Forum Polityka, aktualnościKraj

Notariusze zaskarżą obniżki stawek?

Notariusze zaskarżą obniżki stawek?

Money.pl / 2007-09-27 13:15
Komentarze do wiadomości: Notariusze zaskarżą obniżki stawek?.
Wyświetlaj:
szukaczka86 / 2009-11-05 12:38
Czytam i czytam i wydaje mi sie że chyba zostałam nabita w
butelke-u notariusza właśnie.
Kupując mieszkanko za 113 tyś.zł. zapłaciłam u notariusza:
Podatek od czynności cywilnoprawnych: 2 260,00
Taksa notarialna 1 222,00
VAT od taksy notarialnej i innych opłat: 268,84
Opłata sądowa: 200
Opłata za wniosek wieczysto-księgowy: 200
Wypisy z aktu notarialnego:(za stronę) 6zł/str
W sumie opłaty u notariusza wyniosły 4 150,84 zł.
Moja siostra właśnie kupuje mieszkanie, czy jest jakiś sposób by
uniknąć wysokich opłat? No i na jakiej podstawie mogę powiedzieć
notariuszowi,że ma zbyt wysokie opłaty...?
Czy jakichś opłat można nie dokonywac u notariusza tylko
np.bezpośrednio w Urz.Skarbowym? Może wyjdzie taniej...
Proszę o komentarz.
=== / 80.55.218.* / 2007-09-29 20:39
w tym kraju jest bardzo dużo mafii..--..--...--..-.....................................................
podatnik445 / 87.205.171.* / 2007-09-27 18:11
W miescie ok 70 tys. mieszkancow jest tylko 4 notariuszy i biora kase praktycznie za nic. Naklad pracy zaden, wlasciwie to u takiego wsystko robi sekretarka. Odpowiedzialność tez nie jest adekwatna do ich zarobkow.
Swoja droga, to nie wiem dlaczego oni maja gwarantowana takse?? Przeciez mamy wolny rynek!
piwosz / 83.8.177.* / 2007-09-27 13:15
ta mafia jeszcze dźwiga głowe. Panie ministrze z buta ją potraktować bo inaczej się nie da
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-27 13:30
Buta urzywasz butem dostaniesz. Zastanów się przez chwilę. A co gdyby pan Ziobro powiedział że np od dziś górnicy zarabiają o połowę mniej? Tego problemu tak się nie rozwiąże. Trzeba uwolnić dostęp do zawodu notariusza. Wtedy rynek sam zweryfikuje ich dochody. Będą musieli sami obniżyć opłaty. Tak się rozwiązuje tego typu problemy. To co robi pan Ziobro to tylko kiełbasa wyborcza.
KAP / 195.205.220.* / 2007-09-27 13:50
bo gornicy moga przyjsc i go sprac na kwasne jablko a prawnicy nie. poza tym Ziobro ma osobiste porachunki z prawnikami, no i notariusze to taka 'oligarchia' w rozumieniu hasel wyborczych. Sposobem na obnizenie kosztów bedzie jedynie zwiekszenie konkurencji. A po tej stronie nic nie slychac. Dlaczego? Bo potrzebne by byly negocjajce ze srodowiskiem prawniczym. Jeli jednak ktos najpierw przez n-lat pluje na jakas grupe to potem, negocjajce sa niemozliwe. Z reszta to jest filozofia PiS. Najpierw mówia: Wy mordercy, ch..., s..syny a potem krzycza ze z adwersarzem nie da sie pojsc na zaden kompromis. Typowo zamordystyczne podejscie nawiazujace do glebokiej tradycji swiata bizantyjskiego.
piskorze / 83.8.177.* / 2007-09-27 14:07
nagocjować z notariuszami? chyba nie wierzysz w co mówisz. Przecierz nie zgodzą sioę na obniżenie chorendalnie wysokich prowizji, o otwarciu zawodu też nie chcą słyszeć.
majorka9 / 89.76.228.* / 2007-09-29 13:08
znalam jedna mila pania notariusz, kilka lat temu bylam u niej (Sadyba) spisywalam testament dwa malenkie pokoiki, mila studentka umawiala interesantow, dostosowywala termin dogodny dla zainteresowanych, Kilka dni temu postanowilam znowu z pania notariusz poprawic i dopisac jeszcze cos. i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu pani notariusz po pierwsze nie miala czasu (bylysmy umowione tak ze gdyby trzeba bylo cos zmienic to nie bede czekac a zrobimy to od razu jak sie zjawie) i co pani notariusz wysyczala ze nigdy nie umawiala sie ze mna, mila studentka zamienila sie w czterech chamskich aplikantow a dwa male pokoje w duzy dom i co myslicie ze ci ludzie zgodza sie na obnizke hi hi hi napewno w Mandzurji (tak sie to pisze) ale nie w Polsce slonka

Najnowsze wpisy