Forum Forum motoryzacyjneNowe

Nowe BMW 7 zamknięte w szklanej kuli!

Nowe BMW 7 zamknięte w szklanej kuli!

Money.pl / 2008-08-13 20:02
Komentarze do wiadomości: Nowe BMW 7 zamknięte w szklanej kuli!.
Wyświetlaj:
kaprysik / 83.19.131.* / 2008-09-01 10:10
http://www.youtube.com/watch?v=iM1RzcL8SQg
caray / 2008-08-13 23:04 / Bywalec forum
a dlaczego start sprzedazy na rynki europejskie rozpoczato od prezentacji w azji??
Zorro123 / 2008-08-13 20:02 / -
To jest dopiero kicz Pani Katarzyno. Wydano masę pieniędzy (setki tysięcy jeśli nie koło miliona $) dla czterystu gości. Pozostałych ludzi którzy chodzą po Placu Czerwonym nie stać na takie auto. Czemu ma służyć taka reklama? Umacnianiu marki? reklamie produktu? Zachęcaniu do kupna ale kogo? Nowobogackich Rosjan? Dla mnie reklama to działanie w próżni. Pieniądze idą szerokim strumieniem a efekt jest zwykle mało pewny. ;-) Może chodzi o ukrycie kosztów? sam się gubię. :-)
Katarzyna Ogórek / 2008-08-14 09:47
Kiczem kiczem, ale sposób na reklamę świetny! Proszę zauważyć, że tylko pozornie wydano masę pieniędzy na krótki event z ograniczoną liczbą gości. Kampania bardzo szybko przeniosła się do internetu,a tam publiczność jest nieograniczona! :) Całe zastępy internetowych trendsetterów podchwyciły temat, notka obiegła fora motoryzacyjne i lifestyle'owe. To nie wystarczy? :)
Miłego dnia, Panie Zorro123 :)
qull / 85.221.215.* / 2008-08-14 09:45
Widocznie nie masz swojej firmy i nie masz pojecia na temat zasad marketingu i reklamy oraz potencjale tamtego rynku :) Zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie ktorzy nie maja nic do powiedzenia i dodatkowo nie maja kompletnie o czym pojecia wypowiadaja sie na forach :)
1. Reklama jest podstawowym dzialaniem wspomagajacym sprzedaz.
2. Taka promocja dla 400 osob jest doskonala promocja i umocnieniem marki a to ze wiekszosc ludzi nie stac na samochod jest malo wazne. Na Porche Cayen w Polsce stac tez bardzo malo ludzi a jest najlepiej sprzedajacym sie samochodem luksusowym :)
3. Kosztow sie nie ukrywa - to chyba najglupsze co jest w powyzszej wypowiedzi... koszty sa po to zeby je odpisywac od dochodu a nie ukrywac! :)
Zorro123 / 2008-08-14 12:12 / -
Oczywiście że am własną działalność. Wg mnie najlepszą reklamą jest sam produkt. On powinien się obronić na rynku. Reszta jest tylko dodatkiem. Są różne cele reklam. nie sądzę by ta reklama była warta swoich celów. Ale jak to mówię "Każdy ma swoją politykę" . ;-) Co do kosztów jeśli jestem prezesem potężnej firmy i moja córka prowadzi agencję reklamową to komu przypadnie robienie reklamy? jest to jednoczesne generowanie kosztów (ucieczka od podatku dochodowego) i jednoczesny transfer zysków (do najbliższej osoby). także tu też mogą być różne operacje zakulisowe. Co do reklamy w internecie jest to raczej masówka i cięko z takim wyrobem jak BMW 7 trafić do ostatecznego nabywcy. Takie jest moje zdanie.
ptadla / 2008-08-19 08:53 / portfel
Nie zgadzam sie z opinia, ze produkt sam sie obroni. Mozesz miec najlepszy na swiecie produkt, najbardziej innowacyjny, ekologiczny, itd. ale jesli nie przedstawisz zalet swojego produktu potencjalenmu odbiorcy to pewnie nic nie sprzedasz. Co do BMW7 to nie jest to samochod dla "szarego Kowalskiego" i takie produkty wymagaja niestandardowych rozwiazan, nie tylko technicznych ale rowniez z innych obszarow biznesu jak np.: marketingu. Uwazam, ze taka promocja to swietny sposob na przyciagniecie uwagi potencjalnych klientow. I na koniec, mozna nie lubic Rosjan ale nie mozna ich lekcewazyc jako konsumentow, poniewaz wydaja ogromne pieniadze na rozneluksusowe dobra.

Najnowsze wpisy