Forum Forum inwestycyjneFundusze

nowy portfel + wybór lokaty

nowy portfel + wybór lokaty

tańczący z funduszami / 157.25.5.* / 2007-09-25 23:10
Witam piszę pierwszy raz na tym forum.
Zmieniłem mój portfel teraz wyglada on mniej wiecej tak kwotowo (a raczej bedzie wyglądał jutro jeśłi na giełdzie nie będzie jakiegoś krachu bo po jutrzejszej wycenie):
40 000 Arka Akcji
230 000 Arka Stabilnego Wzrostu
85 000 Arka Ochrony Kapitału
70 000 - gotówka - i dla tej gotówki szukam sensownej lokaty na rok tak aby nie tracić to oznacza dla mnie że lokata musi przynosić zysk nie mniejszy niz oprocentowanie mojego kredytu hipotecznego tj na dziś ok 4 % i warunek - musi to być bank nie żaden SKOK czy coś takiego. Prosze o poradę w oko mi na razie wpadły na razie GetinBank i Polbank EFG.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-09-28 19:56 / Tysiącznik na forum
http://www.bankier.pl/inwestowanie/lokaty/narzedzia/lokaty/

tu znajdziesz coś odpowiedniego dla swej gotowki. Od wyboru, do koloru.
TaS / 2007-09-28 18:22 / Tysiącznik na forum
idź do PolBanku EFG...

to nie skok tylko normalny bank - tyle, że dość nowy...

obsługa elegancka, konto obsługiwane netem trochę namotane ale działa i masz 5% rocznie - do tego wpłaty i wypłaty kiedy chcesz bez utraty odsetek i opłat...

ba dają do nieg kartę bankomatową...

tylko przelewy drogie ale na to sposób jest... :)
przewodnick / 2007-09-28 18:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale za obsługę funduszy kasuja niemiłosiernie, do tego kiepski wybór i opłaty za nabycie i odkupienie no i jednostki można nabyć tylkow placówce. Polecam sprawdzenie tabeli opłat
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-26 00:12
Wszytko w jednym TFI? O mój Panie! Przy takich kwotach przydałaby się większa dywersyfikacja. Swojemu klientowi bałbym się coś takiego zaproponować.

Co do oprocentowania kont i lokat - górną granicą mozliwości, czyli opłacalności dla banku jest WIBOR. Nie dadzą Ci więcej, niż sami zarobią pozyczając Twoj pieniądze na rynku międzybankowym. Ale to fakt, że lokata może przynieść więcej aniżeli fundusz pieniężny lub obligacji skarbowych.
przewodnick / 2007-09-25 23:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprawdź ofertę Multibanku - konto Aquarius - oprocentowanie przy kwocie minimum 40 tyś na rok.
Twój portfel jest mało zdywersyfikowany - brakuje zagranicznych funduszy. Polecam również przynajmniej dwa typy z różnych TFI (np. Arka Akcji+Legg Mason)
przewodnick / 2007-09-25 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uzupełnienie - oprocentowanie wynosi 4,8%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy