Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

O kredyt wciąż trudno. Łatwiej nie będzie?

O kredyt wciąż trudno. Łatwiej nie będzie?

Money.pl / 2009-02-11 16:21
Wyświetlaj:
kkee / 80.48.47.* / 2009-06-25 16:19
Mam pytanie ! Chcę wziąć pożyczkę hipoteczną w CHF, w którym banku jest najniższa marża? Zarobki netto 4200, chcę pożyczyć 70.000 zł.
Rafi1234 / 79.190.54.* / 2009-02-13 10:12
Niektóre banki wymagają większego wkładu własnego a niektóre dają kredyty na 100% wartości. Nie jest ciężej teraz o kredyt, jest lepiej niż było kilka miesięcy temu. Jest tylko problem z chf, ale wynika to z braku dostępu do tej waluty banków ( alternatywą jest kredyt w Euro - łatwiej dostępny i często na 100% ). Większość problemów mają osoby, które złorzyły dokumenty tylko w jednym banku - tego się nie robi i to już od dawna!!!
łukasz80 / 2009-02-11 17:04 / Bywalec forum
raczej nie, co najwyzej stanieja mieszkania ale łatwiej nie bedzie
mr_eko / 62.77.176.* / 2009-02-11 16:21

aby w Deutsche Banku PBC otrzymać we frankach 100 proc. finansowania zakupu nieruchomości trzeba na rękę zarabiać aż 12 tysięcy!


Dobre, dobre. Kupowałem w listopadzie działkę (działka budowlana, przeznaczona w planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę jednorodzinną.
Starałem sie o kredy m.in. w Deutsche Banku. Zarabiam w Irlandii dobrze (więcej niż piszą że trzeba). I oczywiście obiecali że 100% będzie i super duper. Ale cały czas prosili o jakieś papiery, o nową wycenę itp. Odpuściłem gdy poprosili mnie o zaświadczenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Nawet nie pytałem co chcą w tym zaświadczeniu. Kredyt wziąłem w innym banku.
To nie jest żart, to nie jest prowokacja. Żartem jest bank który wymaga pozwolenia od wojewódzkiego konserwatora zabytków aby dać komuś kredyt na działkę. Najbliższy w okolicy zabytkowy budynek był oddalony o kilka kilometrów...
Szkoda gadać...
cafebibabeconik / 195.205.192.* / 2009-02-12 09:23
W tym okresie; w którym brałeś kredyt; zbyt dużo było niewiadomych, więc postanowili dać na przetrzymanie i dawali Tobie do wyrobienia zbędne papiery ;)
mr_eko / 62.77.176.* / 2009-02-12 13:10
cafebibabeconik, po pierwsze to: kingsajz dla każdego! :-)

A po drugie: wiem, że było wtedy ciężko dla każdego banku aby pozyskać franki, ale są jakieś granice przyzwoitości w tym co bank może wymyśleć. Dawanie na przetrzymanie jest ok, każdy to czasem robi. Ale wg mnie ten bank się wtedy ośmieszył. Zamiast szczerze powiedzieć w pewnym momencie: "nie ma, nie da rady, nie wiemy kiedy będzie kredyt", to oni liczyli na to, że jestem tak zdesperowany albo ułomny, że nie zauważę, że nie mają nic do zaoferowania.
Podsumowując, wiem, że sytuacja była trudna, ale przesadzili :-)

Najnowsze wpisy