Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nowy tydzień, nowe możliwości

Nowy tydzień, nowe możliwości

Money.pl / 2007-06-11 18:13
Komentarze do wiadomości: Nowy tydzień, nowe możliwości.
Wyświetlaj:
su_up / 2007-06-11 19:39 / _
znowu sie pochrzaniło, oj, a niech Was
kaskadere / 2007-06-11 19:29 / portfel / Tysiącznik na forum
dla wiernych MCI: Spółka S4E, z portfela MCI Management, jako pierwsza zadebiutuje 30 sierpnia na rynku NewConnect.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-11 19:30
ech...
żal Czechowicza...
jego reko o kant dupy...
kaskadere / 2007-06-11 19:36 / portfel / Tysiącznik na forum
dlaczego? porządkuje, wychodzi z zyskiem, zobaczymy ile z niej wyciśnie, bo nowy rynek będzie zapewne przez jakiś okres modny... Czy masz lepszą stopę zwrotu z inwestycji od niego?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-11 19:43
nie zrozumieliśmy się...
Czechowicz wycenił MCI na 25 zeta do końca roku
próbował schłodzić kurs- moim zdaniem m.in. ze względu na program opcji menadżerskich planowany na 2008-2011 i uzależniony od ceny MCI na rynku
pozdro
kaskadere / 2007-06-11 20:38 / portfel / Tysiącznik na forum
aha... ale w 2008-2011 i tak nie wiadomo, co będzie... może średnia c/z zmaleje nam do 5?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-11 20:48
kto wie...
warren buffet / 2007-06-11 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
11.6.Warszawa (PAP) - Wartość aktywów zarządzanych przez polskie fundusze inwestycyjne wzrosła w maju o 7,5 proc. m/m osiągając poziom 132,12 mld zł. W ujęciu rocznym wzrost aktywów wyniósł 73 proc. - podały w raporcie Analizy Online oraz Izba Zarządzająca Funduszami i Aktywami.
Papik / 194.116.134.* / 2007-06-11 20:10
To nie oznacza dopływu aż takiej gotówki ! Wzrost kursów
akcji spowodował znaczne zwiększenie kapitalizacji ich
portfeli. Należy zauważyć także, że fundusze - jako profe-
sjonalni inwestorzy - mają w swoich portfelach większość
akcji rosnących a mniej spadających. Stąd - moim zdaniem - tak imponujący przyrost wartości aktywów.
Kenobi / 2007-06-11 20:04 / Uznany malkontent giełdowy
Ci biedni ciułacze dopiero po czasie zorientują się w co wdepnęli.
anonim_03 / 2007-06-11 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tu muszę Kenowi rację przyznać ...
lojka / 2007-06-11 20:09 / Tysiącznik na forum
jak zwykle "optymista"
Kenobi / 2007-06-11 20:27 / Uznany malkontent giełdowy
Optymiści, których powoli ubywa, to nadal kupują, ale patrząc na te jazdy w dół pojawia się coraz więcej realizujących zyski, przez co ryzyko złapania szczytu powoli rośnie.
lojka / 2007-06-11 20:32 / Tysiącznik na forum
ubywa chyba po Twoich komentarzach :) ale giełdy nie zamykają (jak na razie) - jak to mówi Warren i nie będzie ciągle spadać - a Ci co złapali zyski to chyba zadowoleni i na pewno będą starali się złapać dołek :)

pozdrawia wieczna optymistka
Kenobi / 2007-06-11 21:45 / Uznany malkontent giełdowy
Dobrze, że jesteś optymistką, to jest twórcze, ale są sytuacje, kiedy nie należy z tym przesadzać. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas miał większy wpływ na rynek, do tego zagraniczny, w rytm muzyki z którego my tańczymy. Oczywiście, że nie będzie zawsze spadać, ale zanim tak się stanie, to bardziej aktualne może być stwierdzenie, że nie będzie stale rosnąć. Z łapaniem dołków, to też może nie być tak prosto, bo nigdy nie wiadomo, czy to nie kolejny ząbek, przed dalszymi spadkami. Wzrost stóp powoduje stopniowe likwidowanie nadpłynności, stąd o wzrosty jest coraz trudniej. Najcieplejsza od 1890 r. zima obniżyła koszty funkcjonowania gospodarki w wielu krajach, co pomogło przedłużyć hossę. Prawdziwe problemy dopiero się zaczną ujawniać (kryzys rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych plus wysokie ceny benzyny, co uderza w konsumenta, a za jego pośrednictwem w całą gospodarkę). Dobre nastroje trzymały się jeszcze na wzroście cen akcji, bo drugi składnik poczucia rosnącego bogactwa, będący podstawą ostatniej hossy - rosnące co roku ceny domów - przestaje działać. Stąd ta walka o przedłużanie hossy, która zdaniem zagranicznych analityków przebiła dach i im dłużej potrwa obrona, tym mocniej giełdy to odchorują. Życzę dużych zysków, którym należy pozwolić rosnąć, a straty ciąć szybko, zanim zrobią szkodę portfelowi, bo inwestujemy przecież po to żeby stawał się grubszy, a nie, bo przywiązaliśmy się - świadomie czy nie - do jakiejś inwestycji. Serdecznie pozdrawiam.
su_up / 2007-06-11 20:30 / _
jak ich ubędzie to akcje spadną...teraz przybywa, ale rybom w akwarium trzeba się dobrze przyglądać, żeby już śmierdzącej nie wyłowić, skończy się niebawem branie za jażdą cenę tego co wyłowione podbierakiem z mętnej wody
su_up / 2007-06-11 20:32 / _
to takie nawiązanie do poniższego co wpisałeś, bo niby te wieści nienajlepsze, ale ludziska zarabiają
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-11 20:07
mój nieżyjący daleki krewny- starej daty dżentelmen ogladając filmy gdzie wokół bohatera kręciły się super laski(n.p. Bondy) wzdychał i mówił
"ech...biedaczek..."
warren buffet / 2007-06-11 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziś w moim portfeliku małe rozszady:

puściłem PDA energopola
dokupiłem ProCad
kupiłem sobie Fona ale ilość bardzo bardzo symboliczną, praktycznie ilość dla mojego portfela niezauważalna. ot taki kaprys =) w środe wywalam =)
okocim / 2007-06-11 19:29 / Bywalec forum
Witaj Warren,
czy dalej widzisz potencjał do ataku 100 zł przez Procad.
Dzięki za opinię.
warren buffet / 2007-06-11 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to jest poziom osiągalny i realny i mysle ze ten papier ujrzy te 100 zł..
okocim / 2007-06-11 22:29 / Bywalec forum
Dzięki za odpowiedź. Zawsze można na Ciebie liczyć.
Bogoos / 2007-06-11 19:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A czego sie spodziewasz po Fonie ?
Dzisiaj kurs zachowywał sie tak jakby ktos bardzo nie chciał żeby nastąpiło duże wybicie. Czy to sensowna teoria, że komus zależy na dołowaniu kursu ?
warren buffet / 2007-06-11 19:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chce objąc pare pipek, ale dosłownie pare... zobaczymy co sie z tego wykluje...
su_up / 2007-06-11 19:40 / _
wiemy hetero teraz niemodne, a Ty wolisz też te "inności"?
kaskadere / 2007-06-11 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wiem, ale przy tej ilości pipek jaką waren gromadzi niedługo zasłuży na miano "ginekolog giełdowy"
patii / 2007-06-11 19:22 / Bywalec forum
członkowie RN powinni posiadać chociaż symboliczną ilość :)))
Longterm / 2007-06-11 19:01 / Mostek Zwyciężymy!
Banki centralne zaczęły walkę z carry trade. Jako pierwsza Nowej Zelandia zalała dzisiaj rynek swoim dolarem który w wyniku interwencji stracił całe 1,5%. Ale to kropla w morzu po tym jak dolar nowozelandzki zyskał ponad 20% od początku roku...Bank Nowej Zelandii musi się już bronić przed tanim Jenem i chociaż nie komentował tego oficjalnie zapewne chciałby wywrzeć presję na Bank Japonii aby podniósł wreszcie stopy. Nie wiem co na to Samuraj ale ja myślę że to może być początek końca carry trade i nie wróży nic dobrego.
Kenobi / 2007-06-11 20:18 / Uznany malkontent giełdowy
Dolar nowozelandzki stracił , jak podaje Bloomberg, 1,72%, jak na jedną sesję, to sporo. Ale najważniejsze jest zaskoczenie i wzrost ryzyka, o czym świadczy wyprzedaż obligacji powodująca wzrost stóp rynkowych, co podraża kredyt, a więc i pogarsza sytuację firm i konsumentów, którzy i bez tego mieli problemy ze spłatą kredytów hipotecznych. W czwartek posiedzenie Banku Szwajcarii.
Kenobi / 2007-06-11 19:34 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś Japonia opublikowała dane o PKB w I kwartale skorygowane w górę do 3,3% i 2,4%. W połączeniu ze spadkiem stopy bezrobocia do 3,8% i ożywieniem konsumpcji wpłynie to na wzrost stóp i stopniowe wzmocnienie jena.
PedroGonzalez / 2007-06-11 19:34 / Uznany Gracz Giełdowy
naciski na bank japonski sa juz od X czasu..wczoraj wklejalem samurajowi artykul na ten temat....mysle, ze nikt nic z tym nie zrobi bo trzba by drastyczne srodki podjac a to jak podciecie galezi na ktorej sie siedzi :) teraz juz za pozno poprostu..lepiej chyba czekac az sam sie problem rozwiaze bo czy podniosa stopy czy nie i jedno i drugie moze doprowadzic do zwalki...kwestia tylko czy juz teraz czy za rok :-)))
millon / 2007-06-11 18:51 / portfel
Witam w bardzo słoneczne popołudnie.
Tak sobie siedzę i myślę:
czy warto by nabyć sobie, po dokładniejszym wglądnięciu, Bank Nordea?
Chodzi mi o zalety i wady związane z jej "specyficznymi" notowaniami, czyli podwójnym fixingiem. Do tej pory niespecjalnie się tym interesowałem, natomiast jako bank wydaje mi się może niezłą inwestycją, z całą pewnością niespecjalnie graną (czy to aby nie wada). Miałaby to być inwestycja na wiele miesięcy, może nawet kilka lat. Może ktoś z Was ma doświadczenie z tym bankiem?
kaskadere / 2007-06-11 19:25 / portfel / Tysiącznik na forum
IMHO: ciekawa alternatywa dla dywerchy, podobnie jak całkowicie nieznany DZ Bank Polska, za którym stoi ogromna instytucja. Tyle, że to bank niszowy i jako taki ma niewielkie szanse uczestniczenia w dynamicznym rozwoju. Fixing powoduje jeszcze większe uzależnienie od nastrojów ogólnych, brak możliwości ustawienia logicznego stoplosa, i szansę że o ile wejdzie na ciągłe to urośnie.
millon / 2007-06-11 19:45 / portfel
Cóż, może być to właśnie spokojna, stabilnie rozwijająca się i rosnąca spółka. A że dla mnie perspektywa wielomiesięczna to ta właściwa. A też zauważyłem, że niespecjalnie papier tracił w trakcie spadków. Faktem jest, że mówiąc o nim "mało płynny" to i tak nie oddaje ruchów na nim:).
Dziękuję za uwagi
marahh / 83.26.41.* / 2007-06-11 18:36
witam
mam pytanko do bardziej zorientowanych. Chodzi o spolke Elbudowa, przez caly dzisiejszy dzien byla okolo 1,5-2% na plusie, na koncu sesji "ktos" pociagnal ja na polnoc o 11,5% - co sie stalo??
kerkorian / 2007-06-11 18:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zaciekawiła mnie zbieżność ostatnich wzrostów wigu z sytuacją z lat 92-94, taka parabola im jest ostrzejsza, tym większy jest zjazd w dół...
dla zainteresowanych:
http://www.bankier.pl/inwestowanie/narzedzia/tech/index.html?from_form=yes&moreless=ndef&symbol=WIG&draw_style=candle&volume=yes&type=MAX&min=60&display=60&chart=&n=100&indicator=
kerkorian / 2007-06-11 18:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PS a USA nie mogą się dzisiaj zdecydować czy w górę czy w dół..
Bogoos / 2007-06-11 19:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hmm.
Od godziny 16:30 cały czas trend wznoszący ...
needle / 2007-06-11 18:18 / Bez rangi
Dawno, dawno temu żył marynarz, który przywiózł z zamorskiej podróży złotą rybkę...
Rybka, jak to rybka w takich barwach ma spełniać życzenia; i ta również spełniała...ale niestety tylko jedno każdemu - tymczasowemu - właścicielowi...
Właściciel musiał sprzedać rybkę kolejnemu amatorowi ...ale taniej...a były to czasy kiedy rybki były niedrogie, a monety nie dzieliły się na drobne...zatem wchodziło w grę sprzedanie rybki tylko za kwotę równą -najlepiej- kolejnej niższej liczbie całkowitej.
W tym miejscu podam trzy bardzo ważne sprawy:
- że marynarz zapłacił za nią 20;
- że kto zostanie z rybką i nie znajdzie chętnego na zakup idzie na długie męczarnie, a później do piekła;
- że komu rybka zdechnie ...jw
Wszyscy chętni na spełnienie życzenia za 1 (cena) sprawdzali zatem czy rybka zdrowo pływa i kupowali ją, a po otrzymaniu (co, kto chciał) jak najszybciej sprzedawali.
Teraz jest pytanie...
"Po ile się jeszcze opłaca kupić rybkę, aby była szansa spełnić zachciewajkę, rybę odsprzedać i oszczędzić sobie kłopotów"... wiadomo...kupujący za 1 - nie ma żadnych szans..., a dalej?...
To nie jest chyba łatwa zagadka...ale warto się zastanowić.

Oczywiście nie napisałbym jej na forum, gdyby nie dotyczyła pewnej , notowanej na GPW spółki...

Jestem w stanie napisać o niej znacznie więcej...pod warunkiem, że ktoś to przeczyta, pomyśli i zechce podać odpowiedź jaka to spółka (po ile opłaci się brać rybkę to na inny konkurs...ale przemyślenia wszystkie - nawet 100-przeczytam)

Wszyscy zalogowani mają po jednym głosie!; niezalogowani po 1/3 głosu!!!
UWAGA - już 3 pkt w konkursie spowodują, że coś bardzo ciekawego (jak sądzę) o spółce napiszę...
IGła
mariusz przemysław / 2007-06-11 20:13 / portfel / Bywalec forum
witam,ja bym stawiał no rybkę zwaną Fon,jest to taka rybka,która jak się tupnie nogą to się nadyma,lepsza niż żaba,bo żabę trzeba nadmuchać.
wim / 2007-06-11 19:39 / Bywalec forum
Dobre....A takich rybek jest sporo obecnie....
needle / 2007-06-11 19:49 / Bez rangi
oczywiście...
...masz słuszność... 1/2 pkt dla Ciebie
...ale typować trzeba...!!!
...skoro taki kłopot, to pomogę...
trzeba się zastanowić o której mogę wiedzieć najwięcej i dlaczego...
...gdyby nie była znana nie pisałbym, bo po co?
anonim_03 / 2007-06-11 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytałem kiedyś o badaniu robionym na studentach.
Były akcje po 20 $ i dwadzieścia rund, w każdej rundzie akcja wypłacała 1$ dywidendy. Chodziło o to żeby po 20 rundach jak najwięcej zarobić, na początku ludzie mieli losowy rozkład akcji i gotówki i w czasie rund sprzedawali i kupowali. Co ciekawe akcje mają ściśle określoną wartość.

Ile warta jest akcja każdy wie ... Ale 5 tur do końca akcję chodziły po 15. Ogranizatorzy pytali się potem dlaczego kupiłeś po 15 akcję, która jest warta tylko 5 ? Odpowiedzią była argumentacja typu głupiego jasia.

Co do pytania -- ewentualna nagroda i ewentualna kara są trudne do wyobrażenia ...
Jeżeli każdy mysli racjonalnie, od rybki należy się trzymać z daleka.
needle / 2007-06-11 19:32 / Bez rangi
ciekawy pogląd...
...ale główna zagadka dotyczyła spółki...
...do której rybkę porównałem
!!! - każdy może zrobić wpis - !!!
kaskadere / 2007-06-11 19:31 / portfel / Tysiącznik na forum
argumentacja typu głupiego jasia - co to znaczy
może po prostu emocje przy hazardzie?
anonim_03 / 2007-06-11 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zabawa w głupiego jasia: wiem że nie jest tyle warta, ale jest popyt to ktoś ode mnie odkupi ...
anonim_03 / 2007-06-11 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem, może mała podpowiedz, czy była to spółka dyskutowana rozciągle na forum ?
su_up / 2007-06-11 20:34 / _
podpowiedz znalazlem 7 wpisów poniżej i na drugiej stronie
ja już strzelałem i nie trafiłem
su_up / 2007-06-11 20:36 / _
powyzej, nie ponizej!! sorki
anonim_03 / 2007-06-11 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
że needle wie o niej więcej ...
needle chyba jest z Warszawy i z zawodu chemik, przebąkiwał coś o kontaktach w mediach ...
anonim_03 / 2007-06-11 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak strzelać to -- POLICE
needle / 2007-06-11 20:50 / Bez rangi
Twój strzał niecelny...ale oryginalny
W-wa i chemik zgoda...kontakty to ma każdy jakieś...pewnie bym kogoś znalazł:-)
Gajor / 2007-06-11 20:53 / portfel / Bywalec forum
mam pytanie ile czasu moge czymać JPP PCGUARD dostałem tyle sao co miałem poprzednio np
1000 i 1000 ale jak kupowałem to kosztował 1.70 a teraz ok 0.60 to i tamk są plecy jak
gym wszystko puścił bo wyjdzie 1,20 a nie 1.70.

czy te jpp są warte o to co odjeli wczesniej
dzięki z góry
needle / 2007-06-11 21:10 / Bez rangi
to jest Twój strzał? - mogę zapytać
bo na Twoje pytanie nie mogę rozsądnie odpowiedzieć
i ustaw sobie wyświetlanie w wątkach, OK?
sumani / 2007-06-11 18:45 / Plankton giełdowy
nie wiem ale jak to przeczytałem przyszedł mi na myśl pc guard -najpierw split teraz chyba pipki ,te rozbrajająco szczere wypowiedzi jednego z zarządu o tym że split jest przeprowadzany właśnie dlatego aby zainteresował się nim kapitał spekulacyjny.....
fuks2000 / 2007-06-11 18:49 / Tysiącznik na forum
też o nim pomyślałem :)
Kenobi / 2007-06-11 18:24 / Uznany malkontent giełdowy
Za jakiś czas każdy zostanie ze swoimi ukochanymi rybkami na trochę dłużej.
wladyslaw / 2007-06-11 18:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli na zawsze ... czy to chciałeś powiedzieć, Kenobi? Rzadko tu zaglądam ostatnio, ale miałem dziś szczęście, bo od razu natknąłem się na Ciebie.
Serdecznie pozdrawiam
needle / 2007-06-11 18:33 / Bez rangi
będzie czas, abyśmy się z nimi lepiej zapoznali...
...a nie tylko życzenie i handel...to niehumanitarne
...żeby tylko nie zdechły :-/
Kenobi / 2007-06-11 18:41 / Uznany malkontent giełdowy
Bezpieczniej przed nabyciem zapoznać się spokojnie przez szybę akwarium, obserwując przy okazji, ilu ewentualnych nabywców tam się kręci i czy przypadkiem nie ma takich, którzy będą dorzucać kolejne okazy, aż okaże się, że nie wszystko złoto, co się świeci.
needle / 2007-06-11 18:57 / Bez rangi
całkowicie się zgadzam...
...dziś wszystkie moje zdrożały, ale nie straciłem rewolucuyjnej czujności...
...i poza pisanymi raz na miesiąc reko (wszystkie dały zarobić) nowym odradzam inwestowanie teraz...wiem, że źle nie robię
Katon / 2007-06-11 18:13 / "Walczący z wiatrakami"
Moze mi ktos zapodac stronke z wiadomosciami espi? te co mam jakby byly nieaktywne albo wogole sie nie ladowaly
najcz / 2007-06-11 18:17 / Tysiącznik na forum
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl
sumani / 2007-06-11 18:16 / Plankton giełdowy
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=14&_Lang=pl&_CheckSum=2017721311
proszę bardzo -teraz to jest tu...
Katon / 2007-06-11 18:27 / "Walczący z wiatrakami"
dzieki
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy