Forum Forum prawneZmiany w prawie

nowela Prawa Telekomunikacyjnego

nowela Prawa Telekomunikacyjnego

szklarek / 2010-02-17 11:09
Najnowsza wersja przyjęta wczoraj na posiedzeniu Rządu, pełny tekst na stronie Rady Ministrów.
Co dla nas ? Podstawowe zmiany to uznanie za abonenta również prepaidowca oraz obowiązek dostarczania bilingu wraz z fakturą.
Wyświetlaj:
oancia / 2010-03-16 20:00
Witam, zakończyłam umowę z Erą zawartą na dwa lata, umowa kończyła się 30.12.2009, ale Era naliczyła mi cały abonament do 24.01.2010, tłumacząc że tak kończył się mój okres rozliczeniowy. Czy to jest zgodne z prawem? Co ma okres rozliczeniowy do czasu umowy? ja go nie ustalałam. Myślałam że skoro zawieram umowę na dwa lata to nie na dwa i miesiąc.
Pomóżcie :/
szklarek / 2010-03-16 20:09
Przede wszystkim dokładnie przeczytaj umowę. Ważne jest to, czy jest napisane, że:

1. umowa jest na 2 lata, na 24 miesiące, na 24 okresy rozliczeniowe, do 31.12.2009,
2. umowa jest samoodnawialna tzn. że w przypadku jej niewypowiedzenia automatycznie odnawia się na kolejny okres z pkt.1.
3. jakie, poza umową, są zapisy regulaminu oferty promocyjnej jeśli z takiej korzystałaś.
oancia / 2010-03-17 09:34
W umowie napisane jest, że jest zawarta do dnia 30.12.2009, ale pod spodem dopatrzyłam się drobnym druczkiem zapis, że jeśli dzień ten przypada w ciągu okresu rozliczeniowego to zakończenie umowy przypada na dzień ostatniego dnia okresu rozliczeniowego. W moim przypadku to dzień 24.01.2010. Czy ten zapis jest prawidłowy? To prawie miesiąc więcej, a ja nie korzystałam z telefonu od 30.12.2009, bo uważałam że zakończyłam umowę :/
szklarek / 2010-03-17 09:49
No raczej nie można się do niego przyczepić. Jak zawsze- umowy i regulaminy trzeba czytać, jest to w naszym interesie. Zwłaszcza przy umowach promocyjnych, których jest coraz więcej, gdyż warunki finansowe usług na zasadach "normalnych" tj. bezterminowych i ogólnocennikowych są właściwie nie do przyjęcia.

Jeśli jednak masz dalsze wątpliwości to w UKE jest infolinia konsumencka, a na portalu Wyborczej forum "telekceważeni".
oancia / 2010-03-17 17:26
Dzięki serdeczne,
widzę że na wszystko trzeba uważać i najlepiej na wszystkim się znać.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy