Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowela ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przyjęta

Nowela ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przyjęta

Wyświetlaj:
marsellon / 2010-09-07 22:53
Tusk będzie pomagał Grekom i Włochom i sprowadzał do Polski muzułmanów z Afryki . Na to pójdą pieniądze z rezerwy budżetowej . Na razie to program pilotażowy , ale Tusk planuje przyjmować więcej takich afrykańskich emigrantów .Natomiast w 2009 MSZ sprowadził zaledwie KILKUNASTU Polaków repatriantów z Kazachstanu , bo na więcej nie było pieniędzy . Tam czeka na powrót do Polski jeszcze co najmniej 2500 zesłańców I ich potomków . Na ich sprowadzenie dalej nie będzie pieniędzy , ale będą na sprowadzenie islamistów z Somalii .
Czy pan Tusk to premier Polski ?
http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
buc_pucybut / 2010-09-07 18:55 / Tysiącznik na forum
Czyli teraz Peło ma możliwość sprzedania majątku poniżej wartości skarbowej ?
Krzysiek8888 / 83.30.119.* / 2010-09-07 20:32
Ty pytasz w ten sposób, a ja zapytam inaczej:
Jeśli mamy firmę, dajny na to kopalnią Halemba, która jest warta licząc sprzęt i nieruchomości powiedzmy 300mln złotych a co rok przynosi straty ponad 200mln złotych, to jaka jest wg Ciebie odpowiednia cena za taką firmę ?
Problem jest taki, że nie raz opłaca się coś sprzedać poniżej wartości niż to zostawić i pokrywać straty, dlatego taka ustawa która umożliwia sprzedanie firmy za tyle ile ktoś jest w stanie ją kupić nie jest złym pomysłem (oczywiście jeśli te przetargi, aukcje będą ogłaszane, aby każdy zainteresowany mógł o nich wiedzieć).

A tak dla przypomnienia, Stoczniowcy odchodząc z pracy zainkasowali z budżetu państwa ponad 500mln złotych, jakby chcieli to by mogli wykupić stocznie, mieli na to pieniądze, nikt im nie zabraniał, ciekawe czemu się na to nie zdecydowali.
buc_pucybut / 2010-09-07 21:57 / Tysiącznik na forum
wiesz może to przykład dobry ale jakoś mi sie wydaje że za peło wszystko bedzie miało mała wartość i kupią to sobiesiaki albo koledzy vicka z londyny i raczej sie nie myle

Najnowsze wpisy