Forum Forum dla firmKadry

Nowe przepisy BHP będą kosztowały firmy do 4,37 mld zł

Nowe przepisy BHP będą kosztowały firmy do 4,37 mld zł

Wyświetlaj:
Miroka / 213.158.199.* / 2008-12-12 14:51
Prowadzę małą firmę, zatrudniam jedną osobę. Z końcem roku ją zwolnię, zamknę firmę, zarejestruję się na bezrobociu, wezmę zasiłek (pracy zgodnej z moimi kwalifikacjami w moim powiecie na pewno mi nie znajdą), a na lewo ze 3 tysiące zarobię - bez żadnych obowiązków. Nie widzę w tym kraju innej możliwości, bo uczciwie to można tylko umrzeć z głodu.
Andre7 / 2008-12-12 14:39 / Tysiącznik na forum
Pełen idiotyzm, jest w miare sensowne prawo unijne, a implementacja w naszym ustawodawstwie jest diotyczna.
Co świadczy niestety o niskim poziomie profesjonalizmu naszych urzędników. Bo ewakuacja i p.poż sa ważne w firmie gdzie pracuje kilkaset osób albo jest dużo klientów, natomiast w małej firmie obowiązek zatrudniania !? specjalnej osoby do tego ??
ROLADA1 / 83.11.232.* / 2008-12-12 13:13
Puić głupoli do rządzenia to tak się wychodzi. Zamiast ukraać to biurokrtyczne dziadostwo ,to tworzy sie dobrze płatne etaty dla soich kolesi poparańców, BY ŻYŁO SIE LPIEJ NAM!!!!!!!!!!!! K .........WA WASZA MAĆ
leonn / 83.11.232.* / 2008-12-12 13:20
roladko ; nie K.....WASZA MAĆ ,tylko to dziadostwo popaprańskie trzeba wytopić.
ROLADA1 / 83.11.232.* / 2008-12-12 13:26
proponuje temu dziadostwu poprowadzić własny biznes,choćby miejski szalet,nie mówiąc o wiekszym bo z większym popaprańce nie dali by sobie rady,a potem do rządzenia ale u siebie w domu.
placek7 / 213.136.234.* / 2008-12-12 11:02
Widać, jak wrócił Pierwszy Strażak RP do rządzenia, to fuchy kolegom zaklepał. Dobrze, że wicepremierem nie jest ginekolog, bo obowiązywały by badania ginekologiczne w każdym zakładzie zatrudniającym powyżej 5 kobiet :)
acomitam / 83.25.128.* / 2008-12-12 14:45
Ja myślę, że to wymóg czasów, aby w każdej firmie, na zapleczu stał fotel ginekologiczny, tuz obok fest gaśnicy, topora strażackiego i szpuli z wężem strażackim. I nie tylko do okresowych badań ginekologicznych mógłby być wykorzystywany, ale również do okolicznościowych skrobanek. Bo wyobraźmy sobie, że po drobnym zakładowym rauciku jakaś pracownica zaszła. Gdzie najlepiej by się wyskrobała, jak nie w macierzystym zakładzie pracy, na oczach zainteresowanych kolegów? Byłby to wyraz naszej nowoczesności i europejskości, a wszystkie emancypantki i feministki, rodzime i zagraniczne, nie mogłyby się nas zapewne nachwalić.
Hiltonn / 83.23.59.* / 2008-12-15 15:44
ale kretyńskie porównanie...szkoda słów
pl.@idiota / 87.105.145.* / 2008-12-12 11:47
Mylisz się badania ginekologiczne przeprowadzano by w takich firmach w których pracownik zatrudni choćby jedną kobietę. I czy Szef mógłby je przeprowadzając po krótkim szkoleniu np. w szpitalu ginekologicznym?. To krok do dalszych zmian!. Panie Pawlak co Pan na to. Ma rację pan placek7?
Aposik / 83.27.63.* / 2008-12-12 15:30
Jeżeli chodzi o ginekologa to musi on pracować z pielęgniarką, rejestratorką, no i sprzątaczka jeszcze musi być zatrudniona.
Wówczas taki gabinet lekarski również musi mieć zatrudnionego p.poż.
Kto to na to wszystko ma zarobić?
Dana14 / 217.153.80.* / 2008-12-12 10:28
A jak firma składa sie 2 -3 osobo to tez ma zatrudniac takiego inspektora.Niekltore firmy ledwo wyrabiaja na swoje istnienia .Tak przepis zrujnuje wiele małych firm.To chyba rzeczywiscie ktos znalazł prace darmozjadów.Duże firmy i tak maja inspektorów ppoz i to wiadomo,że tak musi byc,ale bez pzresady.
I słusznie pytaja Panstwop co zrobic jak ktos ma oddziały i w nich po 2-3 osoby pracujace przy biurku i komputerze.No ale komputer tez może sie zapalic ,prawda!!! :)
Jak w tym naszym kraju cos już wymysla to nie wiadomo czy sie śmiac czy płakac. czy wiać z niego jak najdalej.
Mysle,ze nalezy przemyslec te ustawe .A własciciele firm powinni zastrajkowac przeciw takim nienormalnym przepisom !!!!!
Malutki pracodawca / 87.105.145.* / 2008-12-12 11:12
Chyba to wymyśli ł"Pali kot Przyjazne Państwo" Ktoś chyba nie pomyślał o tych co zatrudniają 1-2 osób.
Czy jak ja wykonuję część pracy na budowie, gdzie tylko mury i gołe ściany, i pracuje jako podwykonawca w Dużej firmie, która zatrudnia sama ok.2-3 osób i około 50 małym firmom zleca wykonanie po kawałku murów, ścian itp. Czyli 50 osób będzie przeszkolonych bo każdy pracodawca musi mieć takiego :fachowca" od kierowania ewakuacją. Czy to widzicie ci ja???. 50 ludzi kieruje taką grupą. Każdy swoich kolegów z Firmy?. Toż to się pozadeptują.
Gratulacje dla fachowców z PO. Pozdrawiam Szetynę (celowo tak piszę - bo on jest najgłupszy z tych wszystkich kompetentnych ludzi z PO).
Poseł / 83.10.56.* / 2008-12-12 10:25
Mam pytanie do autora artykułu: Dlaczego podając podstawę prawną wprowadza czytelników w błąd? Jeśli się o czymś pisze najpierw chyba należy wiedzieć co się pisze. Otóż pragnę poinformować, że przytoczona ustawa o zmianie ustawy - Kodeks Pracy jest ustawą z dnia 21 listopada a nie z dnia 17 października jak podaje autor. W dniu 17 października odbyło się dopiero III czytanie w Sejmie, po czym ustawa została skierowana do Senatu, który wniósł poprawki. Sejm po rozpatrzeniu poprawek uchwalił ustawę dnia 21 listopada. Kolejnym błędem jest to że ustawa wejdzie w życie w terminie póżniejszym niż, jak podaje autor 1 stycznia, gdyż jak sama stanowi ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia, a że nie została jeszcze ogłoszona, to w jaki sposób może zacząć obowiązywać już 1 stycznia 2009? Autorowi artykułu proponuję następnym razem, zanim o czymś napisze, wejść na stronę Sejmu i zapoznać się z przebiegiem procesu legislacyjnego omawianego aktu prawnego. Pozdrawiam
wściekła / 83.21.211.* / 2008-12-15 19:23
Panie Pośle
szczegóły kiedy wejdzie ustawa to drobiazg,jeżeli chociaż część tych bzdurnych przepisów wejdzie w życie, to zamkniemy firmy.Z czego utrzymuje się straż pożarną ?
z naszych pieniędzy , często to strażacy wywoływali pożary, żeby dostać za akcje.
Ludzie zdrowy rozum i rozsądek to już u nas umarł!!!!!!!!!!!
Opamiętajcie się, bo jak my padniemy to was nie będzie miał kto żywić. Nie zasłaniajcie się Unią bo trochę znam te kraje i u nas we wielu dziedzinach prawo i wymogi są są znacznie bardziej restrykcyjne.
hygtfrd / 83.3.192.* / 2009-01-04 17:22
pleciesz bzdury, nikt nie dostaje pieniędzy za akcje pracujac w psp, obrazasz ludzi nie znając ich pracy, nie oni wymyslili ten przepis wiec nie wycieraj sobie nimi dzioba a wiez mi jest wielki
wkurzona / 217.153.80.* / 2008-12-12 10:37
To juz szczegóły.Ale wejdzie wcześniej czy później. i to się liczy.Gdyby większość posłów kiedykolwiek prowadziła własna działalnosć gospodarcza lub zarządzała spółką to może miała by większe pojecie o kosztach utrzymania i obciązeniach na rzecz państwa.
Przepis ten wydaje sie bzdurny jesli sie go nie uścisli.Znowu powstało coś co mozna róznie interpretowac.A przepisy powinny byc czytelne,zrozumiałae dla kazdego obywatela i mądre w swej treści.
Poseł / 83.10.56.* / 2008-12-12 11:20
Oczywiście przepis jest bzdurny. Zgadzam się z tym w 100%. Sam prowadzę działaność gospodarczą więc wiem jakie są koszty. Dodając wpis na forum chciałem jednak zwrócić uwagę autorowi artykułu aby następnym razem wykazał się większym profesjonalizmem wypowiadając się na poważnej stronie.
Mikeon / 83.238.212.* / 2009-01-07 23:44
Zeby bylo jasne. Winny temu sa Platforma Obywatelska (dawniej ASW, UW, KL-D) wraz z PSL.

Glownie kretyni tacy jak Donald Tusk i jego swita.

Winni sa rowniez wszyscy kretyni co mimo wieloletniej historii wprowadzania podobnych przepisow, nadal na nich glosuja.

Wszyscy socjalisci do piachu!
strażak Sam / 83.5.228.* / 2008-12-12 09:41
Nie, tak dłuzej być nie może.Mam firme składajacą sie z paru oddziałów, to gdzie taki kolo ma byc zatrudniony? W Gdańsku czy Krokowie, jak bedzie siedział w Gdańsku a zapali sie w Krakowie to chyba nie zdąży co?Durny przepis, sa rodziny w Polsce które nie maja co do gara włożyć a ci zajmują sie bzdurami.Niech porównaja sobie socjal jaki jest na zachodzie, i niech go choć lekko przybliżądo unijnego.To Straż Pożarna no co jest???, jak kazdy kursant na zakończenie kursu dostanie sikawke!!!
GREGOR1 / 78.8.89.* / 2008-12-12 08:23
Jak zatrudniam 10 serwisantów, którzy non stop są w rozjazdach a jedna dziewczyna siedzi w biurze to po grzyba mi taki darmozjad?
:-P / 89.78.214.* / 2008-12-13 11:17
to właśnie ta dziewczyna zostanie naczelnym strażakiem twej firmy :-)))))))
Dartek / 77.113.161.* / 2008-12-12 02:01
POLSKA to piękny kraj. Amen
Entuzjasta / 81.168.247.* / 2008-12-12 06:31
A ja proponuję, by mieszkańcy bloków składali się na koszt utrzymania inspektora od p.poż. Tak na jedną klatkę schodową jeden inspektor. Dlaczego? No przecież tam wszyscy używają gazu, prądu, palą papierosy (Ci ostatni może nie wszyscy), a tu zbliżąją się Święta może choinka się zapalić. A taki inspektor dałby jednak komfort psychiczny i bezpieczeństwo mieszkańcom.
Panie Cejrowski. Pan ma napewno rację.
A Palikot? Czy On już coś załatwił? Chyba tylko powoduje szum medialny.
jaś / 83.6.197.* / 2008-12-11 23:35
Cuda cuda ogłaszają!!!! Irlandia to mały pikuś. PO ze swoim Dnaldkiem stworzy Bangladesz!!!!!
he he
to są ułatwinia dla rodzimego biznesu !!!!!!!!!
mer / 83.22.213.* / 2008-12-12 08:18
Durny PiSiorze-Tobie tylko jedno w głowie.Przegraliście i ciągle będziecie tracić bo macie defekt kaczych mózgów.
sprzątaczka biznesłomen / 87.105.145.* / 2008-12-12 11:33
Mer - to znowu jakiś głupek POpapraniec. Na pewno nie ma firmy, bo tak by nie napisał. Jeżeli jest jakaś krytyka PO to od razu się odzywają ci idole z SMS-jak przy wyborach. Zapytaj mamusię, tatusia lub kogoś kto prowadzi działalność i zatrudnia np. 1 osobę?. I napisz coś konkretnego. To forum jest tylko dla tych, których to uderza. Ja ledwie łączę koniec z końcem i mam dodatkowo wydać na osobę, którą muszę zatrudnić opłacać jej ZUS, pensję. Bo pani ma zasadniczą szkolę - a wiec Straż Pożarna nie dopuści ją do szkolenia. Każda z nas wykonuje pracę w domu. To co mnie nie dotyczyłoby?. Wyraźnie pisze WSZYSTKICH PRACODAWCÓW. Kpiny z naszego Państwa. Jak Unia będzie siadała krzywo na sedesie - bo u nich tak będzie to my też tak będziemy się musieli dostosować do ichnich przyzwyczajeń??. Czy nadal uważacie, że Traktat Unijny to jest wspaniała rzecz. Ichnie centralne zarządzanie innymi Państwami a my nic do powiedzenia. Czy w Niemczech tak jest????
:-P / 89.78.214.* / 2008-12-13 11:26
własnie tak było i dlatego wszystko gruchnęło. myślicie ze dlaczego w Polsce robimy wszystkie możliwe zachodnie i azjatyckie składaki? bo tu jest taniej... i jeszcze nie było takich wspaniałych przepisów. no ale teraz mamy ich coraz więcej więc kapitał ucieknie do innych "zacofanych" w tym względzie państw. a my zostaniemy z zakichanimi przepisami. zobaczcie ile czsu zajęło posłom ponowne wprowadzenie "zielonej strzałki" na skrzyżowaniach. coś co było wspaniałym pomysłem zostało utrącone przez naszych posłów myślicieli - bo w unii takich strzałek nie było, a ze unia akurat zachwyciła się tymi strzałkami to ta informacja dotarła do myślicieli dopiero po jakims roku albo i dwóch. no i mamy poooowoooolny powrót strzałek - ale już jako wynalazek unijny :-))))))))))))))))))))))) "umarnąć" ze śmiechu można z tymi naszymi natchnionymi.
pozd M. / 217.172.232.* / 2008-12-11 22:45
A. poinformowac PIP i zamknąć konkurencję. kara 1+5+30=36 tys. dla małej firmy zdecydowanie wpłynie na sytuację finansową.

B. stworzenie dodatkowego źródla dochodów dla co bardziej obrotnych inspektorów. ("W kwestii interpretacji tego artykułu będziemy się kierować zdrowym rozsądkiem" - proponuję 500zł - rozsądne)

C. zeby skontrolować 1,7 firm, lub chociaż 10% tych "biznesów" należy zatrudnić dodatkowych kontrolerów PIP. Spadnie bezrobocie. Ich wynagrodzenie będą finansować nakładane na przedsiębiorców (frajerów) kary. GENIALNE ;]

Reasumując, ma to sens.

PS. Czy można założyć własny PIP? Prywatną Inspekcję Pracy?
:):) / 62.111.137.* / 2008-12-12 07:45
Listę ZaLeT można by wydłużać ale po co? Prywatnego PIP-a nie zakładaj, bo będziesz musiał zatrudnić inspektorów :).
A czy ktoś zastanawiał sie jaką odpowiedzialność za zycie i zdrowie nałożono na czlowieka "wyznaczonego" do ratowania życia i porwadzenia ewakuacji. To odpowiedzialność.

Gratuluje za stworzenie kolejnego haraczu. Państwo na drodze ustawy KAŻE płacić toż to zbójowanie w biały dzień.
Pozytyw / 77.115.20.* / 2008-12-11 23:18
Dobry komentarz.
A co do Prywatnej Inspekcji Pracy - jestem ZA!!!
prowant / 80.55.112.* / 2009-01-04 15:01
A ja gratuluję wszystkim którrzy głosowali na Platformę Obywatelską, teraz możemy się przekonujemy jakie cuda obiecał Donald czyli stopniowa prywatyzacja słuzby zdrowia nowe przepisy BHP itd. Tylko dlaczego w państwach zachodnich które od lat są już w Unii nie egzekwuje się tak bardzo tych przepisów ze skafandrami ochronnymi włącznie. W każdym eleganckim i estetycznie wygladajacym sklepie takie okulary ochronne czy rękawice skórzane to debilizm. I jak się to ma do srobnej przedsiębiorczości. Śmiech i jeszcze raz śmiech...
mariansk / 213.77.245.* / 2008-12-12 14:21
Wszyscy otwórzmy do wyboru: prywatne inspekcje pracy, inspekcje środowiska, inspekcje handlowe, inspekcje sanepidu, oraz inne do wyboru i kontrolujmy się nawzajem.
Każdy będzie żył z kar jakie nałoży na drugiego. UTOPIA ALE CZY NIE DO TEGO ZMIERZA RZĄD
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2008-12-11 21:36
POwinni spalić się ze wstydu, przecież obiecali POwrót do normalności.
Aha, dla nich to normalne...
ESTER-SE / 83.21.142.* / 2008-12-11 22:33
A może by tak odrobine ''GRECJI' pod budynkami unijnymi to darmozjady biurokratyczne doznali by olśnienia ?
Dawid> / 194.106.193.* / 2009-01-02 20:31
Chcę zatrudnic taką osobę najlepiej strazaka tylko skąd ich brać? a jeśli nie strażak to z tego co wiem powinna być osoba z wyzszym wykształceniem a do tego muszę wysłać taką osobę na szkolenie i słono zapłacić a jak taka osoba pójdzie do konkurencji to kto mi zwróci koszty bo pewnie będę musiał przeszkolić następna osobę!!!
bcc / 85.28.162.* / 2008-12-11 21:01
Ale Pawlak wykombinował, teraz każdy strażak będzie miał 10 etatów.
malutki biznesmen / 83.9.141.* / 2008-12-11 20:26
GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC. A TEN RZĄD OBIECAŁ WALCZYĆ Z GŁUPOTĄ ! GDZIE JEST PALIKOT ??? OBUDŹ SIĘ POŚLE !!!
Pajchiwo / 2008-12-11 22:23 / Tysiącznik na forum
hehehe
Ależ ten poseł nie walczy z głupotą tylko z PiS.
Jak każdy w PO (i kupa naiwniaków, którzy ich popierają) zresztą. Aktualnie cała reszta jest albo wstrząśnięta notowaniami SLD, albo prowadzi wojnę razem z PiS przeciwko PO, albo charakteryzuje się ciężkim cynizmem.
Oto Polska właśnie...
R2D3 / 83.7.7.* / 2008-12-11 19:17
I jeszcze inspektora ochrony przeciwpowodziowej, inspektora ochrony przeciwtrąbopowietrznej, inspektora ochrony przeciwburzopiaskowej i jeszcze jakiegoś nadinspektora do kontroli działań inspektorów? I zaostrzyć kary za brak inspektorów; do kary śmierci włącznie. Boże chroń nas przed durnotą urzędasów! Chyba ten Ekwador to dobry pomysł.

Najnowsze wpisy