Forum Forum inwestycyjneFundusze

Nowa oferta funduszy...

Nowa oferta funduszy...

Idyll / 2007-09-11 22:22
Co prawda nie było jeszcze oficjalnego komunikatu Uniona w tej sprawie, ale jak ktoś zajrzy pod linka http://www.finanseosobiste.pl/content/view/1127/57/ to zobaczy jakie nowe subfundusze pojawią się niedlugo pod parasolem UniFundusze! Osobiście jestem ciekawy waszych opinii na temat Unisektor Nieruchomości: Nowa Europa oraz UniAkcje ME 2012... cikawe jak taki wynalazek będzie się sprzedawał?
Wyświetlaj:
cortez / 2007-09-13 21:10 / Bywalec forum
Skoro już o Unionie mowa. Wchodzę dziś na ich stronę sprawdzić najświrzsze wyniki, atu niespodzianka: Unionklub, czyli "... nowatorski serwis internetowy, którego celem jest zgromadzenie w jednym miejscu Entuzjastów Inwestowania - ludzi zainteresowanych inwestowaniem, o otwartych umysłach, ciekawych nowych rozwiązań. Przejdź na stronę www.unionklub.pl."
Jak dla mnie dobra strona, opowiadająca w lekki i przejrzysty sposób o jakże trudnej sztuce inwestowania. Zwłaszcza polecam "edukację".
Forum też jest:)
TaS / 2007-09-11 23:41 / Tysiącznik na forum
http://www.money.pl/forum/temat,6,660768,660768,40,0,union;investment;tfi;przyszlosc;w;euro;2012.html

ale to już było... :)
Idyll / 2007-09-12 21:06 / Bywalec forum
To prawda było już napisane o UniAkcje ME 2012, ale nie było słowa o funduszu nieruchomosci!
Poza tym w dyskusji nie wypowiedziano się jakoś szczególnie na temat sznas powodzenia funduszu tego typu. Wg mnie nie jest tak, że ten fundusz nie ma szans na przyzwoite zyski. Co prawda Union swoje fundy kreuje raczej jako inwestycje długoterminowe, ale w końcu ten fundusz musialby zarobić do 2012 i ewentualnie rok po imprezie, bo później beneficjenci, którzy skorzystali na organizacji tej imprezy już utracą swoje źrodło przychodów!
Organizacja Euro 2012 to nie tylko deweloperka, firmy budowalne, ale też informatyczne, gastronomiczne, sieci hotelowe, transportowe, i wiele innych, być może niszowych, z których potencjału w tej materii nie zdajemy sobie sprawy!
Moim zdaniem rozpisywanie kontraktow rozpocznie się na dobre po wyborach, tak aby mieć co pokazać jak w rok po przyznaniu nam organizacji tej imprezy (vide: wiosna 2008) przyjedzie komisja UEFA w celu dokonania oceny stanu przygotowań!
trex / 83.5.223.* / 2007-09-13 20:27
trzeba wiedziec jedno , fundusz jaki by to nie był swoje zawsze zarobi bo to nie jest firma charytatywna , ale z klijentami roznie bywa .
cortez / 2007-09-12 23:27 / Bywalec forum
Miało być o funduszu nieruchomości, a piszesz jednak o Euro2012:) Trzeba było tego posta zamieścić tam gdzie dyskusja na temat tego funduszu (tas podał linka).

Jak przyjedzie komisja UEFA, to nie będzie miała co oceniać. Jak na razie tkwimy w martwym punkcie. Nic się nie dzieje w tej kwesti, odwołują przetargi, rozpisują nowe. Już parę miesięcy temu Stadion Dziesięciolecia miał byc rozebrany, a gruz wywieziony. Najnowszy pomysł jest taki, że nie zdążą z wywozem gruzu i Stadion narodowy powstanie na gruzach Stadionu Dziesięciolecia. Ale to tylko pomysł, przyjdzie nowa ekipa rządząca i znów będzie to samo, wymyślą coś innego. To takie tylko żale kibica:)

Co do funduszu UniSektor Nieruchomości NE, bo ten chyba masz na myśli:) to chętnie dowiedziałbym się czegoś na temat tamtejszych rynków nieruchomości, bo przyznam się że nie interesowałem się wcześniej tym tematem.

Dzięki i pozdrawiam
TaS / 2007-09-13 00:39 / Tysiącznik na forum
ja Ci tylko sypne co wiem... cena metra kwadratowego mieszkania w Pradze to około 2600-3000 złotych...

Budapeszt, Sofia, Bukareszt nawet mniej... dlatego wierzę w GTC po 90zł ;)
Idyll / 2007-09-13 20:07 / Bywalec forum
W przypadku tego funduszu - najprawdopodobniej - nie chodzi tylko i wyłącznie o cenę metra kwadratowego! Z tego co można się nieoficjalnie dowiedzieć, to fundusz ten będzie inwestował rownież w innego rodzaju spółki niezwiązane bezpośrednio z deweloperką, czy mat. budowlanymi.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-13 10:52
No ja nie bardzo wierzę w ponadprzeciętny potencjał funduszy nieruchomościowych FIO (czyli tych inwestujących w akcje spółek). Natomiast fundusze zamknięte (inwestujące bezpośrednio w lokale, w indeksy itp) jak najbardziej - to jest ciekawa opcja na uzupełnienie inwestycji. Można też inwestować kupując nieruchomości bezpośrednio za granicą. Na topie jest Malezja i Dominikana, gdzie ceny są niższe niż w Polsce, a potencjał dużo większy. W Polsce są już firmy, które pomagają w realizacji takich inwestycji.
Idyll / 2007-09-13 20:15 / Bywalec forum
Może trochę rozszerzę, w co ten fundusz ma zainwestować - otóż nie tylko nowo powstające budownictwo mieszkaniowe - ale również, a może i przede wszytskim w spółki produkujące materiały budowlane (a te zwiekszają na potęgę swoje moce produkcyjne, a co się z tym wiąże, istnieje duża szansa na zwiekszenie przychodów, co przy stabilnym współczynniku rentowności, spowoduje wzrost kapitału, jakim będą dysponowały owe spółki) i spółki zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami (czyli np. wynajmowaniem powierzchni biurowych, czy powierzchni centr handlowych).
Dlaczego twoim zdaniem FIZ'y są lepszą propozycją od FIO? Chyba nie chodzi ci tylko o Dominikanę, czy Malezję?
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-19 11:42
Dlatego, że FIZ-y mogą inwestować bezpośrednio w nieruchomości. Kupują np. biurowiec, trzymają go przez kilka lat (wzrost wartości nieruchomości) i przez ten czas wynajmują go (dochody z najmu). W przypadku FIO są to cały czas akcje spółek, czyli nie dywersyfikujesz inwestycji, bo jest ona uzależniona bardziej od sytuacji giełdowej ogólnej niż od zysków firmy. Cześć FIZ-ów dopuszcza również grę na kontraktach w oparciu o indeksy nieruchomości, a to umożliwia z kolei zyski funduszu w okresie dekoniunktury.
TaS / 2007-09-13 11:00 / Tysiącznik na forum
ale ryzyko jest znacznie wieksze dla przeciętniaka :)
bo skąd wiesz jakie tam jest prawo? czy te wspaniałe firmy nie chcą Cie oszukać?
a Europa to Europa :)
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-13 11:06
Co do ryzyka to fakt - zazwyczaj idzie w parze z potencjalnym zyskiem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy