Forum Polityka, aktualnościPolityka

Nowe wybory za 3 mln złotych

Nowe wybory za 3 mln złotych

Money.pl / 2007-01-23 07:39
Komentarze do wiadomości: Nowe wybory za 3 mln złotych.
Wyświetlaj:
irek1 / 217.116.110.* / 2007-01-29 20:11
a po co nowe wybory?
kto był na II miejscu?
więc nie trzeba wybierać!
wypadł pierwszy?
więc pierwszym jest ten co był drugi!
najłatwiej rządzic się spolecznymi pieniędzmi!
a jeśli nowe wybory to kto ma za to ponieść konsekwencje? my???
a walcowa skoro do tego doprowadziła?
nie ma pieniążków?
niech zapłaci chociaż jakiekolwiek frycowe!
zbigj / 2007-01-30 12:40
Fajnie, ale jeżeli np. ludzie głosowali na 3 osoby, z czego jedna jest z lewicy i dwie z prawicy, załóżmy że jeden kandydat jest bezkonkurencyjny dla elektoratu prawicowego i zdobył 60% głosów, drugi był z lewicy (30%) a trzeci z prawicy 10%, to przecież gdyby pierwszy nie startował to te 60% w znakomitej większości trafiłyby do trzeciego.
rewanż / 83.17.92.* / 2007-01-29 10:56
dosyć już tych bredni o złym prawie, 2 terminy do zapamiętania i wszystko, czy ci poparciuchy platformy uważaja Polaków za baranów. Za długo wysłuchują wykładów prof. I. Krzemińskiego pożal się Boze psychologa społecznego fascynata tęczowej rewolucji i swobyty obyczajowych (czt był ulubieńcem Sajmona ?)

złamała prwao musi ponieść konsekwencje tak jak reszta Polaków. Ciągle mamy jeszcze czasy ( na szczęście już sie kończą) że złodzieje milionów, miliardów chodza sobie na wolności a za kradzież cukierka ze sklepu dziecko czeka sąd rodzinny.
Niech platforma zrezygnuje ze swoich penskio poselskich i wystarczy na wybory w Warszawie a na resztę weźmie kredyt.
zbigj / 2007-01-30 12:44
Wyluzuj stary, Kulesza mówi całkiem z sensem, gdyby wygrał Marcinkiewicz to byś nie miał nic przeciwko zachowaniu mandatu, nie? Nikt nie mówi o tym, że ma nie ponieść konsekwencji ale utrata mandatu za nawet nie ukrycie ale spóźnienie się 2 dni, to ciut przydużo, nie uważasz? To tak, jakby za kradzież rzeczonego cukierka od razu rodziców czekał przepadek całego mienia
martinero / 2007-01-29 09:59
Uszy mi opadają jak czytam niektóre "praworządne" komentarze. Nagle się wszyscy tacy bezbłędni i uczciwi zrobiliście?!! Jak jest popieprzone prawo to należy przyznać się do błędu, naprawić to co się spieprzyło i zmienić głupie przepisy. Jestem ciekaw, czy jeśli posłowie "niechcący" przyjęli by ustawę która uderzyłaby bezpośrednio w waszą zawistną kieszeń to też byście tak twardo stali na straży prawa???
irekra / 83.18.64.* / 2007-01-29 14:22
człowieku, pewnie, że trzeba poprawić, tylko krzyk o poprawie podnoszą ci, którzy istniejące prawo ustanowili. Jak głosowali to było cacy, ale w chwili gdy sami od siebie biorą w dupę to podnoszą larum
los polakos / 83.17.92.* / 2007-01-29 10:48
martinero, czy ty wystepujesz przypadkiem w obronie profesora prawa , pani Hanny Gronkiewicz Waltz ?
Zdumiewasz mnie swoją beznadziejnością. To trudno zapamietać dwa terminy złożenia oświadczeń ! Ciekawe jak potraktowałaby pani profesor studenta, nktóry by ich na egzaminie nie znał ?!
KRÓLEWNA ŚNIEGU tak uwierzyła w swoja szczęsliwą gwiazdę, że zapomniała o obowiązkach. Natomiast wiedziła, że trzeba zatrzymać przetarg na most północny (co jacys kolesie nie zdążyli na poprzedni termin ?), że trzeba zablokować projekt stadionu narodowego (aby dalej szef tego bałaganu na stadionie X;lecia a mąż radnej PO mógł tłuc dalej kasę), rozpoczęła boje z burmistrzami PiSu, likwidowała etat gł. architekta miasta i wiel jeszcze innych bzdur i błedów jak chociazby zlkwidowanie choinki jeszcze przed feriami szkolnymi stojącej przed PKiN gdzie jest czynne sztuczne lodowisko.
W tym wsztskim Królowa śniegu zapomniała o warszawiakach, którzy muszą tonąć w śniegowej breji, bo nie ma kto posprzątać.
Dobrze że zwykły przypadek zadecyduje, że warszwiacy zmienią swoje opinię o HGW i tym razem nie dostanie juz takiej szansy !!!
Do wyborów !
martinero / 2007-01-29 11:16
Nie bronie HGW tylko jestem przeciwny wszechobecnej hipokryzji. Co do egzaminów studenckich to akurat podałeś głupi przykład - gdyby profesorowie i uczelnie wymagali od studentów 100% wiedzy, to większość miałaby problemy z zaliczeniem roku. Rozumiem, że jesteś przeciwny działaniom HGW i masz do tego prawo - ale przyspieszone wybory to wykorzystanie złego prawa (co do tego chyba akurat nikt nie ma wątpliwości że ta ustawa to bubel) do walki politycznej.
Ciekawe co by było gdyby KM został wybrany i się spóźnił. Nie wierzę tym co mówią że efekt byłby taki sam. Guzik prawda - cała sprawa nawet nie wyszłaby na jaw.
franc / 2007-01-28 21:47
To śmieszne i zarazem żenujące że pani prezydent stolicy i profesor prawa zrzuca winę na innych za swoje błędy.Dlaczego zwykły obywatel za spóźnienie złożenia deklaracji tylko jeden dzień płaci fiskusowi karę. JAKĄ KARE ZAPŁACI PANI HGW.I jeszcze ten jej ironiczny uśmiech przed kamerą i oświadczenie , że będzie walczyć w ew. wyborach. ZAKOP SIĘ POD ZIEMIĘ i nie obciążaj budżetu POLSKI.
Sławek Sławek / 213.199.235.* / 2007-01-29 08:15
Jedyne i rozsądne działaqnie to takie, aby "spóźnialski" i jego partia pokrywali powtórzone wybory, nawet niezależnie od tego czy będą w nich startować czy nie.
W końcu to oni przyczynili się do takiego stanu rzeczy.
Nie może być równych i równiejszych. Pani Gronkiewicz-Waltz szczególnie idąc po linii zawodowej winna ponieść karę. Nie jestem zwolennikiem PiSu, ale sprawiedliwości musi tać się zadość
Sławek Sławek / 213.199.235.* / 2007-01-29 08:15
Jedyne i rozsądne działaqnie to takie, aby "spóźnialski" i jego partia pokrywali powtórzone wybory, nawet niezależnie od tego czy będą w nich startować czy nie.
W końcu to oni przyczynili się do takiego stanu rzeczy.
Nie może być równych i równiejszych. Pani Gronkiewicz-Waltz szczególnie idąc po linii zawodowej winna ponieść karę. Nie jestem zwolennikiem PiSu, ale sprawiedliwości musi tać się zadość
zbigj / 2007-01-30 12:47
Sprawiedliwości? Dura lex sed lex? Za opóźnienie 2 dniowe od razu out? Zastanów się, to i zmieńmy Kodeks Karny, od razu czapa lub minimum 25 lat za wyrzucenie papierka na ulicę. Kara powinna odpowiadać winie, a tu co. Dlaczego opóźnienie 2 dniowe ma być jednakowo traktowane z zatajeniem prawdy lub nie ujawnieniem źródeł dochodów?
A... / 212.244.189.* / 2007-01-29 12:44
Naucz się chłopie najpierw pisać po "polskiemu" a później zacznij grać na giełdzie
Wapniak / 83.28.118.* / 2007-01-28 14:47
...A gdyby winowajców pozbawić za karę dożywotnio mandatu i zobowiązać do pokrycia kosztów nowych wyborów?...
Wolny rynek podobno wymaga odpowiedzialności za swoje czyny czy nie przemyślane /lub odwrotnie/ decyzje...
AH / 83.30.225.* / 2007-01-28 18:35
Zdecydowanie jestem za wprowadzeniem surowych kar finansowych dla wszystkich tych, którzy nie złożyli oświadczeń i pokrycia kosztów nowych wyborów!!!!
Dlaczego my podatnicy mamy ponosić koszty?
Za 3 miliony złotych można zrobić wiele dobrego i zdecydowanie bardziej pożytecznego.
111 / 212.122.215.* / 2007-01-27 22:14
Prawo czy dobre czy złe winno być przestrzegane - za "winy" tych którzy niedopełnili obowiązku koszty nowych wyborów powinny ponieść ich partie gdyż jak widać jest to walka partii rządzących i nie
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-01-28 11:42
"Jestem berlińczykiem"
(John Fitzgerald Kennedy, prezydent USA, wizyta w Berlinie, wypowiedź przy murze berlińskim)

Wczoraj i kilka dni wcześniej na forum Money.pl pisałem, że nie żałuję HGW, a nawet wyrażałem swoiste schadenfreude, bo osobiście kilkakrotnie dotknęły mnie idiotyzmy polskiego prawa.
Dzisiaj po przemyśleniu sytuacji doszedłem do wniosku, że myliłem się.

Jestem Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Jestem Hanną Gronkiewicz-Waltz, ponieważ doświadczyłem skutków stosowania złego prawa. I nie chodzi tu o prawo ferowane przez sądy. ale o stosowanie prawa przez urzędy.

Prawo powinno byc przestrzegane.

Ale złe prawo NIE MOŻE BYĆ STOSOWANE.

Złe prawo nie będzie przez obywateli uznawane.

Złe prawo nie będzie przez obywateli przestrzegane, przy każdej okazji, kiedy tylko ocenią, że korzystniej będzie nie przestrzegać złego prawa.

Każdy, kto nawołuje do przestrzegania ZŁEGO PRAWA, dyskreduje się w moich oczach.
iwan.vip / 2007-01-28 14:20
Za moje zapominalstwo, niewiedzę też musiałam ponieść karę - finansową co w moim przypadku jest wielkim ciosem...dostałam "nauczę" Teraz cieszę się z faktu, że Panowie/Panie hehe radni, burmistrze, prezydenci miast dostaną nauczę,Niech wiedzą, że wszechmocni i idealni to oni nie są, A jeżeli chodzi o te koszt poniesione w związku z nowymi wyborami to mnie tam zwisa i tak prawie nic nie dostaję od państwa, a więcej zabrać mi nie zabiorą bo już nic kutwa nie ma do zabierania, a i dać nie dadzą. Szkoda mi ludzi , którzy naprawdę na tych wyborach ucierpią...no ale cóż przecież sami na nich głosowali..
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-01-27 15:46
Prawo ma służyć ludziom. Ma porządkować relacje między nami. W sytuacjach sprzeczności interesów ma wskazywać kto ma rację lub pierszeństwo.

Aby ta służebna dla obywateli funkcja prawa się spełniła prawo musi być dla osób je stosujacych zrozumiałe i celowe. Jeśli zrozumiem cel przepisu, jeśłi będzie dla mnie logiczny, to będę go stosował.

Jeśli natomiast stwierdzę brak logiki i niepotrzebną niefunkcjonalność prawa a na dodatek ocenię, że nic się nie stanie, jeśli złamię przepis, to prawdopodobnie go złamię.

Nie można więc stanowić złego prawa wbrew potrzebom obywateli. Bo będą go łamali i już.

A jeśli prawo będzie mylące, sprzeczne, ponad potrzeby skomplikowane, to nawet przy dobrych intencjach mogę się pomylić i postąpić wbrew przepisowi. I wtedy prawo, a zwłaszcza jego stosowanie nie powinno krzywdzić. Bo prawo ma służyć mnie, a nie krzywdzeniu mojej osoby.

Nie żal mi HGW, kilka dni temu o tym pisałem podając przykład przetargów o zamówienia publiczne, w których wiele ofert firmy w której pracuję, a także innych firm poszło do kosza z powodu żle postawionego przecinka.

Ale powiem wprost.
Jako obywatel.
Mam po dziurki w nosie pokrętnych popieprzonych poje..ch przepisów. Doświadczam to zwłascza w pracy zawodowej
Jestem na maksa wk... na wszystkie opcje polityczne.
Na czerwonych, czarnych, zielonych, pomarańczowych, niebieskich, tych w groszki i tych w paski.

Kilka razy znajdowałem w podobnej popieprzone "pułapce na grubego" zwierza zastawionej na szarego człowieka.

I powiem wprost. Każdy, kto robi coś więcej ponad wegetację BĘDZIE USTRZELONY.

Dlatego proszę mi nie pieprzyć głodnych kawałków o "surowym prawie, które musi być przestrzegane"

Przestrzegane będzie prawo, które z głowy przejdzie do serca.

A prawo tak stworzone jak jak w konkretnym przypadku HGW i setki innych bogu ducha winnych nigdy przez rozum do serca nie wejdzie.
acomitam / 83.25.203.* / 2007-01-27 15:16
Spóźnieni samorządowcy powinni teraz sami zapłacić za dodatkowe wybory. Dlaczego niby ja mam bulić kasę tylko dlatego, że p. Waltz i inni miłośnicy państwowych posadek "dali ciała"? Może by ich to czegoś nauczyło, chociaz jestem tutaj pesymistą. Ostatecznie żadnych pieniędzy nie wydaje się tak łatwo i przyjemnie, jak publicznych.
Tedeum / 88.199.249.* / 2007-01-27 14:47
No to warszawka wybrała se kobitkie ze sklerozą !A reszta kraju na tym cierpi !A prawo jak nasi politycy dwulicowe .Areszta kraju natym cierpi !Cóż z tego że wybielają ,jak g..... z daleka śmierdzi !Po kiszeni takich "ploityków !Niech wiedzą co to znaczy prawo !!!!!!!!!!!!
isabela / 172.179.48.* / 2007-01-27 06:17
Wszystko to mydlenie oczu dla ciemnej masy wyborcow, czyli stworzyc pozory prawodrzadnosci i przy okazji pozbyc sie Gronkiewicz, ktora komus tam nie pasuje, no i znow zrobic taka afere, ze szaraczek zapomni, o co tu w tym wszyskim chodzi, o sprawy o wiele wazniejsze, niz jakies tam glupie formalistyczne terminy z oswiadczeniami, bo chodzi o budzet, szkolnictwo, sluzbe zdrowie i tego typu istotne sprawy panstwowe. Szary obywatel nie rozumie, bo szary obywatel, uciskany przez boska (no bo od ludu takiej legitymacji nie maja) i niezawisla istancje urzedow skarbowych, oburza sie, jakze to, on musi, bo go gonia, bo sobie pozwalaja, a jakis tam wojt czy burmistrz nie musi? No to niech musi, mysli sobie taki szaraczek, niech musi, bo ja tez musze. Zapomina, ze tu nikt nic nie powiniem musiec, ani taki zapominalski wojt, ani ten, co zapomnial swoj oplakany PIT. Bo urzedy skarbowe powinny byc istytucjami uslugodawczymi, a nie restrykcyjnymi. Jakim prawem urzad skarbowy, organ wykonawczy woli narodu dla dobra wszyskich obywateli, czyli kazdego pojedynczego szaraczka tez, smie szykanowac ludzi terminami i pogrozkami. Urzedy skarbowe innych cywilizowanych panstw bardzo uprzejmie prosza obywatela, aby wreszcie zlozyl jednak ten PIT, wielokrotnie i dopiero, kiedy juz zadne prosby nie skutkuja, szacuje sie jego dochod i dlug podatkowy i daje mu termin na zaplacenie w ciagu miesiaca. Kazdy sie tego boi jak ognia, bo ten termin to juz nie zabawa, to sprawa powazna, jak wyrok, od ktorego mozna ewentualnie jeszcze zlozyc odwolanie w terminie, ale nie wiadomo, czy sprawa zostanie zalatwiona w mysl pententa. Tak to powinno funkcjonowac rowniez w Polsce. Wiec niech nasi szanowni obywatel pojda po rozum do glowy i zaczna bronic wybranych przez siebie wojtow i burmustrzow, zamiast zachowywac sie jak pies ogrodnika. Ludzie, troche solidarnosci, przeciez taki wojt to tez tylko obywatel, normalny czlowiek, a jesli dobry czlowiek, lepszy od innych, skoro zostal wybrany, to tym bardzie powinnien zatrzymac mandat. Jakze go teraz zamieniac na tego, ktory z nim wybory przegral! Kto o zdrowych moze wpasc na tak perwersyjny pomysl? Zapomninalsy wojtowie niech zaplaca pozadna kare, z wlasnej kieszeni, nawet nie partyjnej, ale najpierw trzeba by zmienic ustawe tego dotyczaca. Bo takiej glupiej ustawy nie powinno sie uchwalac i tyle. Najlepiej niech zaplaca ci, co ja uchwalili, nasi wspaniali poslowie, a ze wybrani zostali przez nikogo innego, tylko obywateli, to niech wiec placa obywatele, skoro tak uwazali, kiedy wybierali.
Spiderx / 87.206.253.* / 2007-01-26 23:58
A dlaczego "opieszałych" samorządowców nie pozbawić diety na np. 3 miesiące? Kara będzie dotkliwa (dla samorządowca) a koszty nieporównywalnie mniejsze (dla podatnika). Szybka poprawka do ustawy załatwi sprawę ;) Albo rozpiszmy wybory, wszak jesteśmy bogatym społeczeństwem. Politycy się znów poopluwają, gawiedź będzie miała radochę :) Może troszkę zagryzie wargi, jak wspomni, że zabawa za nasze (podatników) pieniądze, ale co tam ;)
obserwator / 2007-01-26 23:32 / Tysiącznik na forum
Wybory to życie, wszyscy żyją jak we śnie, każdy chce, kazdy może, wyścig szczurów trwa, zalapać sie do pociągu w ostatniej chwili, PO-PSL-SLD razem reka w rekę oglosili zwycięstwo w wyborach samorzadowych, juz po wyborach, czy jest lepiej, jest jeszcze większa opozycja a pracy mniej, dobrało sie swojskie towarzystwo, sami znajomi od lat, wiecej kosztuja kolnierzyki, biedacy ciężaru nie udźwigają. Na wybory czekaja zacierając rece zawodowcy - czlonkowie komisji , obslugujacy komisje wyborcze, jak znalazl to od 135 do 165 zl na glowę, ludzie biedni czyli zwykli pracusie potrzebuja pieniadzorow i one jak manna z nieba na nich spadnie, to nie sa stracone pieniądze, ludziska więcej kupią bo te pieniądze zasila ich kieszeń, kołnierzyki co pilnuja nie dopilnowaly, ludzie władzy też nie pilnuja, dlatego lament i gadulstwo od ktorego glowa boli, argumentacja prawna tez mizerna, mimika też, wyborcy warszawscy oczu nie mieli jak glosowali, wybrali ale się pomylili, nawet zabawy sylwestrowej nie doświadczyli, radni warszawscy PO, SLD, PSL którzy sa wiekszoscią , stosuja zasade zlego ogrodnika, sami nie zjedza drugiemu nie dadzą, dzisiaj gadali ale to lipne gadanie , demokracja w tym wykonaniu to zeniujace widowisko, ze zeby bola. Mozna tak dalej ale po co, życie pokaże kto mial rację, dzienikarze dziwnie delikatni spokojni, pioro maja gesie delikatne, bzdur nie piszą, najlepij by nie pisali nie komentowali, nikt nie chce podpaść bo krytyka to tak jakby od razu rzucić sie w przepaść niebytu. Temat ojcostwa naglośniony kosmicznie , traci racje bytu, dziennikarze wchodza pod stoł żeby odszczekać , bo pisali nieprawde, byli zuroczeni, rozum im odjęlo, szkoda ze sie nie opamiętali, bo teraz osłabli i zatracili lekkie pioro do Pani Hanii.
sflustrowany / 83.19.23.* / 2007-01-26 20:20
Za to że urzędnicy olali swoje obowiązki zapłaci jak zwykle pracujące społeczeństwa. Obciążyć kosztami tych debili którzy nie są w stanie minimum zrobić a kleją się do złoba...
liberau / 83.10.140.* / 2007-01-26 19:46
Jestem wyborcą PO, ale uważam, że za bajzel spowodowany przez panią profesor prawa (?) HGW zapłacić powinna PO. U nas w departamencie dyrektor generalny urzedu ministra zwolnił dyscyplinarnie urzędnika za rażące naruszenie obowiązków polegające na 'zapomnienieniu' sprzedania udziałów w spółce zoo w wysokości 500zł, pomimo zawieszenia działalności. I żaden sąd pracy mu nie pomógł
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy