Forum Prawo - porady i tematy

Nowe uprawnienia straży miejskiej

Nowe uprawnienia straży miejskiej

Money.pl / 2007-03-24 15:02
Komentarze do wiadomości: Nowe uprawnienia straży miejskiej .
Wyświetlaj:
hghkfkd / 195.82.167.* / 2009-12-29 16:06
szukam i szukam na necie, ale nie moge znaleźć - prosze o konkretne informacje w którym dzienniku ustaw i z jakiego roku sa przepisy regulujace nowe uprawnienia strazy- oraz nowe OBOWIĄZKI strazy,
ps - kazdy tylko pisze o nowych uprawnieniach ale nikt nie podaje zródla informacji!!!
borka / 88.199.178.* / 2009-12-29 10:21
A ja uważam że strażnicy miejscy dobrze wykonuja swoja prace gdyz tyle sie o nich mowi że najwidoczniej jednak sa potrzebni. Tylko ci co dostali mandaty zawsze beda mieli pretensje czy do policji czy do strazy.
shiraz / 194.125.102.* / 2011-01-20 10:11
Kolego-jezeli czegos nie wiesz-to najpierw sprawdz a pozniej sie wypowiadaj.Straz miejska bez przerwy lamie prawo stosujac lapanki na kierowcow.Myslisz ze to dobre spelnianie swoich obowiazkow?Poczytaj o tym-sa odpowiednie artykuly w necie.
zzzzzzzz / 195.13.38.* / 2010-01-02 10:10
Popieram. 100% racji. Najpierw sie psioczy i psy wiesza, ale jak trwoga to do ............
Poza tym Straz Miejska odciąża Policje w niektórych sprawach.
Jestem za tym, że w każdym miescie powinna być SM
kantyk / 194.125.102.* / 2011-01-20 10:14
To ja wnisokuje zeby stworzono organizacje ktora bedzioe odciazala zaciazalych od ich obowiazkow.Jesli ktos ma zaciazale obowiazki-to dzwoni i organizacja odciazajaca zaciazalych go odciaza.ja zglaszam sie jako pierwszy.Szef mi daje za duzo obowiazkow i ja wnioskuje o odciazenie.
marcin pl / 87.96.33.* / 2010-12-11 14:42
chyba pracujecie w strazy miejskiej i ich bronicie.ja uwazam zeod co niektorych spraw jest policja a nie oni.jesli chca pracowac i miec takie same prawa jaK POLICJA to powinni sie przeksztalcic i by byl problem z glowy.ja jesli dostaje mandat tro dlatego ze na niego zaasluzylem.nie lubie jak ktos udaje kozaka bo on jest straznikiem.u nas nie ma wogole ostrzezen tylko od razu kara
National Guard / 79.191.176.* / 2009-12-28 18:17
a ja ma nową propozycję. 10% z sumy każdego nałożonego mandatu doliczane by do pensji strażnika lub policjanta. Taki motywacyjny system wynagrodzenia każdemu wyszedłby na dobre. Państwo by zarobiło, funkcjonariusze też w zależności od nakładu swojej pracy. I przestępcy którzy łamią prawo zostali by ukarani.
Tomkas / 95.41.51.* / 2010-02-18 09:48
Pewnie jesteś policjantem,albo strażnikiem miejskim,bo zwykły obywatel nie wpadłby na taki genialny pomysł. Wtedy to by się dopiero działo.Oni wszyscy i tak uważają się za BOGOW i zero dyskusji nawet o najdrobniejsze wykroczenie.Zatrzymałem się na chwile(BRODNICA),aby wysiadła żona.Wrzuciłem lewy kierunek i już miałem odjechać,ale nadjechała S.M. ,(bodajże WV Transporter). Było ich dwóch,no i oczywiście zatrzymali się przy mnie i ten od strony pasażera takim tonem na mnie RYKNĄŁ ,że czułem się przez chwile taaaaaaaaaaaaaaaaaaaki malutki.Nie wyglądał na osiłka.Postury coś jak modelki na wybiegu,ale przez chwile poczuł się PANEM NA WŁOŚCIACH.Dodam jeszcze,że Brodnica jest najbardziej zakorkowanym miastem,w jakim byłem.Mieszkam tu od 10 lat.Wąskie uliczki i na każdej parking firmy chyba z poznania.MASAKRA.Jak nie wymusisz,albo nie wjedziesz na żywca juz na pomarańczowym,a czasami nawet na czerwonym,to nie ma szans normalnie przejechać to małe miasto w 40 minut. Gdzie wtedy jest nasza "kochana" straż i policja,jak każdy jeżdzi jak chce???.W godzinach szczytu,siedza u siebie na cherbatce ,(i pączku)???.Oj dużo by pisać.
życzliwy / 93.176.219.* / 2010-05-23 12:18
czytam i musze to skomętować. faktycznie co poniektórzy wyglądają jak chodzące szczypiorki ale trochę mundury i rżną głąba a założę sie że wiedzy mają co kot napłakał. ich posób wypowiadania się daje niestety dużo do muślenia. ale jak zatrudniani są ludzie po znajomościach to czego można się spodzewać? niczego, bo to przeceiż wszystko idzie od góry.
czytam i musze to skomętować
sdgfsd / 83.15.145.* / 2009-12-30 09:09
no tak..brawo...ilość mandatów wzroslaby w ciągu 1 dnia o 100%...druczki na cały rok by sie im skończyly w ciągu tygodnia, hehehe, no i strażnicy karaliby za wszystko co tylko im do głowy przyjdzie - krzywo patrzysz - mandacik, zadługo siedzisz na ławce - mandacik, głośno gadasz przez komórkę (bo hałas) - mandacik, za zakłocanie itd..słowem kretynizm
BOLO IDOLO / 87.101.66.* / 2010-02-09 22:07
Straż Miejska w Rybnku ma za podstawowy punkt nakładać mandaty-BO TO JEST W OCZACH KOMENDANTÓW WYNIK!!
marcin pl / 87.96.33.* / 2010-12-11 14:35
wlasnie jedyne co im najlepiej nwychodzi to zmniejszanie limitu mandatowego z zaskoczenia.rozumiem ze ktos przychodzi do pracy i sie w niej stara.ale oni maja z gury nazucone a naqjlepsze jest to ze z nimi nie ,ma dyskusji ostatnio jedenb to mnie z rownowagi wyprowdzil i jedyne co go uratowalo to ten smieszny mundur
infowars / 79.191.176.* / 2009-12-28 18:07
Dlaczego nam szarym obywatelom Państwo nie da większych uprawnień?? Ja wcale nie chcę aby ktoś mnie bronił, natomiast dajcie mi prawo abym sam mógł się obronić. Służby mundurowe to nic innego jak bat na nas niewolników, oni wcale nie są po to aby nas bronić tylko aby w białych rękawiczkach zabierać nam ostatnie pieniądze. Właśnie dlatego prawo jest tak skonstruowane aby każdy był winny, więc każdy łamie prawo, i każdy jest podejrzany, na każdego można nałożyć mandacik.
redaktor G.K. / 89.77.127.* / 2010-05-27 05:14
Racja, żyją z naszych pieniędzy a wcale nam nie służą tylko nas gnębią.
motylek565656 / 2009-12-28 17:18
Śmieszą mnie niektóre wypowiedzi.Pewne osoby w ogóle nie mają pojęcia o S.M. Zgodzę się że są tam osoby które nie powinny pracować ale są też i takie które są normalne jak w każdej pracy.Najbardziej narzekają ci którzy zostali ukarani,nie łamcie prawa to nikt nie będzie się czepiał. Jak ta Straż jest taka zła to po co dzwonicie anonimowo jak wam coś nie pasuje,jest wasza ukochana Policja.Poczekacie z 3-4 godziny na przyjazd to wam przejdzie.Strażnicy wcale nie tęsknią za tymi nowymi uprawnieniami więc po co ta gadka.Praca jak każda inna A co niektórych kultura osobista i sposób wyrażania daje wiele do życzenia
marcin pl / 87.96.33.* / 2010-12-11 14:46
duzo by pisac na temat strazy szkoda ze pracownikow z tej instytucji nikt nie kontroluje w czasie pracy bo polowa by juz nie pracowala
Crew / 83.8.193.* / 2009-12-26 20:02
Jestem strażnikiem miejskim i tak jak większość ludzi w Polsce jestem za zlikwidowaniem mojej formacji. Obecne zmiany przepisów są śmieszne, a my już od dawna posiadaliśmy uprawnienia, które z taką "pompą" teraz na Wigilię na dano! Ktoś napisał, że strażnicy nie interweniują do grup młodych ludzi przebywających na ulicach, przecież żeby podjąć interwencję do jakiegoś młodego człowieka trzeba posiadać podstawę prawną i faktyczną nie wszyscy młodzi ludzie są chuliganami! Pamiętacie Państwo do czego została powołana Straż Miejska!? Skoro tak, to niech ktoś mi odpowie dlaczego na siłę strażników wrzuca się na patrole do Policji!? 50% moich służb to patrole wspólne z policjantami gdzie realizuję zadania typowo policyjne, jednak nie posiadam takiej opieki prawnej i socjalnej jak policjant i czy to jest sprawiedliwe!? Więc skoro MSWiA ma problem z SM to niech ją rozwiąże, a nie łata dziury w policyjnych etatach!
Zaniepokojony / 217.17.35.* / 2009-12-26 09:53
Uważam, że rozszerzenie tak znacznie uprawnień Straży Miejskiej będzie prowadziło do patologii, dublowania uprawnień w które jest wyposażona Policja Państwowa. Straż Miejska jest bardzo negatywnie postrzegana przez ogół społeczeństwa o czym niezbicie dowodzą przeprowadzane sondaże. Powszechnie uważa się że Straż Miejska nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków do których została powołana i odpowiednio do nałożonych nań zadań, wyposażona w uprawnienia. Znane są liczne przypadki uchylania się strażników miejskich od interwencji wobec chuliganów, grupkom agresywnie zachowującej się młodzieży czy osobników pod wpływem alkoholu czyli wszędzie tam gdzie taka interwencja niesie za sobą zagrożenia dla strażników. Natomiast strażnicy są niezwykle aktywni tam gdzie ryzyko interwencji (zagrożenie dla strażników) jest znikome , a możliwość wykazania swojej przydatności duża, jak blokowanie kół źle zaparkowanym samochodom, czy nakładanie mandatów na handlujących na podręcznych straganach osobom. Widzę potrzebę głębokiego przewartościowania pojęć w Straży Miejskiej. Instytucja ta powinna położyć nacisk na działania elementarne do których została powołana, natomiast działania specjalistyczne pozostawić organom Policji Państwowj.
SM1 / 194.63.132.* / 2009-12-29 21:48
A dziwisz się? Myślę że za 1400 zl też byś nie narażał swojego dupska. Mimo że sam jestem strażnikiem sam niejednokrotnie narażałem się, ganiałem złodziei, graficiarzy i co? nie usłyszałem nawet za to dziękuję,nie mówiąc już o jakieś premii, nieraz dobre słowa lepiej motywują niż pieniądze. Sam nieraz z duszą na ramieniu interweniowałem wobec podchmielonych wyrostków w patrolu dwu osobowym tylko z tonfą.Życia mi nikt nie zwróci.Na wózku do końca życia też nie chce jeździć.My mamy tylko ręce i ewentualnie palki a gnoje latają z nożami i innymi gadżetami więc się nie dziw.Na policjanta mało kto się rzuci bo może zarobić kulkę albo długie lata w p******.Dlaczego sami nie reagujecie jak banda wyrostków np.niszczy przystanek? Przecież jest zatrzymanie obywatelskie? Więc do boju!!! Nie wiem czy któryś z tych krzykaczy chciałby znosić z klatek schodowych zasranych i zajszczanych żuli i czekać później z nimi na izbie aż pan doktor łaskawie ich przyjmie.Proszę bardzo, Zlikwidujcie, na pewno wtedy będzie bezpieczniej,policja będzie jeździć do walających się śmieci,wraków na osiedlu i dużo innych spraw.
oky / 83.30.146.* / 2009-12-28 14:04
Tak tylko ,gdzie jest ta policja gdy ją potrzeba?!
GDA66TY / 2009-12-25 19:11 / Tysiącznik na forum
Powołali Straż Miejska i mają problem. Zlikwidować tą instytucję a w to miejsce zatrudnić więcej policjantów. Wydłużyć policji wiek emerytalny. !!!
Sami sobie w tym rządzie skomplikowali życie. Dobrze było nie trzeba było tego psuć. Problem w tym że to co komunistyczne to trzeba było zmienić bez względu na to czy to było dobre czy złe. A za błędy płaci całe społeczeństw to znaczy my. Najbardziej denerwuje mnie fakt że w tej straży miejskiej pracują sami emerytowani policjanci.
str. / 83.30.146.* / 2009-12-28 14:17
Jestem strażnikiem .Nigdy nie byłem policjantem ,moi koledzy również.Nie wypisuj więc bredni, o których nie masz pojęcia ,bo się ośmieszasz!Tyczy sie to również "zaskoczonego"!Jeżeli cię to interesuje badania ,o których piszesz strażnicy przechodzą co 5lat .Natomiast policjańci tylko przy przyjęciu do pracy!Poczytajcie sobie ustawę o SM ,może was oświeci!
lax / 188.33.179.* / 2009-12-28 21:30
sam się ośmieszasz pracując w S.M. człowieku przez małe ,c' :)
redaktor G.K. / 89.77.127.* / 2010-05-27 04:43
Nikt normalny nie będzie rozmawiał z tymi typami ze straży miejskiej.To są ograniczeni ludzie ! . i to tyle w tym temacie.

pozdrawiam .
A-G-A / 188.47.49.* / 2010-11-06 22:42
Czytam, i stwierdzam , że gość tak intensywnie" jadący" po SM musi mieć mocno subiektywne spojrzenie na sprawę. Dostał mandat albo lubi taką swobodę łamania przepisów, ze jakakolwiek formacja mająca za zadanie temu zapobiegać będzie mu nie na rękę, natomiast co do samej SM oczywiście nie jest to instytucja jakiej byśmy sobie życzyli widzieć na ulicy. Jednak nie jest to wina samych ludzi pracujących w SM, a rządzących, którzy w takiej formie ją powołali do działania. Warto zapoznać się jak kwestię SM (Policji Miejskiej) rozwiązały inne- mądrzejsze kraje.
poznaniak / 85.221.158.* / 2009-12-23 19:29
niestety zaczyna się robić policyjne państwo coraz bardziej , a posłów i senatorów też będą mogli kontrolować pewno nie .Tylko tych co na ten kraj pracują i na tych darmozjadów jak dzwoni się do straży miejskiej z prożbą o pomoc to nie ich sprawa zadzwonić proszę na policję a policja odwrotnie , będzie większa spycho terapia ,a może by tak zainwestować w lepszy sprzęt do odczytu kamer na ulicach Poznania bo to co ma policja to paranoja ,chyba ze nie potrafią go używać a to już kwestia wiedzy ?doświadczyłem już policji umiejętności ,żenada,sprawa nie wyjaśniona do dziś nic nie sprawdzili bo nie potrafią ,i nie mają programów tak mnie powiedziano .szkoda że zmienia się przepisy na gorsze a nie poprawia tego co jest na leprze i to z naszych podatków ale niestety jak urzędzie też są osoby o nie jasnej przeszłości i z wyrokami to czego można się spodziewać.
zaskoczony / 217.97.199.* / 2009-12-23 16:51
To skandal bo przed przyjęciem do policji kandydat musi przejść przez sito psychotestów i testów sprawnościowych,a do straży miejskiej może dostać się praktycznie każdy. Swoją drogą ciekawe czy strażnicy miejscy znają zasady stosowania środków przymusu bezpośredniego.
Również zaskoczony / 212.122.216.* / 2009-12-26 20:42
Głąbie jeden jak nie znasz procedur zatrudniania w Straży Miejskiej to sie nie wypowiadaj tylko się doucz i poczytaj ustawy. Podpowiem Ci tylko, że zasady i kryteria naboru są praktycznie identyczne. I co łajzo zbaraniałeś!!!!!!!!!!!!!!!!??
zaskoczony / 217.97.199.* / 2009-12-27 08:51
Nie zbaraniałem.Tylko przekonałeś mnie że jesteś jakimś sfrustrowanym półintelektem,i mam nadzieję że ty nie pracujesz w SM bo swoim komentarzem dałbyś tylko pełny jej obraz.Pozdrawiam.
str. / 83.30.146.* / 2009-12-28 14:26
Do zaskoczonego.Ten ton "skandal"świadczy tylko o tym ,że to ty jesteś sfrustrowany ,jak równieś niedouczonym ignorantem!
redaktor G.K. / 89.77.127.* / 2010-05-27 04:48
Do str. co ? prawda o tobie zabolała ?.......... frustracje !
ktosik / 213.108.85.* / 2009-12-25 19:48
Do Straży Miejskiej też nie łatwo się dostać testy psychologiczne, psychiatra, cała gamma innych profesji lekarzy na końcu orzecznik i tak co trzy lata. Policjant raz przechodzi testy i koniec. Nie wiem kto jest bardziej w tym momencie weryfikowany.
zaskoczony / 217.97.199.* / 2009-12-27 08:57
Rozumiem,dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.
krysjaworek / 78.8.35.* / 2009-12-25 18:46
Tak ja twierdzę, że tak znaja, bo jak chcesz się przekonać to proszę się zgłosic się do straży miejskiej na pokaz umiejętnosci.
zaskoczony? / 217.97.199.* / 2009-12-27 08:59
To powiedz w której jednostce mam się zgłosić?
również zaskoczony / 81.210.72.* / 2010-01-02 22:33
W macieżystej dla miejsca zameldowania. Z reguły jest to Wydział Kadr i Szkolenia. Jak już zdasz psychotesty, badania lekarskie, testy sprawnościowe i oczywiście spełnisz kryteria ustawowe naboru proszę o informację, że jesteś zdolny do służby nawet gdybyś wogóle nie miał zamiaru tego zawodu wykonywac. Zrób to dla siebie i strażników, których opluwasz. Bądź twardielem i to udowodnij a ja sam i myślę, że inni zainteresowani pochylą czoło przed tobą i się ukorzą. Pozdrawiam i proszę najpierw pomyśl, sprawdź a później komentuj. Żaden strażnik myślę, że nigdy by się nie wypowiadał jak się uprawia rolę lub bydło, jaka to lekka praca, jak się pilotuje samolot i.t.p. bo nie ma o tym pojęcia więc nie rób tego.
redaktor G.K. / 89.77.127.* / 2010-05-27 04:52
Ty taki mądry się urodziłeś ? czy kupiłeś w straży miejskiej rozumek ?
strażnik texasu / 81.190.127.* / 2009-12-19 17:31
a po cholerę im te uprawnienia? srającymi psami na trawnikach niech się zajmą są od tego, a gdzie sprawdzanie numeracji posesji i porządku na nich?
jedynym ich zadanie jest wzywanie Policji i czekanie na przyjazd żenada:)
samochody źle zaparkowane też ich nie ruszają najlepiej pościgi za samochodami urządzać marzy im się komandoSM:)
wygnać to całe dziadostwo na ulice i niech zbierają śmieci jak nie potrafią robić tego co od nich się oczekuje w związku z nałożonymi na nich obowiązkami. Mają zerowy wpływ na poprawę bezpieczeństwa wręcz obniżają je swoim podejście jak widzą że gdzieś się leją to SM dyla:) i to tym bijącym dzięki ucieczce SM w głowie się przewraca od uzyskanej możliwości działania. I w krzakach czekają na przyjazd Policji. Śmiech i żal i na to idą nasze pieniądze
wiatr63 / 188.33.1.* / 2009-12-25 11:33
Wpełni zgadzam sie z opinią "straznika texau " . Jestem łodzianinem i z obserwacji strazy miejskiej w moim miescie dochodze do wniosku ze najlepiej sprawdzają sie straznicy miejscy w zakładaniu blokad na koła samochodowe, przeganianiu babci handlującej marchewka i podglądaniu prostytutek swiadczacych swe usługi na obrzezach miasta. Sam niedawno zostałem ukarany mandatem za przekroczenie predkosci ( jechałem 51km/h przy dozwolonej predkości 40 ) żenada
drugi strażnik texasu. / 83.4.54.* / 2009-12-23 17:32
Panie Policjancie trzeba się zastanowić co się pisze ta formacja służy społeczności lokalnej i to nie jest ORMO .
redaktor G.K. / 89.77.127.* / 2010-05-27 05:00
Straż miejska w każdym mieście zachowuje się gorzej niż ORMO- za czasów komunistycznych.Ormowcy prześladowali ludzi za darmo, a S.M. robi to za duże pieniądze.
zaskoczony / 80.245.176.* / 2009-12-23 20:18
Jeżeli ta formacja ma uzyskać rozszerzone uprawnienia to potrzebne jej są nowe obostrzone kryteria naboru,nadzoru i nowy system szkolenia.A poza tym w tej formacji się nie służy tylko pracuje w odróżnieniu od policji.Tak mówi ,,język'' ustawodawcy.Jeżeli ta formacja służy społeczności lokalnej i to nie jest ORMO,to proszę mi wytłumaczyć jakie kroki podejmuje drogą służbową SM w przypadku kiedy np.tereny za które odpowiada urząd miasta stwarzają zagrożenie dla zdrowia społeczności lokalnej (nie odśnieżone chodniki) i jaka jest skuteczność egzekwowania w tym konkretnym przypadku... No właśnie z rególy żadna.Bo łatwiej jest ukarać mandatem prywatnego zarządce terenu niż wyegzekwować coś od swojego pracodawcy.Więc po co SM rozszerzone uprawnienia skoro nie potrawi być skuteczna w tak banalnych sprawach.
maxxel78 / 83.26.153.* / 2009-12-15 23:52
Straż jest jedną wielką pomyłką. Zamiast konkurować z policją powinna z nią wspólpracowac. Obecny stan wieśniaków pozostawia wiele do życzenia . Są aroganccy, nieobliczalni, bezczelni.
Miałam doczynienie ze strażnikiem i skończyło się na jego skamlaniu by nie oddawac sprawy do prokuratóry. Byłam z psem na spacerze, miał kaganiec, smycz. Strażnikowi przeszkadzało że na niego zaszczekał i powiedział ze najchętnie zastrzelił by mojego psa.
Straz wiejska to parodia i karykatura polskiej policji. Ludzie, którzy byli zeszmacani w młodosci ida do straży (bo do policji ze względów sprawnosciowych badz intelektualnych się nie dostają) by teraz odegracć sie na całym świecie. zabawne jest to, że chętnie podejmuja oni interwencje wobec starszych ludzi bądz kobiet a nie podejdą do grupy młodych osób bo się boją. Czy jest sens utrzymywania służbby która wszyscy maja za nic?To sami strażnicy pracuja sobie na taką a nie inna opinie w oczach społeczeństwa!!!
Dać im broń?! Żeby sie powybijali?To zbyt niebezpieczne i nierzoważne posunięcie.
krysjaworek / 78.8.35.* / 2009-12-25 22:41
Proszę kup sobie zegar z kukulką, to nie będziesz z nim wychodził ,oszczędzisz kłopotów
kari73 / 77.236.0.* / 2009-12-25 13:52
Jestem zaszokowana faktem, że straż miejska dostała większe uprawnienia!!!...to oczywiste, że będą ich nadużywać...już wcześniej, gdy ich nie posiadali, byli agresywni wobec kobiet i młodzieży, karali za "próbę spożycia alkoholu"...tak, właśnie, wystarczy, że młody człowiek miał przy sobie na spacerze reklamówkę z zamkniętą puszką piwa, a już było to traktowane jako chęć spożycia... i oczywiście dostawał mandat...chore. Sama miałam również wątpliwą przyjemność spotkania straży miejskiej na swojej drodze, wracając po dwunastu godzinach z pracy, przeszłam w miejscu niedozwolonym, no i zostałam zaatakowana, podobnie jak dwie inne kobiety, które już oczekiwały na wypisanie mandatu, dodam tylko, że była to osiedlowa uliczka szerokości max 4m...chore...jestem święcie przekonana, że w tej chwili każdy z nas, będzie stwarzał potencjalne zagrożenie i będziemy przeszukiwani na każdym kroku, przez ludzi nie wyszkolonych i słabo wykształconych, mających na celu udowodnić wszystkim, że mają władzę....
infowars / 79.191.176.* / 2009-12-28 18:29
Dokładnie! tak samo Policja, aby mandacik wystawić to na sygnale będą jechać. A jak mi się w nocy włamywali do garażu to nawet nie chcieli przyjechać, "bo przecież nic nie zgineło". Powiedziałem że złodzieje pożucili łom i zostawili świeże ślady butów na mokrej ziemi: "-to pan przywiezie ten łom na komendę"....
lysy1 / 62.121.90.* / 2009-12-14 16:18
Jestem za likwidowaniem STRAZY MIEJSKIEJ w całej Polsce i na świecie.
***********************************************************************************************
Ludzie zastanówcie się jesli macie całkowite zaufanie np do policji jestem za .ale jeśli nie to co wy chcecie? w policji jest teraz bardzo zle ,nie ma ludzi do pracy , s a straz jest dla mieszkancow miast i gmin, jesli zabraknie tam policji beda oni, a ze karaja to inna sprawa, z tego miedzy innymi sie utrzymuja,a i dlatego karaja bo od tego sa,wiec nie pitolcie glupot, a jesli chcecie to piszcie do poslow ,senatorow wysokich urzednikow panstwowych o ich zlikwidowanie, tylko zastanowcie sie ze jesli ich nie bedzie to niedlugo bedziemy sie bali wyjsc na ulice,mialo byc bezpiecznie a robi sie niebezpiecznie....
policji mniej i bedzie coraz mniej bo od 2010 roku bedzie 25 lat sluzby i kto przyjdzie do nich a i placa niska, a oni beda ci gamonie straznicy bo tez pracuja jak my wszyscy i nie maja emerytury wczesniejszej i jakos sa pomagaja i karaja nas za nasze glupie nawyki,moze czasami nie slusznie ale coz nik nie mowil ze bedzie latwo ,pozdrawiam
redaktor G.K. / 89.77.127.* / 2010-05-27 05:09
Nigdy nie otrzymałem żadnej pomocy od straży miejskiej !
Dlatego nikomu nie radzę poniżać się wobec tych kretynów i nigdy pod żadnym pozorem nie prosić ich o jakąkolwiek pomoc.
Jędruś / 188.33.89.* / 2009-12-15 19:15
Ty chyba jesteś tym strażnikiem bo SG powołano do zadań miejskich i pilnowania porządku lokalnego miasta.Banialuki gadasz bo jak i oni będą w krzakach -a już są > to powiedz policji żeby oni przejęli ich zadania.Ciekawe- jak oni wszyscy przy radarach i w krzakach to kto według Ciebie będzie pilnował rozbójnictwa w miejscu zamieszkania.No ale brak inteligencji nadrabiany jest widać totalną głupotą.Tacy ludzie w sejmie????????????????
Strach pomyśleć do jakiego rozbójnictwa śmiałego doprowadzi to w miejscowościach>bo policjanci i strażnicy będą na saksach na przedmieściu zarabiać na radarach.Ale mam propozycje dla Ciebie-przejmij Ty za nich pilnowanie prządku tak, żebym parkiem mógł spokojnie przejść i ewentualnie nie stracić życia poprzez poślizgnięcie się na psim gównie.I zrób to jednocześnie w Gdańsku,Łodzi i Warszawie>>>>Życzę ci nie głupoty lecz siły działania w utrzymaniu praworządności i spokoju w miastach-POWODZENIA
inny_mieszkaniec / 95.108.22.* / 2009-12-24 21:27
A Ty jak jesteś taki bystry to może się zatrudnij w SM lub SG a może w Policji i pokaż jak potrafisz pracować. Najpierw trzeba zacząć od siebie a po tem wymagać od innych. Dobrze jest anonimowo zgłosić interwencję, bo jak się ma iść świadczyć do sądu to już strach nie pozwala. Jak może być lepiej w tej formacji skoro na najwyższych szczeblach siedzą sami Milicjanci, którzy nie mogli pracować w Policji z różnych przyczyn a w SM mogą, a jak jest ktoś młody i zdolny to i tak się nie dostanie do "koryta". Pozdrawiam wszystkich myślących.
lysy1 / 62.121.90.* / 2009-12-20 15:45
powiem ci tak szczerze ze sie mylisz ale kazdy ma wlasne zdanie i juz, szczerze tak jak mowilem zlikwidowac straz miejska ,ale powiedz mi dlaczego nie mozna jej zlikwidowac dlaczego co?
a psie guwna jak ty to mowisz powinni sami ludzie je sprzatac po swoich pupilach.
A ta twoja SG to o co chodzi co? i trzeba uwazac na guwna i sie nie slizgac kolego.
Z tego co wiem w Warszawie jest wiele oddzialow strazy miejskiej i w Łodzi tez o Gdansku nie wiem , i w takich oddzialach sa rozne grupy,jedni od psow inni od samochodow inni od bezpieczenstwa ,wiec kazdy ma co robic.
Pytanie moje, czy bez tej strazy inne sluzby poradza sobie powiedz tak szczerze , tylko sie nad tym zastanow,pozdrawiam
drack / 62.108.187.* / 2009-11-18 13:32
nie do tego powolywano straz miejska jak pamietam.a w ogole to dlaczego nie pytaja spoleczenstwa co o tym sadzi?utrzymujemy bande nierobow i darmozjadow.dublowanie policji.w to konto zatrudnic wiecej policjantow a nie pajacow.wspanialy nasz rzad.gratuluje panom.
erwer / 93.176.219.* / 2010-05-23 12:29
uważam że się mylisz. ciekawe do kogo zadzwonisz jak będzie cież żona biła?
uważam że się mylisz. ciekawe do kogo zadzwonisz jak będzie cież żona biła?
Tomikik / 85.222.86.* / 2009-09-15 22:00
A jakie baby w tej strazy pracuja, niedomyte babochlopy, zaniedbane az wstyd. Utrzymuje sie bande nierobow za pieniadze podatnikow, bylem dzis w strazy i tylko slychac ha ha hi hi, niedowartosciowane niby organy nie wiadomo po co istniejace.

Najnowsze wpisy