Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowe przepisy uderzą w małe firmy

Nowe przepisy uderzą w małe firmy

Money.pl / 2009-01-07 07:07
Komentarze do wiadomości: Nowe przepisy uderzą w małe firmy.
Wyświetlaj:
ZL / 89.171.67.* / 2009-01-12 23:01
Pierwszy raz w życiu piszę na forum pomimo że dobiegam 60-tki. Prowadzę działalność gospodarczą od 1973r i różne wydażenia spotykały mnie.Za Gierka związany byłem z rolnictwem,mieliśmy książeczki zdanych prod.rolnych-co miało wpływać na emerytury.Jednym ruchem zlikwidowano.Nie mam o to pretensji lecz prawdą jest że inne grupy zawodowe prawem gorszego kaduka nie pozwoliły odebrać sobie niczego Potem rok 89/90 i reforma Balcerowicza złapała mnie w szczycie kredytowania przy produkcji o cyklu 10-ciomiesięcznym.Wiele lat problemów i przebranżowiłem się.Lata 90-te to bardzo,bardzo wolne przemiany w świadomości i pracobiorców i szczególnie organów kontrolnych w podejściu do firm prywatnych.Ci pierwsi dostosowali się już do tego że nie jesteśmy wyzyskiwaczami i oszustami.W szczycie zatrudniałem kilkadziesiąt pracowników,teraz tylko 3-ech.To są problemy osobiste.Przy tak
małej firmie i przychody są znikome Kryzys czujemy.Mówi się o pomocy małym firmom.I przyszła do mnie.Dzisiaj.Mam w tak małej firmie przeprowadzić 2 kosztowne szkolenia;1-no p-poż za3000 zł,2-gie obejmujące ochronę zdrowia za nie wiem ile.Do tego dojdą delegacje,diety,hotele i przejazdy.Nie wiem kto w tym maczał
palce,lecz wiem kto się wzbogaci.Ci co szkolą- którzy i tak od jakiegoś czasu mają się bardzo dobrze,pięknie się rozwijają.Choć sa prawie niepotrzebni w takim zakresie.Fajne jest to że dojdą nowe kontrole-podobno już są znane kary.Dzwoniłem dzisiaj do konfederacjiLewiatan[1-szy raz wżyciu.Tak jestem wkurzony],powiedziano mi że tak szybko to zostało przepchnięte i
również w porę nie zdołano zareagować.Chce dodać żeby nikt nie
próbował uzasadniać że nowe szkolenia mają mają jakiekolwiek racjonalne podstawy-pacownicy w moim zakładzie przeszkoleni są w zakresie p-poż.umieją posługiwać się gaśnicą.wiedzą która do czego służy,znają drogi ewakuacyjne,numer do straży pożarnej iwiele innych rzeczy.Jeden jest członkiem Ochotniczej Straży Poż.'ma podstawowy kurs strażaka-lecz to zgodnie z nowymi przepisami jest za mało.Pracownicy potrafią udzielić pierwszej pomocy,znają się na sztucznym oddychaniu,jak postępować przy uszkodzeniu
kręgosłupa,przy porażeniu prądem i.t.p.Zakres tej wiedzy wynieśli z cyklicznych dotychczasowych szkoleń.Uważam że nowe przepisy naciągają
nas na koszty.Nie wiem jak osoby odpowiedzialne za wprowadzenie
nowych przepisów-motywują je czy to dostosowaniem do standartów unijnych cze czymś innym,lecz powinni być pociągnięci do odpowiedzialności Jeżeli w tym nadchodzącym trudniejszym czasie Sejm,rząd i partie polityczne chcą pomóc firmom,to za takie
prezenty dziękuję.Uważam że należy i przepisy i organa kontrolne
szybko zmieniać(zmniejszać-bo Prawo Parkinsona działa)Składki na ZUS pracodawców i pracobiorców uważam należy zrównać.Przy tych samych
składkach pracodawcy są dyskryminowani i w uprawnieniach
bieżących i emeryturach.Do tej pory słyszymy tylko że należy usprawnić szybkość założenia firmy,ciekawe po co-chyba żeby nowi przedsiębiorcy od razu wpadli w wysokie koszty utrzymania firmy ,niesprzyjające przepisy i kontrole.
mirinda / 79.163.113.* / 2009-01-17 10:29

racownicy potrafią udzielić pierwszej
pomocy,znają się na sztucznym oddychaniu,jak postępować przy
uszkodzeniu
kręgosłupa,przy porażeniu prądem i.t.p.Zakres tej wiedzy
wynieśli z cyklicznych dotychczasowych szkoleń.Uważam że nowe
przepisy naciągają
nas na koszty.Nie wiem jak osoby odpowiedzialne za wprowadzenie
nowych przepisów-motywują je czy to dostosowaniem do standartów
unijnych cze czymś innym,lecz powinni być pociągnięci do
odpowiedzialnośc
dante666 / 2009-01-13 11:22
Zwróćcie uwagę, że głosowało za tym nie tylko PO, ale prawie 100% posłów, stąd wniosek, że gdyby którakolwiek z partii obecnych w sejmie wymyśliłaby takie przepisy reszta to popiera! Niestety, w obecnej kadencji nie ma w sejmie prawicy, PO jest liberalna tylko z haseł - skutecznie obrzydzając to słowo społeczeństwu, PiS i prezydent najchętniej chyba pogoniliby SLD i sami zajęliby się oficjalnie socjalizmem. Nazwijcie mnie oszołomem czy kim tam chcecie, ale ja głosuję za prostymi zasadami głoszonymi niezmiennie od wielu lat - za prawdziwie wolnym rynkiem, niskimi podatkami, za nieunifikowaniem całej Europy, własną kulturą i walutą. Tylko UPR.
ręceopadją / 83.12.96.* / 2009-01-12 16:03
Jedyny zadowolony to V-ce premier Pawlak - straźak co się patrzy.
alinka / 79.185.100.* / 2009-03-01 11:24
heheheh no i ma sikawke))
sikawka / 213.158.196.* / 2009-01-12 13:18
Żeby taką głupote wymyślić i zatwierdzić to napawde trzeba mieć nierówno pod sufitem.
Wapniak / 2009-01-11 14:07 / Tysiącznik na forum
Brawo dla "geniuszu" naczelnego i honorowego strażaka polskiego... X pracodawców x min.1000,-zł plus odsypy za święty spokój... Genialne. U ha...ha...ha...
Bankier_7 / 2009-01-10 11:48 / portfel / Punktator
Przesadzili tak samo jak Gowin z invitro...
iness / 150.254.222.* / 2009-01-10 08:30
moj jedyny pracownik dostaje wypowiedzenie z dniem 18 stycznia. gratuluje rzadowi! nierobow nie bede zatrudniac bo a w pozaniu juz na ten rok nikt niema mjejsc na szkolenie(tylko jedno miejsce d- szkola aspirantow)!!!!
ettz / 2009-01-09 14:33
Ludzie Obudźcie się gdzie jesteście !
co te PO paprane Liberały i Masony z nami robią?
zawiedziony / 83.13.113.* / 2009-01-09 11:24
A ja myślałem, że zmierzamy ku normalności. PO mojego głosu już nigdy nie otrzyma, jeśli prędko nie zrobi z tym czegoś sensownego. Jeśli prowadzę firmę usługową a miejsce świadczenia usługi jest u klijenta. To mam wozić z sobą tego strażaka czy BHP-owca który będzie mi pokazywał drogę ewakuacji?
v............! / 151.92.176.* / 2009-01-16 09:32

co te PO paprane Liberały i Masony z nami robią?

A kogo masz na myśli? PIS był za a prezydencik podpisał bez wahania...w przeciwieństwie do innych ustaw.
PO mojego głosu już nigdy nie otrzyma

A kto z tego burdelu otrzyma? PIS, SLD a może Endriu z czerwonym krawatem żeby PIS miał z kim stworzyć kolejną koalicję?...Nie strasz, bo nie ma wyboru na kogo głosować przy takim układzie na scenie politycznej.
zmartwiony / 79.185.127.* / 2009-01-09 08:50
o czesc wam panowie magnaci za nasza niedole kajdany!!!!!!!!co jeszcze wymysla skandal banda nieudacznikow wyslijmy ich na sybir niech im zamarzna te glupie mozgi
zig-zag / 83.30.90.* / 2009-01-09 08:44
Jakoś mnie to nie dziwi - w końcu "nasz" minister od gospodarki, imć pan Pawlak Waldemar (instruktor od obsługi PC) jest naczelnym sikawkowym w tym pięknym kraju z bajki! Musi więc dbać o swoich! :)
Druga sprawa, to co ma zrobić pracodawca zatrudniający np trzy osoby, ale wszystkie z wykształceniem zawodowym? A możliwa jest przeciż opcja, że sam też jest po zawodówce. I co wtedy?
ll / 212.219.8.* / 2009-01-13 11:03
Jak ma trzech to jeszcze nie tak zle.
Co ma zrobic jak ma jednego i to na pol etatu!!!
lecher1 / 89.228.97.* / 2009-01-09 07:02
Czy taki obowiązek zatrudnienia strażaka-=specjalisty dotyczy również urzędów i instytucji państwowych? a także kościołów i zakonów ?a także pociągów i autobusów.
wuj50 / 83.7.198.* / 2009-01-08 21:21
A czy się ktoś przejmuje, że pracodawcy dostali po dupie, ostro. A P. Palikot rżnie głupa, biedaczysko nie czytał, nie pisał, ale głos oddał za przepisami. Teraz chce naprawiać.
kkkkkks / 83.21.210.* / 2009-01-08 21:53
To się nazywa przyjazne państwo, banda głupków i tyle, nie czytaci i nie pisaci władtcy móch przy nich to Miodek. :-(
buzza / 2009-01-08 14:45 / Bywalec forum
Rząd Polski chroni interesy exs komunistów i ich dzieci a nie daje się rozwijać ludzią i powoli wprowadza ich świadomnie w biede.Dziwie się że obywatele tego kraju nie oskarżają pana Tyska i jego ekipy o ludobójstwo i współudział.To pan Tusk przy okrągłym stole chronił i chroni do dziś ludzi którzy mordowali ,studentów,robotników,rolników naszym kosztem.A tak po za nawiasem to Swiatkowie Jahwy powinni ich oskarżyć o odszkodowania za represje które ich dosięgła .Nie rozumie ich jak mogą płacić podatki na armie przeciesz ich wiara zabrania sponsorowania czegokolwiek co dotyczy zabijania.
:-P / 89.78.213.* / 2009-01-09 11:48
czy ktoś moze to przetłumaczyć na polski? a może nie ma sensu....
zig-zag / 83.30.90.* / 2009-01-09 08:32
O-R-T-O-G-R-A-F-I-A! Jej znajomość jest (podobno) wyznacznikiem dobrego wychowania...
damio / 77.253.155.* / 2009-01-16 21:30
dobre wychowanie to nie ortografia... jestem inż i to całkiem dobrym...i żadnego pisma nie napisze ręcznie...tylko Word..
vorczyslaw / 83.143.40.* / 2009-01-08 21:26
sam się rozwiń najpierw i naucz polszczyzny !!
wwwww / 83.21.210.* / 2009-01-08 21:55
Nie wierzcie PO-litykom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ROLADA1 / 83.11.237.* / 2009-01-08 14:40
A GDZIE SĄ CI ZŁODZIEJE Z BBC?
ROLADA1 / 83.11.237.* / 2009-01-08 14:37
A GDZIE JEST K...A TEN H******* PALIKOT OD "PRZYJAZNEGO" PAŃSTWA
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy