Forum Forum inwestycyjnePortfel

Nowe narzędzie dla graczy - przetestuj!!!

Nowe narzędzie dla graczy - przetestuj!!!

Redakcja forum / 2006-07-15 12:53
Zapraszamy do testowania nowego narzedzia dla inwestorów:
http://www.money.pl/portfel

Czekamy na wasze opinie.
Wyświetlaj:
assko / 2006-07-23 21:35 / portfel
Gratuluję Redakcji Money.pl świetnego pomysłu z "Portfelem inwestycyjnym". Myślę, że jest to dobra zabawa (wirtualnymi pieniędzmi) i wkład w edukację przyszłych inwestorów giełdowych. Pozdrawiam!
Robbi / 2006-07-21 10:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Narzędzie bardzo fajne i napewno przydatne, lecz do słusznych uwag (główna to kapitał początkowy) moich przedmówców dodam jeszcze kilka.
1. Transakcje kupna i sprzedaży powinny opierać się o realnie zawarte transakcje a nie tak jak teraz mogę sobie kupić BPH za 1zł i na starcie zarobić 750zł/szt.
2. Osobści brakuje mi możliwości zabawy na kontraktach.
3. Przydałby się przycisk przeliczania ilości szt akcji z kwoty do zainwestowania po zadanej cenie.
4.Było by fajnie gdyby dało ustawiać sie stopy testując w oparciu o rzeczywiste trasakcje różne systemy inwestycyjne.
5. Szybkie przejście do wykresów analizy technicznej, chociażby np. ISPAG
6. Podpowiedzi o różnych sygnałach analizy technicznej.
7. Inne jak przyjdą mi do głowy to napewno nie omieszkam ich zamieścić.

Życzę redakcji i autorom wytrwałości i sukcesów w udoskonalaniu tego "narzędzia".
Retaliator / 2006-07-20 18:50 / portfel
Bardzo podoba mi się możliwość wirtualnego inwestowania kapitału, napewno to mniej boli niż prawdziwa giełda. ale przychylam sie do głosów innych uczestników forum ( pozdrowienia i szacunek ), że powinien być wyznaczony kapitał startowy, co pozwoliło by nie tylko na równouprawnienie:) graczy, ale i stworzenie w przyszłości wiarygodnych rankingów.
avi / 2006-07-19 15:06 / portfel / Bywalec forum
super, super! żal tylko jak się zarabia a nie można wydawać.............. ale tak poważnie, świetny pomysł!!!!! zakupiłam już sobie z resztą 51000 akcji- tak na dobry początek..........a co tam! będę se żałować! moim skromnym zdaniem, wydawanie nieogranicznej sumy pieniędzy na takie inwestycje- to tylko jeszcze większa frajda- więc uznaje to za zalete! pozdrawiam!
Redakcja forum / 2006-07-19 15:03 / Administracja forum
Dziękujemy za cenne uwagi, czekamy na kolejne.
majdadarek / 2006-07-19 14:12
Dobra strona graficzna ale mało informacji o spółkach, w które inwestuję. Konieczne jest również wprowadzenie zasad obowiązujących w "rzeczywistej grze" - zakup i zwiazane z nim koszta, sprzedaż i koszta, możliwość zmiany funduszu (akcji na np. zrównoważony) itp..
Kapitał startowy!!!
mysza / 2006-07-17 21:51 / portfel / Bywalec forum
Seems to be ineresting. portfel nie uwzględnia jednak kosztów zakupu itp, ale bardzo mi się podoba graficzna forma przedstawiająca strukturę moich inwestycji, może być niezłą formą do współzawodnictwa dla inwestorów, a wprzyszłości stać się "platformą' inwestycyjną na giełdzie i nie tylko. Bardzo dobry pomysł.
mnemonik / 2006-07-17 20:33
Fajne, działa szybko (póki co) i chciało by sie jeszcze ...

- sumowanie w sekcji każdego typu (nie tylko total)
- wykresy "zysku" zbiorcze dla całego typu / lub wybranych walorów
- szybkie przejście do wykresu notowań z zaznaczonymi zakupami i sprzedażą
- wykresy porównawcze "zysku" dla kilku wybranych walorów
- zakladanie wielu portfeli

(to wszystko funkcjonalnosc o podobnej złożoności )

dziekuje za to co jest :)
i pozdrawiam developerów
testowy / 2006-07-17 21:34 / portfel
Wykresy zyskow dla poszczegolnych walorow sa dostepne. Wystarczy kliknac na dany walor w historii operacji (lub wybrac go z menu). Zalozenie jest takie, ze dany walor musi byc posiadany nie mniej niz od 7 dni. Wiecej informacji tutaj: http://www.money.pl/portfel/instrukcja/
Pozostale propozycje zaostana przemyslane i byc moze niektore zrealizowane.
mnemonik / 2006-07-17 22:14
Chodziło mi o sumaryczny wykres zysków (z kilku / całej grupy walorów),
teraz na podglądzie, jak wybierzemy z listy "wybierz walor" pozycje "wszystkie operacje" lub typ inwestycji np "TFI" to wykres sie nie pojawia ;(
tzn dostepny jest "tylko" po wybraniu konkretnego waloru

To takie narzedzie dla optymistów:
Miło jest oglądać jak to cała flota moich inwestycji wzbija się na fali ... i leci

w górę rzecz jasna (i nic to, że zaplątały się tam 2 czarne owce ... )
sosna / 2006-07-17 11:04 / Kupujący na górkach
Pierwsze co zauważyłem, to że nei ma kapitału startowego. Według mnie nie jest to dobre rozwiązanie, lepiej jak ma się określoną kwotę do wydania wtedy można to sobie jakoś rozplanować, a nie kupować ile popadnie.
Redakcja forum / 2006-07-15 12:54 / Administracja forum
Zapraszamy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy