Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Obawy o spowolnienie ciągną w dół giełdy

Obawy o spowolnienie ciągną w dół giełdy

Money.pl / 2008-10-03 12:12
Komentarze do wiadomości: Obawy o spowolnienie ciągną w dół giełdy.
Wyświetlaj:
Bankier_7 / 2008-10-03 12:12 / portfel / Punktator
Nie można oczekiwać poprawy nastrojów na giełdach tylko dla tego,że plan został przyjęty. Trzeba szerzej spojrzeć na ten fakt tj. do systemu zostanie wpompowane 700mld, które poprawi sytuacje w Bankach i innych instytucjach finansowych (bedzie mniej nerwowości), lecz zauważmy fakt w którym dodatkowym czynnikiem negatywnym do chęci zakupu akcji jest fakt w którym rodziny w USA, które to właśnie mają problemy z kredytami i są im zajmowane domy, które defacto nie są przez nich spłacone! Na dodatek ich wartości z dnia na dzień tracą a co dalej za tym idzie zostaną sprzedane powiedzmy po dużo niższej cenie niż są warte i potencjalna rodzina spłaci bankowi przez windykacje jakąś cześć tego kredytu a reszta...? Resztą Bank zajmie się później co oznacza fakt dalszego windykowania klientów z różnicy,która powstała z wyceny i sprzedaży domu a jej faktycznej wartości sprzedaży. A dalej za tym pójdzie zmniejszenie popytu na dobra co rzeczywiście spowolni gospodarke - co właśnie przekłada się na giełde, gdyż klienci dalej wycofują swoje oszczędności z różnych funduszy itp.. Jak widać kryzys może trwać jeszcze dłużej niż do momentu uruchomienia planu P. Odetchną Banki i instytucje finansowe lecz szary obywatel zostanie dalej w trudnej sytuacji (może nawet jeszcze trudniejszej) ... A wracając jeszcze dodam iż fakt spowolnienia gospodarczego doprowadzić moze do zwolnien grupowych i ludzie zostaną bez śodków - pójdą po zapomogę i tym samym Państwo dołoży jeszcze dużo więcej... Reasumując przejmujemy się teraz kryzysem w aspekcie banków,instytucji finansowych - a po tym jak zostanie względnie załagodzony - przeniesie się bardziej na ludność i to będzie równie złe jak kryzys w instytucjach,Bankach i na giełdach... Trzeba pamiętać iż najważniejszy jest człowiek!
Dlatego staję niezmiennie przy argumencie iż powinno się dać upaść niektórym instyucjom a nie ratować ich za wszelką cenę pompując tam mld dolarów co może przynieść gorsze skutki,gdy kapitalistyczny świat poraz kolejny przegoni możliwości chęcią ogormnych zysków na papierze...
jestem / 83.9.205.* / 2008-10-03 16:47
do dołu , ale tylko w PL meeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy