Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowe prawo zamówień publicznych wchodzi w życie

Nowe prawo zamówień publicznych wchodzi w życie

Wyświetlaj:
Desstin / 2006-05-24 12:44 / Bywalec forum
Przecież to idiotyzm żeby rozpisywać przetarg na wybrukowanie np 100 m chodnika i miejsc postojowych dla 10 samochodów a taki przypadek był w rodzinnej miejscowości mojej żony.Gmina przepłaciła jakieś 20% a "za płotem" mieli miejscową firmę która zrobiłaby to szybciej i taniej.Paranoja - ale powoli normalniejemy na szczęście.
Eva / 83.15.17.* / 2006-05-24 19:24
Jestem zaskoczona publikacją tego artykułu na dzień przed wejściem znowelizowanej ustawy Prawo Zamówień publicznych.Nowe prawo zamówień nie przewiduje szeregu rozwiązań o których autorka pisze w tekscie.Komu ma służyć podawanie błędnych informacji ?????? Proponuję zapoznać sie z nowelizacją a później umieszczanie komentarza do jej tekstu.
Adam To / 83.11.63.* / 2006-05-25 20:27
Zgadzam się z Evą. Autorowi tego artykułu chyba pomyliły się projekty PZP. Był taki projekt, aby zamówienia o wartości do 60.000 Euro zwolnić ze stosowania przepisów PZP, ale jednak nie zdecydowano sie na taki krok. Zupełnym nieporozumieniem jest stwierdzenie: "Zwiększenie do 60 tysięcy euro progu, od którego należy stosować te procedury". Nie znalazłem takiego zapisu w tych zmianach. Ba nawet jest bardziej rygorystyczne podejście do zamówień tzw. podprogowych (o wartosciai 6.000-60.000 euro). Zgodnie z art. 4a ust. 2 PZP istnieje obowiązek publikacji ogłoszeń o wszczęciu postępowania i zawarciu umowy na stronie internetowej urzędu. Nie przeczytałem nigdzie w ustawie, że nie stosuje sie przepisów ustawy na zamówienia do 60.000 euro.

Najnowsze wpisy