Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowy podatek i polowanie na niepłacących abonamentu. Prezes TVP ujawnia plany

Nowy podatek i polowanie na niepłacących abonamentu. Prezes TVP ujawnia plany

Wyświetlaj:
Komuchjeden / 83.3.242.* / 2012-10-22 08:40
Komunista ..... Walczcie ludzie z tymi komunistami tv chcialoby podatki sciagac nie wystarczy ze rzad sciaga nikt pana nie zamierza ogladac....
pb976 / 78.154.64.* / 2012-09-25 21:44
zlikwidować TVP2 i regionalne TV, TVP1 od 16.00 do 22.00 jak za Gierka. sic!
Jak jesteś prawym człowiekiem to Abonament trzeba płacić i tyle!
OPOCA / 78.9.0.* / 2012-09-25 19:16
tak „wybitnych dziennikarzy” jak t. lis z małżonką (czemu braun nie wziął jeszcze teściowej?), redaktorek mosz, kraśki, ordyńskie, ... oraz sam prezes braun – zabraknie KASIORY żeby wypłacić im MILIONOWE KONTRAKTY! ludzie bez serca – jak możecie na to pozwolić? czyżby już wam nie były potrzebne te BRUKOWCE w postaci: TVP1, TVP 2 i TVP 3? no, i jeszcze z ostatniej chwili: będziecie mogli w TVP podziwiać grę naszej reprezentacji narodowej od kopania piłki ...
Bela48 / 31.183.80.* / 2012-09-18 10:38
Hm, "polowanie na niepłacących", jak to dziwnie brzmi.
Wg mnie jest to jeden ze skutków lekceważenia Polaków i posiadanie ich w "głebokim poważaniu" przez decydentów i "elyty"...
acomitam / 91.238.233.* / 2012-09-17 06:57
Czy to aby nie nazywa się grabież zuchwała? Z tych Braunów co rusz wychodzi UB-eckie wychowanie i komusza bezczelność, oj wychodzi.
amelie2 / 81.219.62.* / 2012-09-16 10:31
Typowo żydowskie rozumowanie.

Powiedzialem kiedys panu Braunowi, ze nie place i nie bede placil abonamentu na telewizje w obecnym ksztalcie. Z humorem postraszyl mnie policja. Ale dlaczego nie place?
Bo nie mam wyboru, abonament jest podatkiem z którym państwo robi co chce. Wynagradza tfurcuw i prezesów całkowicie niezależnie od wyników ich pracy.
Moja propozycja polega na tym, abym płacił na ten program radiowy i/lub telewizyjny, który mi najbardziej odpowiada. Dziś nie odpowiada mi żaden z programów, bo wszystkie są szyte na kościelną, zaściankową, rozliczeniową modłę.
Niech będzie choć jeden program świecki, bez amerykańskiej szmiry, z wiadomościami ze świata, a nie z psiej wólki, bez pani Jaworowicz, Pospieszalskiego czy Cejrowskiego, bez zakonnic i księży. Jest mała szansa by np. takim programem była radiowa dwójka, ale za dużo mówią o muzyce zachwycając się swoja "mądrością", a za mało jest samej muzyki. Dobre są czytane powieści - w ogóle radia słucha się głównie w samochodzie, wiec należy zadbać aby nie denerwować kierowców np. reklamami z zastosowaniem pisku opon, czy sygnału klaksonów. Ci którzy robią radio czy TV myślą tylko o sobie i swoich mocodawcach a nie o odbiorcach.
Bela48 / 31.183.80.* / 2012-09-18 10:20
Przy takich upodobaniach i nastawieniu proponuję chodzenie do kina, bo teatr też odpada...
acomitam / 91.238.233.* / 2012-09-17 06:55
Jednym słowem więcej Lisa, Żakowskiego, Paradowskiej. A przy okazji... Gdzie w TV publicznej ci księża, Pospieszalski, Jaworowicz? Jakoś ich nie zauważam.
grazyna191 / 83.23.4.* / 2012-09-15 20:24
Czy nie można ograniczyć liczbę godzin emisji programów? Wystarczyłoby nadawanie w godzinach np. 8:00 do 22:00. Na resztę szkoda czasu i pieniędzy.
Terka912 / 46.205.15.* / 2012-09-15 18:47
TVP.SA jest spółką, a kodeks prawa handlowego. który jej dotyczy mówi, że rozliczenie jest możliwe, jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy TVP.SA musi z odbiorcą swoich programów taką umowę zawrzeć. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nie zawierał takiej umowy z TV.SA.Ustawa o abonamencie dotyczyła telewizji, kiedy była ona telewizją państwową. Rządzący chcieli swoim protegowanym płacić krociowe wynagrodzenia( dobrze wiecie ile kto zarabia!) więc z TVP powstała spółka i żadne ustawy już nie obowiązują!Te osoby, które płacą abonament robią to z przyzwyczajenia, z niewiedzy lub ze strachu.Rada Nadzorcza powinna być odwołana i oskarżona pod zarzutem nienależytego sprawowania funkcji, które są bardzo wysoko opłacane, oraz za tworzenie strat( 60 milionów) Co na to właściciel udziałów, pewnie liczy na'ciemny lud' bo jest on w TVP straszony komornikami i windykacją.Chciałam jeszcze dopisać, że powyższe wytłumaczenie napisał internauta na jednym z portali.
Mietek315 / 77.113.79.* / 2012-09-15 09:46
To jest dyskryminacja podatkowa.Czemu na inne domy publiczne się nie płaci?
prawiczek / 91.232.112.* / 2012-09-15 06:20
Parafrazując Brauna: Czy ktoś używa kur..y czy nie, na burdel musi płacić. Nawet jeżeli nie wie jak z nich skorzystać.
Teodor00 / 77.254.125.* / 2012-09-14 23:41
4100 osób musi płacić co miesiąc abonament, by złożyć się na zarobki Tomasza Lisa, który ma w Telewizji Polskiej godzinny program raz w tygodniu. Ponad 2300 osób łoży na wynagrodzenie prezentera Piotra Kraśki. Lis dostaje co miesiąc 70 tysięcy, Kraśko - 40 tys. złotych. Takich gwiazd, suto opłacanych z naszych pieniędzy, jest w TVP cała masa.
Nie dziwi więc, że kolejni włodarze telewizji bronią abonamentu jak niepodległości. Dostają za to ponad 18 tys. zł samej gołej pensji!
Problem także w tym, że zarabiający krocie telewizyjni decydenci i gwiazdorzy stają na głowie, żeby ukryć tę prawdę przed telewidzami. Dobrze wiedzą, że dla tych, którzy drogi abonament opłacają np. ze skromnej emerytury, wyśrubowane telewizyjne gaże wołają o pomstę do nieba.
– Te zarobki powinny być jawne. Muszę wiedzieć, ile zarabiają w TVP, skoro pensje dostają z moich pieniędzy – oburza się prof. Wiesław Godzic (56 l.), medioznawca. – Olbrzymie wynagrodzenia nie przekładają się na jakość programów, nie mówiąc o wypełnianiu misji. To nienormalna sytuacja – uważa.
A jakość programów produkowanych przez Telewizję Polską rzeczywiście budzi coraz więcej wątpliwości. – Wysokość zarobków powinna przekładać się na jakość programów, a wystarczy spojrzeć na wyniki oglądalności TVP w porównaniu z telewizjami prywatnymi, by to ocenić – potwierdza Faktowi Andrzej Sadowski (46 l.), ekonomista z Centrum im. A. Smitha.
Zarobki telewizyjnych gwiazd mają być jawne we Włoszech – będą podawane na planszach pokazywanych po programach, obok nazwisk ich twórców. Część polityków popiera wprowadzenie podobnej zasady w Polsce. Tylko czy nowemu prezesowi TVP, który ma dziś zostać wybrany, starczy na to odwagi?
Iwona Kutyna(prezenterka): 18,7 tys. złotych
Agnieszka Szulim (prezenterka): 20 tys. złotych
Radek Brzózka(prezenter): 20 tys. złotych
Marzena Rogalska(prezenterka): 20 tys. złotych
Beata Sadowska(prezenterka): 20 tys. złotych
Anna Popek(prezenterka): 20 tys. złotych
Małgorzata Wyszyńska(prezenterka): 20 tys. złotych
Jarosław Kret(prezenter): 25 tys. złotych
Robert Janowski (prezenter): 40 tys. złotych
Maciej Kurzajewski (prezenter): 40 tys. złotych

Źródło : http://film.wp.pl/idGallery,5776,idPhoto,217456,galeria.html

Aż nie chce się mi tego komentować.

Podobno ze względów ekonomicznych i demograficznych ma wyjść ustawa, że jak ktoś umrze przed 67 rokiem życia to potem rodzina musi płacić składki aż nieboszczyk osiągnie wiek emerytalny?
pb976 / 78.154.64.* / 2012-09-25 21:48
a może tak wszystkim po średniej krajowej za ten średni program. Trzy tysiączki wystarczą za ten "shit"
Gość806 / 83.28.124.* / 2012-09-14 23:36
Jeśli na pierwszym multipleksie nie będzie telewizji "TRWAM", nie będę zakupywał przystawki do odbioru telewizji cyfrowej i dalej nie będę oglądał ogłupiających programów, w tym z "RELIGII".
Nowego podatku nie myślę płacić i będę wybierał posłów, którzy są przeciwni temu podatkowi.
piotr126 / 83.238.240.* / 2012-09-14 21:08
to braun powinien płacic tym co chcą te badziewie oglądać a porównywanie sie do europy to wielkie nadurzycie gdyby nie zakup filmów popularno naukowych od innych telewizji to w tvp nie było by nawet pięc minut dziennie misji tylko podły chłam wrzeszczących nichilistów niech no tylko ktoś przyjdzie do mnie w sprawie abonamentu to wyjdzie z telewizorem na głowie prendzej pujdę do p****** niż dam złotówę nierobom a co do tuska i jego obietnic to już chyba niema w plsce naiwnych którzy jemu wierzą
Mariaa / 176.97.81.* / 2012-09-14 20:25
Ja nie mogę zrozumieć dla czego w naszej spółdzielni mieszkaniowej musimy placić za antenę TVP na dachu jak większość nie placi haraczu dla spółkiTVP,mamy wliczone do czynszu 2,75co miesiąc.
zizi / 91.226.39.* / 2012-09-14 20:24
Jakież to media publiczne ,skoro TVP utrzymuje się z nadawania komercyjnych reklam.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy