Forum Polityka, aktualnościPolityka

O. Rydzyk: Ale się spieszą. To znaczy oszukali nas!

O. Rydzyk: Ale się spieszą. To znaczy oszukali nas!

Wyświetlaj:
Katolik / 81.190.214.* / 2008-04-02 17:37
Czcigodny OJCZE, a może lepiej zająć się głoszeniem ŚWIĘTEJ EWANGELII.
Bies2 / 2008-04-02 18:27 / Bywalec forum
On nie ma czasu na ewangelię, on razem z paroma przygłupami z tego forum, biega za gejami, żydami, czarownicami i sb-ekami. Oczywiście przede wszystkim kombinuje gdzie by tu jeszcze zgarnąć trochę szmalu. To dla tego jego imię "666". Nic na to nie poradzisz.
Polonia-Sawa / 88.73.112.* / 2008-04-02 10:35
Ten czlowiek nie powinien mieszac sie do polityki,
bo opowiada ludzim glupoty,ba nie jest glupota
TO CIEMNOTA.
Zapomnial Przykazanie :
Nie wzywaj ime Boga nadaremno !!
SUPERBIA ,AVARIA ,LUXURIA ,INVADIA ,
GULA ,IRA ,ACCEDIA
Moze nie zapomnial przynajmniej Laciny
tata Stasia / 2008-04-01 21:05 / Bywalec forum
Polaków, kolego Elendir, Polaków. Politycy, którzy złamali Konstytucję RP.
Elendir / 2008-04-02 07:35 / Łowca czarownic
A może tak bardziej konkretnie?
tata Stasia / 2008-04-02 21:56 / Bywalec forum
Chociażby art. 8, pkt. 1, art. 104, pkt. 2, czy art. 126, pkt. 2.
Elendir / 2008-04-03 07:59 / Łowca czarownic
Artykuły czego? I na czym Twoim zdaniem polega ich oszustwo?
tata Stasia / 2008-04-05 23:18 / Bywalec forum
Litości! Konstytucji RP. Czy Tobie trzeba wszystko napisać od A do Z?
Elendir / 2008-04-06 21:41 / Łowca czarownic
Wciąż nie wyjaśniłeś na czym Twoim zdaniem polega oszustwo.
tata Stasia / 2008-04-06 21:47 / Bywalec forum
Jak nie chce Ci się wysilić i przeczytać chociażby tych artykułów Kostytucji RP to rzeczywiście nie wyjaśniłem.
Elendir / 2008-04-06 23:17 / Łowca czarownic

1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."
Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg".

2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.

No i gdzie to oszustwo? I kto oszukał?
tata Stasia / 2008-04-07 19:53 / Bywalec forum
Ad. 1. Kostytucja nie jest już de facto najwyższym prawem RP.

Ad. 2. i Ad. 3. Polska nie jest suwerenna, ponieważ prawa są nam narzucane.
Elendir / 2008-04-07 21:27 / Łowca czarownic

Ad. 1. Kostytucja nie jest już de facto najwyższym prawem RP.

Tak? A jaki akt prawny to stwierdził?

Ad. 2. i Ad. 3. Polska nie jest suwerenna, ponieważ prawa są nam narzucane.

Prawa nie są nam narzucane, tylko godzimy się na nie mając na uwadze ich zasadność lub inne korzyści. Polska w każdym momencie może z nich zrezygnować (choć w takim przypadku godząc się z konsekwencjami, np. opuszczeniem UE).
tata Stasia / 2008-04-07 21:47 / Bywalec forum
Tratkat Akcesyjny i poniekąd Traktat Lizboński. Polecam pkt. 4.4 Uzasadnienia wniosku o ratyfikację Traktatu.

Polska nie może zrezygnować z konieczności uchwalenia prawa narzuconego przez organa UE, a o wystąpieniu nie marz. Nie ma takiej opcji.
Elendir / 2008-04-07 22:17 / Łowca czarownic
Jak to nie może? Może, ale nie chce. Inaczej nikt by nie prosił o uchwalanie. Zresztą czy aby nie zapomniałeś jak to się stało, że weszliśmy do UE? Jest może jakiś konkretny powód dla którego Ty marzysz o wyjściu z UE?
tata Stasia / 2008-04-07 22:43 / Bywalec forum
Oczywiście, suwerenna Polska, z szybkim wzrostem gospodarczym, wolnością i brakiem populizmu i bez durnych praw typu mierzenie krzywizny banana.
Elendir / 2008-04-07 22:51 / Łowca czarownic
Do kwestii suwerenności wrócę pewnie w późniejszej wypowiedzi.
UE Twoim zdaniem spowalnia wzrost gospodarczy Polski? W jaki sposób?
Czy czujesz że UE ogranicza Twoją wolność? W jaki sposób?
Czy uważasz, że UE jest źródłem populizmu w Polsce? Czy też może populizm jest raczej udziałem partii zamykających się na UE?
Mierzenie krzywizny banana mam gdzieś.
tata Stasia / 2008-04-07 22:56 / Bywalec forum
Zapraszam tu: http://www.money.pl/forum/temat,1,1009072,1016783,40,0,.html

Rozszerzymy ciekawą dyskusję o UE. :)
Bies2 / 2008-04-08 09:20 / Bywalec forum
Brawo tataStasia, jesteś prawdziwym patriotą Więcej takich jak ty a najlepiej ogrodzić się murem i zasiekami. Nie wpuszczać niemieckich gejów, którzy nam chcą molestować naszą dziatwę i odbierać nasze chałupy. Sami damy "se" radę i jak to bywało w całej naszej historii zadziwimy świat. Wszystkie kabarety świata będą pisać scenariusze na podstawie twoich i tobie podobnych pisarzy postów.
tata Stasia / 2008-04-13 15:16 / Bywalec forum
Zaiste jest to fascynujące, że osoby nie mające nic do powiedzenia wypaczają sens słów adwersarza i przerysowują argumentację. Szkoda, że nie masz nic do powiedzenia.
Bies2 / 2008-04-13 16:04 / Bywalec forum
Co ty chciałeś powiedzieć. Co ty masz do powiedzenia i zaproponowania . Siermiężną i zacofaną najjaśniejszą . Kiedy i komu udała się izolacja. Ciemnogród jaki rozpoczęła budować prawica już budzi uśmiech na twarzach polityków Europy , bo amerykanie zawsze oceniali nas tak samo. Oceniali nas przez pryzmat mentalności i poziomu świadomości naszych rodaków z południowo-wschodniej Polski. Otworzyć się na oścież przed wpływami europejskimi szczególnie kulturowym i religijnym. Bo dalej będziemy tylko zadupiem. Ja nie chcę żyć w kraju w którym egzorcyści wypędzają szatana , którego można spotkać podobnie jak w 13 wieku. Oscypki zaś robią ludzie nie mający wody do mycia rąk. Potrzeba jest przykładu dla ludzi zacofanych i prymitywnych a to daje nam Europa. Dobrze, że chociaż prezydent to zrozumiał.
tata Stasia / 2008-04-13 16:26 / Bywalec forum
Jakoś USA udało się stworzyć największą potęgę gospodarczą, obecnie Chiny od kilku lat mają dwucyfrowy wzrost PKB. Indie i Malezja idą ich śladem. Nie ma i nie było tam żadnych unii, dopłat, składek i mierzenia bananów. Chiny oczywiście są wyjątkiem, ale te państwa łączy jedno, liberalizm gospodarczy. Czyli to, na czym niby PO wygrało wybory, tylko jest im do tego strasznie daleko.

Ja nie piszę o żadnych ciemnogrodach czy zadupiach. To jest Twoje populistyczne spojrzenie pełne kompleksów i obaw, że Polska nie jest w stanie być silnym państwem. Zakładasz, że zawsze ktoś musi dawać Ci pieniadze, ktoś musi Ci pomagać i prowadzić za rękę. Tylko ceną tego są ogromne podatki i zadłużenie.

Pisanie o prawicy jest trochę niezrozumiałe. Od 20 lat mamy podobne lewicowe rządy SLD, PO i PiS. Partie te w zasadzie nie różnią się polityką gospodarczą, międzynarodową i społeczną. Tworzą w telewizorach wrażenie, że tak strasznie są inne poruszając co jakiś czas temat Konkordatu (uchwalonego przez dzisiejsze PO) czy aborcji (uchwalonej przez wszystkie wymienione wcześniej kluby).

Co masz na myśli pisząc o ciemnogrodzie? I co jest złego w szanowaniu swojej kultury i religii? Czy na co dzień tak łatwo rezygnujesz z osiągnięć swojej rodziny, uważając, że wszystko co osiągnęła to zaściankowość i ciemnogród? Bo to co osiągnęli inni jest przecież takie fascynujące i idealne?

I co to za argumentacja o egzorcystach (którzy są spotykani na całym świecie, niezależnie od rozwoju kraju) i oscypkach (chyba nie zdajesz sobie sprawy co na co dzień jesz i jak jest robione).
Bies2 / 2008-04-13 16:48 / Bywalec forum
W zasadzie co miałem do powiedzenia to powiedziałeś w ostatniej strofie. Egzorcyści i nie myte ręce, to właśnie to czego bez wpływu oświeconej europy , nie uda się wyeliminować . Niczego nie osiągnąłem i moja rodzina dzięki zaściankowości. Wszystko to co dobre i postępowe to właśnie jej zaprzeczenie. Obrona religii , i ziemi to XIX wiek. Kultura to nie ciemnogród. Religia w katolickiej i narodowej wersji to ostoja zacofania. Tak pojmowana ochrona wartości to 100 tys. aborcji poza granicami przez bogobojne Polki, Antysemityzm , ksenofobia i homofobia to źle prowadzone kształtowanie młodego pokolenia w tym poprzez naukę religii. Jako przykłady pozytywnego nie użył bym Chin by nie znaleźć się w polskim piekle. Wszechwładza i bezprawne ingerowanie KK, w życie społeczne, gospodarcze i polityczne. Nie znajdziesz argumentów na tak dla ludzi wolnych i niezakłamanych.
tata Stasia / 2008-04-13 19:32 / Bywalec forum
Wybacz, ale Twój post to bełkot. Żadnych argumentów i faktów.
Obrona ziemi to wg Ciebie XIX wiek? Antysemityzm? Homofobia? Rzucasz hasła powtarzane w kółko przez lewicę, ale nie piszesz co chcesz przekazać.
Bies2 / 2008-04-13 20:15 / Bywalec forum
Próbujesz niczym mały Jasio odpowiadać tym samym. To nie ważne czy mówi to lewica czy cała Europa. Próbowano zrobić z mego kraju ciemnogród. Dobrze , że przynajmniej prezydent ze swoją żoną w porę się opamiętał. Prawdę trzeba głosić , ale przede wszystkim odgonić od wpływów niewykształconych zacofanych zwolenników państwa klerykalnego. Odsunąć tych , którym marzy się narodowy socjalizm. Obrona wartości , które wartościami nie są , obrona przed najazdem niemieckim i zagrożenie gejowskie. To są jedyne argument powtarzane w kółko ludzi podających się za jedynych obrońców. A to tylko zacofani starzy ludzie. Młodzi są za granicą w celach zarobkowych albo aborcyjnych. Tyle.
tata Stasia / 2008-04-13 20:46 / Bywalec forum
No dobrze. Po kolei:
1. W jaki sposób próbowano zrobić z Polski ciemnogród i dlaczego?
2. Jakie wg Ciebie państwo jest klerykalne i dlaczego?
3. Komu się wg Ciebie marzy socjalizm? I czym jest socjalizm?
4. O jakich wartościach, które broniłem piszesz, a które wg Ciebie wartościami nie są?
5. Kto mówił o najeździe niemieckim?
6. Czym jest narzucanie własnej ideologii, wymuszanie ulg i specjalnego traktowania w prawie jak nie zagrożeniem dla wolności?
7. Jak zdefiniujesz pojęcie "człowiek"?
Bies2 / 2008-04-13 21:28 / Bywalec forum
No dobrze może nie po kolei. Mam nadzieje, że nie czekasz na definicję filozoficzną bądź psychologiczną ale chodzi ci od kiedy nim jest. Nie jest to na pewno zygota. Człowiekiem się nie jest, lecz staje się nim w drodze rozwoju osobniczego i socjalizacji. Ktoś mądry powoływał się na filozofię hinduską , która głosi, że pierwszą oznaką człowieczeństwa jest "słowo" wyartykułowane. Państwo klerykalne to państwo w którym "prawo" związku wyznaniowego staje się obowiązując dla osób nie będących członkami tego związku < prawna ochrona uczuć religijnych>, symbolem tego jest krzyż zawieszony w parlamencie. Funkcjonariusze kościelni i nauczyciele opłacani są z budżetu państwa. Nie mówię o socjalizmie tylko o narodowym socjalizmie to coś na wzór znanych już przypadków w historii. Uzasadniał nie będę ale "gospodarka centralnie sterowana , populistyczne hasła i wszech obecne wartości narodowe i religijne". Wartości odwołujące się do wartości biblijnych "rodzina" to są wartości werbalnie popierane przez katolików , w praktyce rozwody sięgają do 50%. Nie uznawanie prawa mniejszości seksualnej , narodowych a także konkubinatów . Fobie antyniemieckie , rewizja granic lub prawo do ziemi utraconej wynikające z "karty praw podstawowych". Narzucanie obcych ideologii to jedna z argumentów przeciwników Unii europejskiej. Po co więcej , to wystarczy, a ja chcę do Europy tak jak zdecydowana większość Polaków. Mam w głęboko w poważaniu tych , którzy do dzisiaj nie zrehabilitowali setek tysięcy czarownic i współpracowników szatana. Tych co głoszą jak Bender i Nowak, że syjoniści sami się pozabijali. Nie będę więcej nikogo wymieniał i jego zasług.
tata Stasia / 2008-04-13 22:44 / Bywalec forum
Ad. 1. Nie odpowiedziałeś.

Ad. 2. Duchowni opłacani są z budżetu państwa, bo tak zadecydowała większość przy urnach. A kolejne wybierane przedstawicielstwa większości nie miały ochoty tego zmieniać. Mamy demokrację, a to oznacza rządy większości. Tylko co to ma wspólnego z UE? Czy w Traktacie Lizbońskim jest gdzieś zapis, że tak nie będzie? Czy politycy, których wybierałeś zrobili coś, aby to zmienić? Oczywiście, nie.

Ad. 3. Zgodnie z Twoją definicją obecny system w Polsce i UE to socjalizm. Gospodarka jest centralnie sterowana, narzucane są limity produkcyjne, kary dla producentów za ich nieprzestrzeganie. Niszczenie wolnej konkurencji poprzez faworyzowanie wybranych przez urzędnika firm dopłatami z podatków. Odgórne określanie wysokości i typu podatków. Jakie widzisz korzyści zamiany socjalizmu polskiego na europejski?
Czy w Polsce obecnie nie ma populistycznych haseł z każdej strony sceny politycznej? Aborcja, mieszkania, ulgi, zwolnienia, itp.

Ad. 4. Dla mnie rzeczywiście jedną z większych wartości jest rodzina. Dla swojej rodziny oddałbym życie. To, że dla Ciebie nie jest to wartością, to Twoja sprawa i mi nic do tego. Współczuję Ci tylko, że nie wiesz co to jest bliskość drugiej osoby i możliwość polegania na niej.
Co do tego ma Twoje generalizowanie na temat rozwodów? Ja jestem szczęśliwy.
Nie rozumiem Twojego rozumowania. Nie tolerujesz mojej wartości jaką jest rodzina, ale wymuszasz, abym tolerował gejów i lesbijki. Jakim prawem? I jakie prawa ma w demokracji mniejszość? Z definicji żadne.
Co do fobii antyniemieckich to nie ma się czemu dziwić, skoro powstaje państwo UE. Ciągle nie piszesz dlaczego chcesz do Europy. Co takiego daje Ci Europa, a czego nie masz teraz?

Ad. 5 i 6. Cisza.

Ad. 7. Czyli zgodnie z uznawaną przez Ciebie definicją, człowiekiem nie jest niemowa, czyż nie?
Bies2 / 2008-04-14 00:16 / Bywalec forum
ad1/ zadecydowała Suchocka w czasie, kiedy nie miała podejmowania takich decyzji, b0o mogła jedynie administrować.ad2/ Gospodarka socjalistyczna to nie ustalanie limitów tylko pozostawienie środków produkcji w ręku państwa. ad3/ rodzina nie jest tym czym chcieli ją widzieć katolicy. Nie jest ona w ten sposób traktowana jak ty byś to widział albo jak ją widzisz. Mój pogląd jest odmienny. Ja twoją rodzinę respektuję to ty mo0jej nie uznajesz bo nie jest zgodna z prawem kano9nicznym. Artykulacja to np. gaworzenie. Nawet fobię antyniemiecką respektujesz szkoda , że nie wyraziłeś się na temat mniejszości narodowych i orientacji seksualnej,. Pozostał byś przy swoim zdaniu i nie próbował z siebie robić kogoś kim nie jesteś i nie będziesz.
man13 / 2008-03-31 12:14 / Tysiącznik na forum
I ten Ryj pozwala Mu PiStolic. Jak by tak episkopat i Watykan chcieli to by wylaczyli tego drania jednym przyciskiem.
niepozwolimyjużsobie! / 213.158.196.* / 2008-03-31 19:12
a my, towarzysze, niestety nie dysponujemy już "nieznanymi sprawcami", których uruchamialiśmy jednym telefonem celem "wyłączenia" niewygodnego nam "ryja". Stąd też jesteśmy niespełnieni i dlatego nas dręczy dodatkowo ciągła i notoryczna kur....ca.
Bies2 / 2008-04-01 16:49 / Bywalec forum
To prawda co mówisz, już nie ma Jarka , Ziobry i Macierewicza niczego nie włączą dla dobra narodu nawet zagłuszarki. On sam to badziewie wyłączy, kiedy skończy się dofinansowanie z abonamentu. Kiedy trzeba będzie utrzymywać pałac ze składek. Kiedy Kobylańskiemu opodatkuje się wpłaty, a nielegalne kanały zamknie. Kiedy Unia temu szkodnikowi zabierze dotacje. Tylko pozostanie zrobić z tych budowli luksusowy hotel ale najpierw dla dobra tego przybytku, trzeba będzie zatrudnić wschodnie kurtyzany. I na co mu przyszło, zostanie alfonsem.
szydzik / 77.242.225.* / 2008-04-01 20:39
a co się stanie, kiedy twoim kolesiom odetna dostep do kont w Szwajcarii?? Beż kasy zostaniecie nikim, bo na takie zera nikt sie nie zrzuci. A Rydzyk ma beretów sporo.
Bies2 / 2008-04-01 21:32 / Bywalec forum
No myślę, że nie będzie miał kto finansować zakonnika z Torunia. A może trzeba będzie zlicytować parę pałaców pewnej organizacji o nazwie Akcja. Może zamkną kilku budowniczych prawdziwej demokracji w Polsce. Na więcej nie licz, bo chętnie też zobaczył bym więcej, ale nie zobaczę. Może dowiemy się kto krzyczał o sprawiedliwości i prawie a brał równo, bo to komusza forsa. Odezwij się kiedy już Vogel powie kto pod resował dokumenty i zaniósł do Kwach , by zwolnił . Łapaj złodzieja, to hasło twoich nie moich. Te berety do niczego już się nie nadają.
andowc / 83.30.74.* / 2008-03-31 11:15
Co się kryje pod słowem "nas" ?,
t.zn. kogo oszukali ?.
vldnc / 2008-03-31 10:21
Czy Wy rozumiecie, o czym on mówi? Ja nigdy nie mogę zrozumieć tego bełkotu. Najwidoczniej nie przeszkadza to jednak jego fan(k)om. Zapewne wystarczą im słowa-klucze, tj. "przeszkadzają", "oszukali"... A w innych przemówieniach np. "czarownica", "Żydzi", itp.
Paj / 148.81.137.* / 2008-03-31 11:06
heh - to przypomina konstruowanie tekstów piosenek za pomocą oprogramowania.
Komputer korzysta z fraz i słów, które pobudzają konkretne reakcje u odbiorców nie dbając o sens. Związane jest to z tym, że konsumenci tychże nie oczekują mądrości, tylko emocji - a takie właśnie zapewniają konkretne słowa z którymi można się identyfikować.
Jest wiele dziedzin w których można korzystać z takich opracowań - pod jednym warunkiem - odbiorcy muszą chcieć je usłyszeć - czyli trzeba zdefiniować grupę odbiorczą.
Przykładowo - fani O.Rydzyka nie będą chcieli słyszeć o tym, że w Polsce jest dobrze, a fani K.Krawczyka bez problemu akceptujący fakt, że on nie śpiewa tylko coś mamrocze, nie przełkną niczego co nie zawiera kilku wzniosłych słów o przyjaźni/miłości (najlepiej utraconej). W obu przypadkach kilka słów daje poczucie zbilżenia emocjonalnego z twórcą - bez względu na sens (lub jego brak), ponieważ ten nie jest istotny.
Co nie znaczy, że mamy tylko dwóch takich delikwentów - ponad 90% "twórców" na rynku muzycznym posługuje się nie swoimi tekstami, coverami lub programami, ponieważ sam nie potrafi.
A wracając do samego meritum sprawy - każdy, kto zależy od publiki, dopasowuje się do jej poglądów - a ksiądz i cały kościół niewątpliwie od niej zależy.

Najnowsze wpisy