Forum Forum podatkowePIT

nr konta podanego do US

nr konta podanego do US

plukker / 83.17.30.* / 2009-05-24 19:35
W kwietniu tego roku zmieniłem adres zameldowania i zmienił się mój US. Wszystko zostało zgłoszone na NIP-3. Na tym formularzu podałem również aktualny nr konta.
Rozliczając PIT jeszcze w "starym" US za 2008 będę miał zwrot. W tym US podałem w 2005 roku nr konta które już nie istnieje. Czy ten zwrot zostanie przelany na konto podane w 2005 roku czy tez na to podane już w 2009 roku. Czy dwa US które mieszczą się w Krakowie w tym samym budynku przekazują sobie informacje czy też "stary" US nie będzie wiedział o aktualizacji nr konta czy też przeleje zwrot na konto które nie istnieje.
Czy powinienem poczynić jakieś kroki zanim będzie za późno? Jeszcze na pewno będę wezwany do US.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-05-24 19:43 / Tysiącznik profesjonalny
US nie wie, że podane konto jest zlikwidowane, bo to podatnik o tym informuje. Musisz w starym US podać nowe konto. Jeśli tego nie zrobisz, wyślą na to co mają i będzie cofka z banku. Nowy US informuje stary tylko o złożeniu przez podatnika NIP-3 (NIP-1) i tyle. No i US jest właściwy dla podatnika wg adresu zamieszkania, a nie zameldowania, czyli rozumiem, że nowy adres zameldowania jest też Twoim adresem zamieszkania skoro zmieniłeś US :-))
plukker / 83.17.30.* / 2009-05-24 19:59
Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Czy wypisując NIP-3 do starego US mam podać dane już nie aktualne, tzn mój stary adres zamieszkania? Myślę, że tak.
plukker / 83.17.30.* / 2009-05-24 19:52
Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź,
Mam tylko nadzieję, że nie jest za późno na złożenie NIP-3 ze zmianą konta.
Czy jest szansa, że jeśli US przeleje pieniądze na konto, które nie istnieje, i one do niego wrócą to spróbuje je jeszcze przekazać przez pocztę, czy też będę mógł zapomnieć o zwrocie? :/
Biorę się szybko za wypełnianie NIP-3 do US w do którego już nie należę. Trochę to dziwne ale zrobię tak jak Pani mówi.
belladonna / 2009-05-25 20:57 / Tysiącznik profesjonalny
Tylko dołącz do NIP-3 pismo, że nie jesteś ich podatnikiem, ale masz już nieaktualne konto bankowe, a w związku z oczekiwanym zwrotem musisz podać aktualne.
Stary US nie prześle zeznania do nowego o ile w nowym US podałeś w NIP-3 datę przy adresie po 31 grudnia 2008, bo tylko wtedy zeznanie zostaje w starym US, jak na jego terenie mieszkałeś na dzień 31 grudnia 2008. Na to też zwróć uwagę.
Jeśli jest cofka z banku, to pieniądze wysyłają pocztą (ale wtedy już poczta pobiera opłatę, więc zwrot jest pomniejszony zgodnie z cennikiem poczty) :-))

Najnowsze wpisy