Nowy na giełdzie

vem / 2006-04-13 15:17
Chciałbym zacząć grać na giełdzie , grałem dawno temu i wyszedłem jakoś na
+80% z zainwestowanych pieniędzy których było mało i raczej traktowałem to
jako zabawę.

Co zrobić / robić aby być na bierząco z giełdą , a przede wszystkim rozumieć o
co w tym chodzi.Jestem totalnie zielony. Są święta i mam dużo czasu żeby to
ogarnąć - albo przynajmniej w jakimś stopniu.
Polecacie jakiś serwis ? może jakąś książkę ? Jak wy zaczynaliście przygodę z
giełdą i jak wam idzie.

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi oraz sugestie dotyczące tego tematu.
Wyświetlaj:
Sword / 2006-05-25 09:56
wiosna zielona i ja jestem zielony!!!! - ale chyba trafiłem w najciekawszy okres?
jak zainwestować - dopadł mnie doradca Pekao - Pioneer - czy warto im powierzyć pieniądze?
Czekać kupować czy na razie tylko zrównoważony i jakieś z mniejszym ryzykiem a z FAkcji czekać?
A wiecie coś o FAkcji rynku chińskiego?
Może moje pytania wydają się śmieszne - ale nie wiem nić o inwestowaniu ...
MDM / 2006-05-15 19:02
Ja tez jestem nowy i zupelnie zielony, dopiero sie intersuje gielda od kiku dni. Ja narazie gram w wirtualu, dzisaj pierwszy i sie nie poszczescilo. Wiekszosc moich oszczednosci wplacam jutro na fundusze Arki i Skarbca a reszte che przeznaczyc na gielde. Gabrik a Ty od jakiej kwoty zaczynales ??
Konsultant Money.pl / 2006-04-19 14:54 / Specjalista Money.pl
Proponuję zapoznac się z wiadomościami i poradnikami w naszym serwisie finansowym oraz korzystac z forum Money.pl, gdzie znaleźć można wiele informacji oraz opisów doświadczeń inwestorów.
gabrik / 2006-04-14 12:25 / portfel / Wierny Forumowicz
www.bossa.pl sporo teorii po za tym www.gpw.com.pl no i najlepiej mieć konto z notowaniami online aby móc je śledzić.
Ja zaczynałem chyba we wrześniu i na razie całkiem nieżle oczywiście mam wpadki ale w ogólnym rozrachunku do przodu i mnóstwo nowych doświadczeń które mam nadzieję zaprocentują wzrostem mojego portfela ;-)
I oczywiście jestem stałym i wiernym użytkownikiem tego forum.
smutny / 194.9.67.* / 2006-04-16 13:19
Witam! Może ktoś wie o co tu chodzi. Kupiłem akcje Skotan po 400 zł.Po tygodniu Giełda "ustaliła" jakiś nowy kurs odniesienia i okazało się że moje akcje są po 41 zł.Zainwestowałem 200 tys - to katastrofa!! Notowania money.pl pokazują 90% stratę ale jednocześnie w Biznesie na TVN niejaki Damian Kuraś pokazywał że te akcje wzrosły tego dnia o 116%. Jestem za granicą i inwestowałem online. Jak widać nie jestem wytrawnym graczem, inwestuję tylko pieniądze które, tu ( w Szwecji) ciężko zarabiam. Proszę o jakieś informacje.
jazgar / 83.21.8.* / 2006-04-20 20:31
Do smutnego. Ja też jestem początkujący , gram dopiero 4 miesiące, ale o ile wiem to nie masz powodu do zmartwienia . Z Twojego postu wynika że miałeś akcje skotana w momencie ustalenia prawa poboru do akcji z nowej emisji , dlatego następnego dnia wycena akcji starych zostala skorygowana , a tobie pojawią się niedługo na rachunku prawa poboru w takiej ilości jak akcje. Każde z tych praw poboru uprawnia do nabycia 24 nowych akcji npo cenie emisyjnej 1,22 zł za sztukę ,. możesz to wykorzystać i zapisać się na nowe akcje , a możesz również sprzedać prawa poboru , to jak wolisz , tak czy inaczej nieźle zarobisz, musisz tylko pilnie śledzić wiadomości i notowania , zajrzyj do wiadomości o spółce skotan tam znajdziesz terminy dotyczące pp i pda bo ja teraz nie pamiętam . To tyle co ja , też nowicjusz mogę Ci podpowiedzieć , i trochę się dziwię że nikt ze starych graczy się nie odezwał , ale może ja nie umię poruszać się na tym forum.
Krzyś / 2006-05-22 14:35
Należy wziąć jeszcze poprawkę na to czy rachunek inwestycyjny posiada opcję pp i pda, ale chyba większość je posiada..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy