Forum Polityka, aktualnościPolityka

Notariusze nie chcą mniej zarabiać

Notariusze nie chcą mniej zarabiać

Money.pl / 2006-08-25 11:27
Komentarze do wiadomości: Notariusze nie chcą mniej zarabiać.
Wyświetlaj:
tatko / 2006-08-25 21:26 / Tysiącznik na forum
A czy jest taki ktoś, kto chce mniej zarabiać?
borisz / 2006-08-25 12:38
i jeszcze jedno - jaka "niezależność dzialania notariatu"? Przecież oni działają w imieniu państwa. Nawet sąd nie jest niezależny (od prawa i państwa) tylko niezawisły (od wpływania na wyrok). Już chyba chłopcom całkiem odbiło...
borisz / 2006-08-25 12:35
dużo mniej to pewnie 80 tys. W końcu 10 tys. to dość dużo, czy nie :-) A tak poważnie to rzeczywiście korporacja w której betonowa solidarność jest wręcz wzorcowa. Ja kupując mieszkanie "naraziłem się" pewnemu panu i jego koledzy przez kilka dni nie mieli dla mnie czasu. Musiałem pojechać 50 km dalej. I dzięki Bogu, bo zapłaciłem 600 zł mniej
a / 80.48.97.* / 2006-08-25 12:15
Wiadomo, że prawdziwa praca to machanie łopatą a nie wypełnianie kart papieru literami. To zostań jeden z drugim notariuszem i opływaj w luksusy.
Jedynym rezultatem inicjatywy Zera będzie zmnejszenie ilości kancelarii i trudniejszy dostęp do usług notarialnych, bo prawnicy znajdą sobie prace w biznesie za większe pieniądze.
borisz / 2006-08-25 12:41
jak będzie zawód otwarty to na pewno nie zabraknie ani adwokatów, ani tym bardziej notariuszy (vide USA). Znajdzie się pewnie paru, którzy połaszą się na głodowe dochody. Może nawet (o zgrozo!) mniej niż 10-15 tys.
ab / 195.238.245.* / 2006-08-25 11:58
..już by Rada nie pierniczyła....za kawał kartki i pieczątkę biorą tyle siana, że cieżko to nazwać inaczej niz złodziejstwo....jakie niby mają koszty, że ich opłaty są tak wywindowane...PIS-u nie lubię ale Ziobro tu popieram....
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-08-25 11:45
90 tysięcy miesięcznie w przypadku dobrze "umocowanych" notariuszy - to na waciki...
Wolny rynek a nie zwiększanie aparatu kontroli jest jedynym skutecznym sposobem likwidacji tzw. "układów". Ale do PiSiorów to nigdy nie dotrze...
rybka / 2006-08-25 15:21 / Tysiącznik na forum
Jak słyszą: "Wolny rynek" to im skóra na kuprach cierpnie!
rybka / 2006-08-25 15:23 / Tysiącznik na forum
a a propos "układów":

wkurza mnie "Wyborcza" ale dzisiejszy tytuł mi się podoba:
"Rozbili układ.....słoneczny"
to o Plutonie
czater / 2006-08-25 11:35 / Tysiącznik na forum
Napewno zarabiaja za duzo i takie p****... ze bede zwalniac pracownikow kancelari to bajki za jedna pieczatke place 50 zł a to 10 minut pracy
go-ść / 88.199.10.* / 2006-08-25 11:27
Dużo mniejsze, to znaczy ile zarabiają notariusze?
michal2222 / 213.25.99.* / 2006-08-25 16:06
Dużo gadania, i od razu widać, że nikt z was nie zna żadnego notariusza.... Pan Ziobro, jak to określił, notariusz zarabia 2.000 PLN od umowy .... :) śmieszne, aż żałosne. Umowa umowie nie równa. duże kwoty to zdarzają sie może 1 w roku i to tylko tym notariuszom, którzy funkcjonują w dużych miastach (stawki zależne są od wartości umowy - np. sprzedaż). Koszty reszty spraw, po ostaniej zmianie taryfikatora, spadły. Trzeba również wziąć pod uwagę jeszcze 2 aspekty: To ile bierze notariusz to tylko ok 20-30% tego co my płacimy. Reszta to wszytko idzie do naszego kochanego państwa.Może to państwu należy ukrócić opłaty za czynności notarialne, a nie taksę notarialną
2 aspekt: notariusze teraz nie żyją na garnuszku państwa i nie mają monopolu na dany region. Jak sie komus nie podoba to moze iść do innego "sklepu". Pamiętajcie, że u notariuszy można zawsze próbować handlować cene ... mi sie pare razy udało.
A co jak sie notariuszowi z konkurencja trafą same poświadczenia podpisów lub zgodności z orginałem (zdarza się) - tu są znikome pieniadze do kieszeni....
Notariusze musza również sami opłacać wszystko co robią: od ołówka do wynajmu lokalu. Krótko: Niech notariusz zarobi 30 tys /m-> w dobrym powiewie: lokal - 10-15 tys, 2 pracowników 3-4 tys, opłaty za lokal (ogrzewanie, prąd itp): 500 /m, utrzymanie biura 200/m do tego teraz dokładamy samochód, 2-3 dzieci - i co wychodzą takie z******** pieniądze? Trzeba pomyslec o tych innych ludziach którzy nie pracują i dostają 100x wiecej.
Teraz co do waszych wypowiedzi ....
- notariusze działają w imieniu i zgodnie z prawem
- układy są .... nie tylko u notariuszy ..... uwierzcie mi są wszędzie i będą
- faktycznie są notariusze ktorzy zarabiaja ogromne pieniadze - mają stałych klientów, renomę, kontakty - tak jak kazda inna firma
- sedzia powinien zarabiac wiecej! - ten to ma odpowiedzialnosc

Wexcie pod uwage drodzy czytelnicy ze wyksztalcenie jak i praca nad ta czynnosc zajmuje wiele lat - notariuszem staje sie czlowiek kolo 30-stki min. A po studiach trzeba sie dobrych pare lat nameczyc i to najczesciej bez pieniedzy. Nie wspominam juz o odpowiedzialności jaka bierze na siebie.


Podsumowanie: To nie tak do końca, że notariusz zgarnia całą pule
student prawa / 85.219.236.* / 2006-09-20 03:11
ech..poziom tej debaty mnie smieszy,widac nikt tu nie wie o co chodzi w notariacie...

Najnowsze wpisy