cię inni potraktuję, przetrzymają cię ze trzy transfery co najmniej biedactwo!
ŻETELNA / 217.97.173.* / 2010-09-27 14:45
ODRADZAM!!!!
z nordea wiążesz sie aż do śmierci
NIE MOZNA juz zmienic ofe z nordei
Bedziesz nachodzony straszony i manipulowany!!!!!!!!
Poprostu z ofe NORDEI nie ma wyjscia!!!!!!!!!!!!!!
Polecam Generali Lub AXA
xxxkarolaxxx / 95.178.47.* / 2011-01-08 19:07
zetalna.. ty chyba sama nie masz pojęcia o tym ofe!!!!!! tutaj tak samo jak w innym możesz po 2 latach przejść do innego bezpłatnie!!!!!!!!! najpierw lepiej się zorientuj a później wystawiaj tego typu komentarze!!!!!!! a doradcy NA PEWNO nie manipuluja strasząi nie nachodzą!!!!!! ktos cie chyba źle poinformował.. pozdrawiam:)
drupao / 195.187.79.* / 2010-09-14 16:43
Odwrócona hipoteka zamiast emerytury?

http://odwrocona-hipoteka.blogspot.com
anetta23 / 195.69.80.* / 2010-08-24 22:28
u mnie własnie jest facet z funduszu i p******* juz 2 h a jest 22.00 ! facet chyba nie ma własnego domu!!
moniq81 / 2010-07-26 17:51
Zapraszam do Funduszu Emerytalnego PKO BP Bankowy OFE.

E-mail : mmarkowska81@gmail.com
Telefon: 660 302 423

POLSKI KAPITAŁ bez obaw o upadłość.
PKO BP Bankowy Otwarty Fundusz Emerytalny jest zarządzany przez PKO BP BANKOWY Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna. Założycielami Towarzystwa były dwa najstarsze i największe banki w Polsce: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna - lider bankowości detalicznej i Bank Handlowy w Warszawie SA - jeden z liderów bankowości korporacyjnej. Akcjonariusze posiadali równe udziały w Towarzystwie, każdy z nich po 50%.
Od listopada 2003 roku jedynym akcjonariuszem Towarzystwa jest PKO Bank Polski S.A. Kapitał zakładowy PKO BP BANKOWY Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA wynosi aż 260 mln złotych i jest najwyższy pośród wszystkich powszechnych towarzystw emerytalnych w Polsce.
Do sprawdzania informacji o OFE zachęcam do odwiedzin strony www.money.pl
natan213 / 89.74.76.* / 2010-12-25 08:24
No to terz powiedz jeszcze, który fundusz może "upaść" cha, cha, cha. Jeśli sprzedajesz bankowy i taki kit wciskasz ludziom, to nic dziwnego, że uważają agentów za oszustów. Znajdź zapis w ustawie, który mówi, że Bankowy jako jedyny nie "upadnie". Skoro jest SA, tak jak wszystkie PTE, to działa na tych samych zasadach. Ustawa reguluje prawa i obowiązki WSZYSTKICH OFE i PTE, więc nie ma znaczenia, że Bankowy założyły Polskie banki. Więcej wiedzy - mniej sciemniania i nie trzeba siedziec u klienta 2 godz. Napisz jeszcze, kto jest udziałowcem PKO BP i BH.
infotmatyk jon / 78.131.235.* / 2009-08-11 20:16
Nordea ofe to oszusty.
Byli u mnie i u brata agencji z Nordea.
Bajerzyc potrafili,na ich wykresach nordea pierwsza.
Oferowali mi kilka funduszyale mowile ze nordea najlepsza.
Jak ja im powiedzialem ze mam internet i sprawdze wyniki z niezaleznych zrodel
to im mina zrzedla.Z bratem niestety podpisali umowe ,ze mna nie bo sie znam
Nordea jest pod koniec, jej wyniki kiepsskie 10 m-ce na 14 mozliwych.
Jeszcze klamia ze jak sie zmieni fundusz to odzyskuje sie skladki z zusu.
polecam www.analizy.pl www.money.pl to sa niezalezne zrodla a nie ich wykresy na kartkach.
Inaba / 78.154.87.* / 2009-04-15 08:50
Jestem w Nordea od początku i zastanawiam się zmienić. Ale chyba znaczenie ma fakt, że za 6 lat przejdęmeryturę. Może ktoś mi podpowie co byłoby korzystne.
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-04-18 00:40
Inaba. tylko OFE Generali cię uratuje.
markey / 91.196.9.* / 2009-04-13 15:53
Patrząc na wyniki tak jak pisałem jakiś czas temu przez co byłem zasypany mało sensownymi skomentowaniami dalej uważam ze fundusz NORDEA to jeden z najpewniejszych funduszy emerytalnych. nie patrzecie na to co jest teraz (choć jak zobaczymy ma jedne z najlepszych wyników) tylko popatrzmy na ten fundusz od początku dzialalnosci.. Dla mnie.Zreszta mam porownanie, bo moja zona ma fudusz CU i w tym roku przyszlo pismo w ktorym przepraszaja za taka sytuacje. - 17 % to byl szok. A Wy komentujcie dalej.Polecam jak najbardziej NORDEA jak to mowia Polska jest za malo inteligentnym krajem na taką bankowość.Wybierajmy to co przekazuja w reklamach!!
dlugi-gr / 89.76.42.* / 2011-05-24 11:24
BUHAHHAHAHAH
głupi jestes, "Na 1112 pisemnych skarg, jakie napłynęły przez sześć miesięcy br. do Rzecznika Ubezpieczonych, aż 1040 skarg (93, 5 proc.) pochodziło od członków Nordea OFE. " Nordea ma założone sprawy sadowe za oszukiwanie ludzi,tylko że nie nagłaśniają sprawy i zamiatają pod dywan. http://gb.pl/ubezpieczenia/systemy-emerytalne/skargi-na-ofe.html
PYTAJACA2 / 217.97.173.* / 2010-09-27 14:48
MARKEY
WYTŁUMACZ MI DLACZEGO Z INNEGO FUNDUSZU OPRÓCZ NORDEI I PZU ZŁOTEJ JESIENI MOZNA ZMIENIC NA INNY A W TYCH DWÓCH NIE MOŻNA???
ZARAZ PRZYCHODZA BEZ ZAPOWIEDZI,STRASZA I FAŁSZUJA PODPISY ZE NIBY WRACAMY DO STAREGO FUDUSZU??
DLACZEGO NORDEA MA TYLE SPRAW I TAK BARDZO BOI SIE KNF?????
PYTAJACA2 / 217.97.173.* / 2010-09-27 14:48
MARKEY
WYTŁUMACZ MI DLACZEGO Z INNEGO FUNDUSZU OPRÓCZ NORDEI I PZU ZŁOTEJ JESIENI MOZNA ZMIENIC NA INNY A W TYCH DWÓCH NIE MOŻNA???
ZARAZ PRZYCHODZA BEZ ZAPOWIEDZI,STRASZA I FAŁSZUJA PODPISY ZE NIBY WRACAMY DO STAREGO FUDUSZU??
DLACZEGO NORDEA MA TYLE SPRAW I TAK BARDZO BOI SIE KNF?????
doinformowany / 83.5.210.* / 2008-11-13 20:57
Ludzie czy to ma znaczenie czy takie ofe czy inne . OFE to loteria a i tak zyski emeryta zjedza akwizytorzy i koszty zarzadzania OFE .
zunia / 85.219.213.* / 2008-11-13 18:26
Jak dla mnie najlepszy jest Comercial Union !!! n ie ma mu mocnych. jrst najwyzej notowany!! nawet jezeli duzo stracil przez kryzys nawet 10% , ale tyle samo stracil POLSAT to comercial jest w stanie to odrobic a polsat nie!!!
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-04-18 00:48
zunia. Popatrz w jakim bylaś bledzie pisząc te swoje dyrdymaly.
Popatrz ile zrobil w ostatnim odreagowaniu GWP polsat, a ile CU.
Cu zarobil zaledwie polowe ztego , co zarobil polsat.

Zunia, gdybyś obserwowala dobrze wyniki OFE w poprzednich latach, to bys takich glupot nie pisala.
Polsat w czasie chossy jest zawsze najlepszy, ale najwiecej traci w czasie bessy.
agent G / 89.231.161.* / 2008-11-07 22:59
Jestem agentem Generali, mówię swoim potencjalnym klientom, sprawdź na money.pl, analizy.pl popatrz na raporty KNF. Rozważaj okresy od początku działalności, ostatnie 5, 3, 2, 1 rok ,popatrz na opłaty i rankingi ilość kasy na koncie po uwzględnieniu opłat , pamiętaj że to też nie jest na dziś aktualne bo prawie wszystkie fundusze biorą po 7 % a kilka lata temu niekoniecznie. Ważne jest jak sobie fundusz razi w bessie jak w hossie. Co będzie jak Będziesz odchodził na emeryturę i ostatnie kilka lat będzie jak teraz. Żal jak leszcze dają się przerobić takim co co dwa lata namawiają do innego funduszu zawsze znajdując argumenty. Ostatnio byłem świadkiem (październik br.jak "agent" pokazywał klientowi Rzepę ze stycznia br. w którym jego fundusz miał naj wyniki a ten leszcz nie zapytał a co w bm. Róbta co chceta wasze pieniądze waszze zyski wasze straty, tylko nie mówcie że to nie wasza wina
znajomy / 2008-11-07 19:31
jesli chodzi o ten ofe to jedno wiem napewno...
jak sie tam juz zapiszesz to naprawde bardzo bardzo ciezko sie wypisac.....
Jenefer / 46.113.240.* / 2011-03-19 22:11
Dziś mnie zaskoczył agent Nordea. Przyszedł, zachęcił wynikami i gadką i podpisałam umowę. Teraz żałuję, jak poczytałam o Nordea. A najgorsze jest to, że nie chciał mi wpisać daty na umowie, tylko podpisy. Co mogę teraz zrobić??
SKRZYWDZONA2 / 217.97.173.* / 2010-09-27 14:50
"ZNAJOMY"
POPIERAM CIE
JA CHCAC ZREZYGNOWAC MIAŁAM NIE ZAPOWIEDZIANA WIZYTY O 21:00 A NA DODATEK KTOS PODPISAŁ ZA MNIE OSWIADCZENIE ZE CHCE WRÓCIC
dlugi-gr / 89.76.42.* / 2011-05-24 11:25
ja miałem to samo !!! właśnie się szykuje by im nasiać na Jana Pawła .
SKRZYWDZONA2 / 217.97.173.* / 2010-09-27 14:50
"ZNAJOMY"
POPIERAM CIE
JA CHCAC ZREZYGNOWAC MIAŁAM NIE ZAPOWIEDZIANA WIZYTY O 21:00 A NA DODATEK KTOS PODPISAŁ ZA MNIE OSWIADCZENIE ZE CHCE WRÓCIC
LM1811 / 2008-10-24 17:42
Sytuacja na giełdzie amerykańskiej mówi sama za siebie. Jesli przeanalizujemy giełde amerykańską zauważymy że najdroższe fundusze stoją bardzo kiepsko. Nordea to fundusz skandynawski.Skandynawia ma najbardziej rozwinietą bankowość na całym świecie i ma tak potężny depozyt, że nic nie jest jej w stanie zagroźić. Moim zdaniem jest jednym z najpewniejszych finduszy. A emerytura zależy od naszych zarobków a nie od funduszu jaki wybierzemy!
Morpheo78 / 2008-11-07 19:05
Aleś kolego argumenty podał. A Islandia? Co sądzisz o tamtym systemie bankowym, tak przecież zbliżonym do skandynawskiego?? Naprawdę, potrafisz przekonać :-)
KowalSwegoLosu / 83.18.205.* / 2008-09-28 18:27
Stopy zwrotu poniżej oczekiwań o średniej nie wspominam. Niczym się ten fundusz nie wyróżnia na rynku...
renusia / 83.17.26.* / 2008-11-07 14:01
może ktoś mi odpowie jak wygląda wypłata usczerbkju na zdrowiu z Nordea Partner-bo ja jestem załamana- mija własnie 30 dni od złożenia dokumentów a pieniędzy nie ma -nikt bw Warszawie nawet nie umie udzielić konkretnej odpowiedzi.Zgroza i brak kompetencji i checi szybkiego działania.
znajomy / 2008-11-07 19:27
w nordea to standard olewaja klienta
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy