Forum Forum inwestycyjneFundusze

nowe fundusze - gdzie, jak i po co?

nowe fundusze - gdzie, jak i po co?

mazigall / 2007-05-05 11:21
Witam
Pytanie do ekspertów (również do radzieja;)) - co myślicie tudzież wiecie o Secus I FIZ oraz Operze? W tym pierwszym przypadku ponoć dystrybucja przebiegać ma w sposób korespondencyjny? Jakie są progi, opłaty, filozofia inwestycji? Czy jest się o co "bić"?
Pozdrawiam, cieplejszego weekendu majowego życząc,
Mariusz
Wyświetlaj:
radziej / 2007-05-06 11:44 / Bywalec forum
Witka Mario,
Secus I FIZ to pierwszy polski fundusz inwestycyjny zamknięty spółek niepublicznych, który swoją ofertę kieruje przede wszystkim do inwestorów indywidualnych. w ramach obecnej emisji fundusz ma do zaproponowania 100tys. certyfikatów serii B o cenie emisyjnej ustalonej na poziomie 1000pln. dzięki tej emisji fundusz zamierza zgromadzić kapitał rzędu 100mln pln, który to kapitał następnie zainwestuje w małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora niepublicznego. inwestorzy zainteresowani nabyciem tych certyfikatów będą mogli już od 7 maja składać zapisy, subskrypcja potrwa do 21 maja.
w jaki sposób będzie przebiegała dystrybucja?
1. droga korepondencyjna - pierwszy fundusz z racji tego, że kieruje ofertę do inwestrów indywidualnych, więc będzie sprzedawał certyfikaty drogą korespondencyjną (nowość na rynku polskim); od początku subskrypcji czyli od poniedziałku 7 maja formularz zapisu na certyfikaty będzie można pobrać ze stron internetowych www (dokładnie z dwóch stron). dodatkowo w tygodniu formularz znajdzie się w jednym z ogólnopolskich dzienników w formie inserta z instrukcją jak wypełnić, będzie go można w oparciu o wskazówki wypełnić i wysłać, koniecznie listem poleconym lub pocztą kurierską do biura w Katowicach, gdyż tam znajduje sie siedziba oferenta. tam wysyła się formularz, a pieniążki wpłaca się na konto banku. najpóźniej do 21 maja formularze muszą znaleźć się fizycznie w katowickim biurze a pieniążki na koncie banku.
2. zapisy można złożyć również w jednym z biur funduszu (Warszawa, Wrocław i Katowice)lub w jednym z oddziałów pewnego biura maklerskiego (kilkadziesiąt placówek w całym kraju).
przydział certyfikatów odbędzie najpóźniej do 4 czerwca.

jak widzisz sam z powyższego tekstu wynika, że progi nie są zbyt wysokie, a filozofia inwestowania w małe i średnie przedsiębiorstwa pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość portfela.

ps. weekend faktycznie cieplejszy i słoneczny. To jak z tą ziemią w podkarpackiem? nie odpisałeś mi na maila! pozdrawiam Mario i czekam na wieści.
mazigall / 2007-05-06 13:41
Witam
No dobrze, ale tyle to i ja wiedziałem;) Zresztą mam wrażenie, że gdzieś już ten tekst czytałem;) Szukam bardziej dokładnych informacji:
co to są certyfikaty serii B ( o to B chodzi)?
jaki bank jest depozytariuszem?
jaka jest ich strona internetowa (nie mogę znaleźć)?
Kto będzie tym zarządzał?
Czy to jest "pewne"?( w sensie rzetelności - nie opłacalności)
Piszesz że w Operze progi są znacznie wyższe - jakie?
Co z Plejadą?Jak tam to wygląda?

Proszę o odpowiedzi, u mnie leje (Lublin;))
Mariusz
radziej / 2007-05-08 17:55 / Bywalec forum
wiem, że gdzieś to czytałeś:):):). ostatnio w operze takie bilety szły po 210tys.pln za sztukę, ale znalazły chętnych, średnio bilet do opery kosztuje równowartość ok 40tys. euro.
u mnie leje dziś, przyszło od Ciebie:):):). pozdrawiam!
mazigall / 2007-05-08 20:28
A co z Plejadą? Jak to tam wygląda?
Ja byłem wczoraj rekreacyjnie biurze maklerskim BISE i oni jeszcze wczoraj o nowej subskrypcji nie wiedzieli;) Dziś jednak jednak dostałem maila że ponoć już mają - jako amator tak ze 2 certyfikaty nabędę chyba;)

ode mnie nie przyszło, bo cały czas jest:0
Pozdrawiam
radziej / 2007-05-10 16:57 / Bywalec forum
przypomniałeś mi jak kiedyś jeden z kolegów poszedł do bise i chciał się zapisać na jakieś akcje, ale pani z obsługi nie wiedziała, za bardzo o co chodzi, dzwoniła po info do centrali i stamtąd czerpała wieści na bieżąco, kolesia nie obsłużyła, bo za wiele nie wiedziała na ten temat, nawet tego że bise wprowadzało spółkę na rynek, no cóż bywa i tak.
mazigall / 2007-05-05 11:26
Do '"nowego worka dołączam jeszcze Operę- pierwszy fundusz sekurytyzacyjny. Co znaczy ta nazwa, i "z czym się to je"?.Pytania jak wyżej.
Pozdrawiam
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 00:09
Mam nadzieje że o to tobie chodziło.
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 00:07
http://www.secus-fiz.pl/ a tu moze czegos sie dowiesz o Secus :-). Pozdrawiam
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 00:05
moze wejdz na strone www.opera.pl - info o opera fiz.
radziej / 2007-05-08 17:57 / Bywalec forum
Mruwka, Ty nigdy nie śpisz?:):):) poważnie myślisz, że finanse to nie jest kreatywna działka?
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 19:48
a no spie tylko że troche o innych porach niż normalni ludzie - należe do tych pracochoilików. Może i finanse są kreatywną działką, ale niestety ja uważam inaczej. Najważniejsze że lubisz to co robisz - a reszta się nie liczy. Pozdrawiam Radziej
radziej / 2007-05-10 16:59 / Bywalec forum
masz rację Mruwka, ale nie wykańczaj się przed kompem po nocach :):):) trzymaj się!
radziej / 2007-05-06 11:48 / Bywalec forum
opera to miejsce, gdzie można posłuchać dobrej muzyki, ale tam progi są znacznie wyższe. :):):)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy