Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowe prawo w nowym roku

Nowe prawo w nowym roku

Money.pl / 2008-01-02 09:00
Komentarze do wiadomości: Nowe prawo w nowym roku.
Wyświetlaj:
anakha / 2008-01-09 16:54 / Bywalec forum

Lipcowa obniżka składki rentowej nie miała wpływu na koszty pracy, ponieważ dotyczyła jedynie części składki płaconej przez zatrudnionego.


Pani Agnieszko ja to widze troche inaczej.
W sierpniu by zaoferwac pracownikowi place netto ( tylko taka interesuje pracownika ) na poziomie X mozna bylo podpisac z nim umowe na nizsza kwote brutto niz powiedzmy w czerwcu, wiec mialo to wplyw na koszty pracy.
zuza33 / 87.206.212.* / 2008-01-04 23:49
gdyby nasi rzadzacy zreformowali system podtkowy było by dobrze.Karta podatkowa powinna zniknąc bo na niej robi sie najwiecej przekretów.Adwokaci ,lekarze ,artysci ,notariusze id to zawody najlepiej opłacne a najmniej z nich sie otrzymuje podatków natomiast od tych najbardziej opodatkowanych zdziera sie bajwiecej a najmniej oni w kasie mają.To powinno sie zmienic.Adwokat nie daje paragonu fiskalnego a ja sprzedajac pierscionek srebrny za 60zł musze sie z fiskusem dzielic uczciwe to????Vat musze rozliczyc,podatek zapłacic-bo musze rozliczyc sie z dochodu-.Lekarz za prywatna wizyte nie daje rachunku ani paragonu a co za kłopoyt wstawic im kase fiskalna do gabinetu a podatnikowi dac mozliwosc odliczenia chocby czesci.Efekt taki ,ze pacjemnt bedzie sie donmagał rachunku,paragonu bo odliczy sobie co nieco a lekarz wykarze w koncu prawdziwe dochody...nie tylko lekarz ale i ci najbiedniejsi adwokaci,notariusze,itp....
ja odpowadzajac podatki,rozliczajac vat naprawde mało zarabiam bo zaczynam dopiero i jak sie tu nic nie zmieni to nie wiem.Mam dosyc zapieprzana na posłow,lekarzy itp,niech kazdy płaci prawdziwe podatki chodzi mi o tych biednych bogackich:-)))
cicha_ola / 88.156.232.* / 2008-01-08 20:07
Tajemnicą poliszynela jest "zdobycz" adwokatów w postaci uiszczania podatków od zaledwie 50% dochodów. Co ciekawe, uważają oni taki stan rzeczy za swój słuszny przywilej i skutecznie wpływają na polityków za posrednictwem rad adwokackich czyli zawodowej korporacji, aby stan taki utrzymać. Jak do tej pory obiecywano młodym prawnikom łatwiejszy dostęp do tego lukratywnego zawodu lecz nikt nie zastanawiał się dlaczego własnie adwokatura cieszy się takim powodzeniem. To system podatkowy, bezradny wobec adwokackich przekrętów sprawia, iż zawód adwokata jest postrzegany jako wrota do osiągnięcia bogactwa. Do tego nalezy jeszcze przypisać korzyści wynikające z bezkrytycznej ochrony adwokatów przez rady adwokackie, pozwalające im na funkcjonowanie niejako ponad prawem. Kontrole skarbowe, często wbrew obowiazujacemu prawu, dłuższe niż 40 dni i autentycznie dezorganizujące pracę wielu małych firm, nie zdarzają się NIGDY adwokatom. Czy ktoś słyszał kiedykolwiek o kontroli skarbowej w kancelarii adwokackiej? Skądże, bo urzędnicy skarbowi nagminnie lekceważący obowiązujące prawo, korzystają z usług adwokatów. Zwyczajny, drobny przedsiębiorca płaci nadmierne i często wielokrotne podatki lecz w tej materii raczej nie znajdzie pomocy u adwokata, chyba ze podobnie jak adwokat ukrywa co najmniej 50% swoich dochodów i stać go na obłędne stawki opłat za adwokackie usługi. Tak więc na mocy niepisanego układu, Urzędy Skarbowe "nie ruszają" adwokatów, a ci z kolei nie wspierają podatników w nierównej walce z bezprawnymi działaniami urzędników skarbowych. Ciekawe, czy w końcu znajdzie się na tyle odważne ugrupowanie polityczne, ktore obali ten dziwny układ. Nie wygląda na to aby nazbyt ostrożna i chwiejna Platforma Obywatelska zdecydowała się na jakieś działanie w tej mierze.
prywatny przedsiębiorca / 217.11.139.* / 2008-01-04 14:28
Nie podoba mi się postawa lekarzy.Uwarzam,że należy sprywatyzować cała służbę zdrowia.Jest to grupa zdemoralizowana i egoistyczna. Nie bacząc na innych widzą tylko swój koniec nosa , a przecież to powołanie i mają pomagać ludziom.Nie rozumiem dlaczego w kraju gdzie większość ludzi wytwarzających dobra , dające warość dodaną czyli pieniądze pracują za 1200 , 1300 zł miesięcznie na rękę , a lekarz chce 7ooo. To znaczy,że trzeba obniżyć jeszcze temu co wypracowuje dochód po przez zwiekszenie składek aby zaspokoić ambicje materialne lekarzy.Przecież nikt nikogo nie zmusił aby szedł na studia medyczne , a nie ekonomiczne. Pensje managerów to też mity. Jest mała grupa ludzi wybitnych osiagających wysokie pensje , nają ogromną odpowiedzialnośc i nieliczą ile godzin pracują , tyle ile trzeba.
W prywatnych gabinetach nie wystawiają faktur , bo oszukuja na podatkach , ale uważają, że inni mają płacić wieksze podatki , żeby im podnieść pensje.
Niegodna prawdziwego lekarza jest postawa naszych lekarzy szantażujacych wszystkich,że nie bedą leczyć jak nie dostaną wiecej kasy. Ja też często chcę od klienta podwyżkę ceny , bo jest moim zdaniem zbyt niska ,ale nigdy nie zostawię klienta na lodzie gdy nie da mi tej podwyżki chociaż w rachubę nie wchodzi ani zdrowie , ani ,życie ludzi . Gadanie o godnym wynagrodzeniu to demagogia godność to człowiek ma w swoim sumieniu nie żołądku. Uważam,że wreszcie ktoś powinien z polityków powiedzieć prawdę w oczy tym wszystkim
niedowartościowanym ,żeby wzieli się do solidnej roboty ,uczciwie płacili podatki i dopiero wdety świat wokół się zmieni. Bez pracy nie ma kołaczy . Powróćmy do naturalnego porządku świata i przestańmy wszystkim wmawiać,że im się z faktu ,że żyją coś należy , bo to nieprawda i to niesprawiedliwe - zabieranie ciężko pracujacym , wypracowującym wartość i dawanie za nic
tym , którzy maja możliwość nas szantażować i stawiać pod ścianą. Zamknijmy nierentowne zakłady , źle zarządzane jednostki budżetowe i szkoły dla kilku dzieci ,
Czasem jak to wszystko analizuję to wydaje mi sie ,że Polska to najbogatszy kraj na świecie jeżeli tak mało ludzi pracuje , tyle absurdalnych ekonomicznie żeczy się utrzymuje i wszyscy jakoś żyją , jeczą,że nędza ale mają samochód i cały najnowocześniejszy sprzet jaki można dostać w sklepach.Obejrzyjcie śmietniki po świętach, w Ameryce ani na Zachodzie nie znajdziecie tego co na naszych śmietnikach .
Młody lekarz / 79.185.103.* / 2008-01-09 11:23
Oczywiście że ci się nie podoba postawa lekarzy bo przez lata komuny nauczyli cię że lekarz to jest dziad, służba, a tobie się należy. Mam mnóstwo pacjentów "byznesmenów" których szlag trafia na samą myśl że lekarz może zarobić tyle co oni, a na wet więcej, z czystej bezinteresownej zawiści. Nie zauważają faktu że to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów w Polsce, że wymaga wieloletniej ciężkiej nauki, że lekarze pracują statystycznie więcej niż inni. Żeby nie było wątpliwości - jestem za wprowadzeniem prywatnych ubezpieczeń, ryzyka ubezpieczeniowego (np. palacze powinni płacić więcej za składki), zlikwidowanie świętych krów w Polsce (rolnicy płacący grosze), alkoholicy leczący się na koszt innych, jestem również za wprowadzeniem obowiązkowych kas fiskalnych dla lekarzy. Wbrew pozorom ilość środków przeznaczanych na prywatne usługi nie jest taka duża (i dotyczy z reguły tylko określonych specjalizacji), a wszelkie koszty dodatkowe wynikające z wprowadzenia kas rejestrujących zapłaci i tak pacjent. Przyjmij to do wiadomości - skoro specjalista w Irlandii czy Anglii zarabia tamtejsze 3 średnie krajowe, to i Polsce tyle średnich POLSKICH powinien zarabiać, czy ci się podoba czy nie. Demagogią z twojej strony jest powoływanie się na jakąś etykę czy powołanie. To jest rynek - lekarzy jest mało, więc powinni zarabiać więcej.
mamka1234 / 213.158.196.* / 2008-01-07 22:37
wiem coś o tym lecząc się i nie mając trochę grosza przy sobie nie ma co do specjalisty się wybierać mam czwórkę dzieci a sama trochę choruje ale żeby się umówić na wizytę z np endokrynologiem to ja próbuje już od 2 lat jedną wizytę dopiero dalej dzwoniąc kilka razy 5 probując umówić się na wizyte dostaje sie odpowiedz że przed chwilą ostatnia osoba już się zarejestrowała i dowidzenia więc niewiem jak to w końcu jest tak też co do stomatologa co prawda płaci się te składki ale i tak co najwyżej na książeczke to wyrwą bolącego zęba ale też trzeba się zlapać w kolejke bo leczyć to już niewiem trzeba nazbierać a mąż pracuje cały czas na pełnych obrotach już zdrowie nie takie bo 40 na karku ,a z życia to tylko że dzieci może kiedyś będą mieli moze coś się zmieni ?jednak nie wszyscy lekarze są tacy pazerni znam dwóch u których jest sumienie jeden choć jest starszy nie musi przyjmować bo ma tą emeryture ale nie odmówi jeśli jest nawet gdy jest póżno bo do szpitala z dzieckiem to pretensje wysłuchać że czemu nie do swojego lekarza a to sobota czy niedziela gorączke ma duszności ale trzeba wysłuchać taka opieka nie wiem co to będzie jak ci starsi lekarze których chwale odejda ?
Młody lekarz / 79.185.103.* / 2008-01-09 11:27
Starsi lekarze mieli zrobione pranie mózgu o Judymach, Siłaczkach, Stachanowcach.
Te czasy się już skończyły. Chcesz dobrej opieki lekarskiej? Zapłać dobrze za nią, albo żądaj zmiany systemu, w którym meneli i alkoholik ma takie same prawa do leczenia jak ty, i dobrze to wykorzystuje.
anakha / 2008-01-09 16:05 / Bywalec forum
Nie pomyslales, ze moga pracowac w wieku emerytalnym by nie nie wypasc z zycia ( towarzyskiego, spolecznego ) a nie dlatego, ze maja wyprane mozgi ? Wiesz co to piramida potrzeb i jak wysoko jest potrzeba przynaleznosci ?
Nie oceniaj tylko wg siebie - ja tez jestem w miare mlody ale potrafie sie czasami postawic w sytuacji innych.
Za opieke lekarska place regularnie co miesiac od wielu lat ( pewnie sie uzbieralo juz kilkadziesiat tysiecy ) na szczesccie nie choruje, wiec nie potrzebuje opieki - ale cos mi sie wydaje, ze jak sie stanie to trzeba bedzie zaplacic jeszcze raz ( jak w przypadku stomatologii ) - to oczywiscie nie Twoja wina a systemu.
Pozdrawiam
now / 217.113.238.* / 2008-01-04 15:02
zgadzam się-jest to grupa zawodowa zdemoralizowana od dawna,egoistyczna i narzekająca na wyrost.
młoda i niegłupia / 83.30.72.* / 2008-01-04 23:28
Ci lekarze, którzy zarabiają dużo i nieuczciwie nie strajkują, bo po co - jeszcze system zmieni się na lepszy dla innych a gorszy dla nich. Wszyscy po równo mają za to odpowiedzialną pracę, choć nic nie produkują, ale osobiście wolę być zdrowa niż mieć w kraju więcej np. cegieł czy węgla i niech ci odpowiedzialni za moje zdrowie (a nie tylko oni są odpowiedzialni- ja też mam na nie wpływ) zarabiają jak najlepiej, żeby chciało im się dobrze i sumiennie pracować, a nie odwalać robotę w stanie frustracji, w jakim się obecnie znajdują. Jestem za prywatyzacją służby zdrowia, bo to społeczeństwu, a nie lekarzom, się wydaje, że "się należy" i niech społeczeństwo sobie prywatnie płaci tyle, ile praca lekarzy jest warta, a nie tyle ile ustali NFZ - z sufitu. Ja za publiczną służbę zdrowia podziękowałam już dawno: płacę i nie narzekam.
OKI / 83.20.132.* / 2008-01-03 07:46
Kto z forumowiczów dostał większą pensję z nowym rokiem? Przecież to bzdury.
MSP 7 / 2008-01-03 10:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Znaczna część firm wypłaca wynagrodzenia za styczeń na koniec stycznia lub nie później niż do 10.02.2008.
Jak widzę tego typu sformułowania jak OKI - to nic dziwnego, że my jako Polacy jesteśmy postrzegani jako najwieksi malkontenci (i tak w zasadzie "najlepiej" powrócić do "komuny")
Przepisy są na ten moment jednoznaczne i obniżka skł rentowej wpływa na wzrost płacy. Dochodzi do tego jescze zmiana "kwoty wolnej" wzrost ryczałtowych kosztów uzyskania..............
Mirosław Papużyński / 83.8.79.* / 2008-01-02 18:47
W powyższej informacji napisano: "(...)pracodawca nie będzie mógł potrącić z pensji więcej, niż 857,13 złotych w przypadku egzekucji innych, niż dotyczące alimentów."
Oczwiście chodzi nie o wielkość potrącanej kwoty, lecz o kwotę, która ma pozostać - a to wielka różnica. Należy podawać informacje precyzyjnie.
MSP 7 / 2008-01-03 10:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To tylko w przypadku jeżeli ktoś narobił sobie "obciążeń" które dotyczą tylko niewielu (stosunkowo)..
@pasikonik / 83.18.243.* / 2008-01-02 15:09
Chleb wprawdzie zdrożał ale lokomotywy staniały, czyli inflacja jest nawet w normie.
Łukaszek / 84.10.243.* / 2008-01-02 15:58
proszę mnie źle nie zrozumieć lecz protkół Re:Nowe prawo nie działa należycie a chciałbym się dowiedzieć z tej właśnie strony www.,czy też blogu informacji o wielu zmianach w prawie gospodarczym
JAW / 87.207.207.* / 2008-01-02 09:00
Zauważyłem, że pierwsza podwyżka płac dotknęła posłów. Niemal 3000 zł. I co na to lekarze i pielęgniarki oraz nauczyciele? Do tego poseł to nie zawód, ale odprawy w przypadku niewybrania są wypłacane. Do tego służbowe telefony, służbowe karty kredytowe i darmowy sprzęt do biur. Jakby jeszcze było mało to ciągle mają "trzynastki". A za udział w posiedzeniu Sejmu tylko 80 zł. To mniej więcej tyle, co w biednej gminie, czyli opłaca się być posłem i nic nie robić bo zarabia się kokosy. Ale jak to w biznesie najpierw trzeba dać łapówę za miejsce na liście. Dlaczego więc utrzymujemy partie polityczne z podatków? Mają na składki.
MSP 7 / 2008-01-03 10:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
lekarz, pielegniarka i nauczyciel to nie poseł - poseł musi byc wybrany przez innych - żeby zostać lekarzem, nauczycielem wystarczy "tylko" skończyć studia i znaleźć pracę. Proszę "wybrać" się w "posły".... i nie malkontencić.
Wszyscy nie muszą mieć jak w komunie "równych żołądków). Podobno młodzi nie mieli już pamiętać komuny - jednak w genach to przechodzi............
ICOONKA / 88.156.96.* / 2008-01-03 07:45
jak to jest, ze ci biedni lekarze,wszyscy jeżdzxa dobrymi samochodami,wczasy zagraniczne,to chyba tak mało nie mają ,w czasie np.pracy w przychodni nagle wyskakuja na inne konsultacje,za co biora pieniadze,bo przeciez nie za darmo.W przychodni nie mozna dostac sie do lekarza ,ale ten sam lekarz ma 2 i 3 praktyki prywatne,kasuja równo od 50,00-100,00 zł bez rachunków.dochody nieopodatkowane.super spraw.spryatyzowac cała słuzbe zdrowia.zaczna sie starac o pacjenta,a nie tylko o wlasna k ieszen.skandal.ja pracuje w tym kraju bez przerwy 31 lat,prowadze wlasna firme,i niestety nawet w czesci nie osiagam sredniej płacy,i to wcale nie wyn ika z mojej małej operatywnosci
Z doskoku / 89.78.61.* / 2008-01-08 15:19
Zgadzam się z Tobą w zupełności.Jeszcze nie widziałem ubogiego lekarza. żeby dobrze zarabiać trzeba dobrze pracować a szantażowanie społeczeństwa że nie będzie się leczyć jak nie będzie większej kasy jest bezczelne.Gdzie w tym przysięga Hipokratesa?Tym "ludziom" nie powinno się nawet podawać ręki to może jak poczują się jak trędowaci to może coś zrozumią.
Młody lekarz / 79.185.103.* / 2008-01-09 11:29
Nigdzie na świecie lekarz nie jest ubogi. I przyjmij to do wiadomości. W przysiędze Hipokratesa jest mowa o godnym wynagrodzeniu, ten fajt jest skrzętnie pomijany przez demagogów.
A co do ostracyzmu - wszędzie na świecie gdzie lekarz zarabia dużo, jest jednocześnie szanowany, i do tego też kiedyś dojdziesz.
atr72 / 89.77.48.* / 2008-01-19 13:56
Wszędzie tam gdzie lekarz zarabia dużo, musiał opłacić bardzo drogie studia z własnej kieszeni. Również z własnej kieszeni musiał zakupić sprzęt. Gigantycana róznica polega na tym, że w Polsce zapłaciliśmy za powyższe My Wszyscy, a lekarze chcą byśmy zapłacili podwójnie, potrójnie... słowem chcą nas zgolić jak barany. Inną kwestią jest poziom świadczonych usług i kompetencje w porównaniu do dobrze zarabiających lekarzy na "zachodzie".
wiechs / 87.205.170.* / 2008-01-03 00:12
Ach ci lekarze. Kierowca zawodowy ma tachograf i ściśle określony limit godzin pracy. Ustawodawca zadbał tu o bezpieczeństwo zarówno kierowcy jak i innych użytkowników dróg. W szpitalu - 70 godzin może się słaniać niewyspany i przemęczony lekarz i jest OK.
Hipokryzja do potęgi. Motto: kierowca albo pracuje na swoim albo w firmie podlegającej zasadom rynku i konkurencji. W szpitalu, teoretycznie, lekarz może mieć pacjenka w d... bo pensję dostaje z jakiegoś NFZ-u czyli z państwowej ( czyli niczyjej) kasy. Dopuki tak będzie to ŻADNE pieniądze nie załatwią problemy i w służbie "zdrowia" musi być żle.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-02 11:36
Byłeś na wyborach?
marek19.53 / 83.24.21.* / 2008-01-02 12:19
Oczywiście, że tak.
boruta / 87.105.236.* / 2008-01-03 10:06
a czego oczekiwaliscie od rzadu ?dbaja o siebie i swoich ludzi, pielegniarki gornicy i inne grupy sie nie licza liczymy sie tylko my!!!!dajmy sobie podwyzki, bylym prezydentom tez a co tam to nasi ludzie a reszta sie jakos wyzywi a jak nie to droga wolna do IRLANDII i w nastepnej kampani wyborczej znowu beda zachecac do powrotu ciekawe ile jeleni zlapia na te bzdury.
pozdrawiam wszystkich co glosowali na PO he he
MSP 7 / 2008-01-03 11:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chyba to jest prawda co boruta napisał(a). Poprzednicy dosyć znacznie podwyższyli medykom (rozmawiam z ochroną zdrowia z rodziny) - a oni wybrali platformę - mozna i tak - dla mnie to przynjmniej niższe podatki (wzrost tzw budżetowcom (medycy ze składek zdrowotnych, nauczyciele z podatków)

Najnowsze wpisy