Forum Polityka, aktualnościKraj

Obchody godne, bez kiełbasek i zniczy

Obchody godne, bez kiełbasek i zniczy

Money.pl / 2011-04-08 14:05
Komentarze do wiadomości: Obchody godne, bez kiełbasek i zniczy.
Wyświetlaj:
tesa1959 / 2011-04-08 23:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Politycy wszystkich sejmowych ugrupowań apelują o spokojne i godne obchody 10 kwietnia. Zaznaczają jednak, że różnią się w interpretacji tych słów.

Oby te różnice nie polegały na demonstracjach, a na to się zanosi, bo słowo "spokojnie" w rozumieniu poniższych autorów oznacza wzywanie do wsadzania do więzienia za to, że zostali wybrani na najwyższe stanowiska w państwie, a "godnie" tzn.
tego dnia nie można zapomnieć o przyczynach i winnych tej katastrofy.

a więc nic się nie zmienia. Nie można liczyć na atmosferę pełną zadumy, bo będą przemówienia pełne oskarżeń, słusznych czy nie - nie ma znaczenia, byle głośniej.
Opanujcie się i dajcie spokojnie spoczywać w mogiłach tym, którzy w tak tragiczny sposób stracili życie. Dajcie też rodzinom pochylić się w spokoju nad swoimi zmarłymi bliskimi.
kaczorek ma motorek / 2011-04-09 17:14 / Tysiącznik na forum
Problem w tym że tych zamordowanych 71 lat temu Rosjanie nie uznają jakoby mieli w tym udział ! a tu w 70 rocznice Rosjanie uczcili sobie "katastrofą " !
Może Ty wierzysz że to przypadek !
Zachowanie naszego Rządu pewnie też Ci się Podoba ale nie wszystkim
Określenie "..spokojnie spoczywać w mogiłach.." ..Wybacz czy Ty wiesz o czym Ty piszesz !
A może przez chwilę poczuj się jak byś była jedną z nich tych co zginęli 71 lat temu i tych co zeszłego roku , naprawdę chciałabyś zostawić tą sprawę w takim stanie jak jest?
tesa1959 / 2011-04-09 20:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mówię tylko o dniu obchodzenia rocznicy. Na pewno, gdyby ta tragedia dotyczyła mnie osobiście to tak samo chciałabym, aby w tym dniu przede wszystkim zachowano powagę i pomodlono się na moim grobie, a w żadnym wypadku nie wyciągano dział przeciw komukolwiek. Generalnie chcę jak najbardziej wyjaśnienia przyczyn katastrof, ukarania winnych, ale po udowodnieniu winy a nie oskarżeniach bez dowodów (bo jak inaczej można nazwać oskarżenia, które pojawiły się w dniu tragedii).
Jeżeli chodzi o Rosjan, to nie ufam ich politykom ani trochę. Mam do tego prawo i podstawy, gdyż moja rodzina odczuła :ich dobroć: na własnej skórze.
Wapniak / 2011-04-10 02:22 / Tysiącznik na forum
tessa1959 - ciekawe... A którym politykom na świecie można ufać? Więc po co uczestniczyć w tej akurat "ruskiej nagonce"?... Czy choroba "rusofobii" też Cię dotknęła? Gdyby przyjąć jednakową miarę "dobroci" okazanej w stosunku do wszystkich rodzin na tym świecie od wszystkich nacji w tym i najbliższych sąsiadów.... czy moglibyśmy żyć w spokoju? Żyć w pokoju? Czy nie czas mysleć o przyszłości zamiast pielęgnować rany?
Poza tym czas najwyższy zrozumieć, że politycy to tylko marionetki w rękach potężnych mocodawców.
Czyż Tobie...szczególnie z racji swoich przekonań, wyksztalcenia i zawodu nie powinno być bliżej do strofy wiersza ks. Twardowskiego: ..."Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą" ?...
tesa1959 / 2011-04-10 10:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie zrozumiałeś mnie. Nie uczestniczę w żadnej nagonce. Napisałam przecież
chcę jak najbardziej wyjaśnienia przyczyn katastrof,
ukarania winnych, ale po udowodnieniu winy a nie oskarżeniach bez dowodów (bo jak
inaczej można nazwać oskarżenia, które pojawiły się w dniu tragedii).

a moje słowa o braku zaufania do polityków rosyjskich znaczą tylko i wyłącznie tyle - brak zaufania, a więc aby uwierzyć w ich zapewnienia, potrzebuję potwierdzenia z innych źródeł.
."Śpieszmy się
kochać ludzi tak szybko odchodzą" ?...

Te słowa mam wyryte na stałe w swoim sumieniu, nie kieruję się nienawiścią do nikogo, ponieważ to uczucie jest mi zupełnie obce. Jednak brak zaufania nie przeczy miłości bliźniego. Obawiałeś się swego czasu, że jestem naiwna w swej dobroci, a więc masz okazję przekonać się, że nie jestem. Może teraz z kolei stwierdzisz, że jestem jak chorągiewka, ale zapewniam Cię, że nie: mam swoje zdanie, które trudno zmienić( ale nie jest to niemożliwe), ale nie kieruję się uprzedzeniami. Dla mnie każdy człowiek przedstawia wartość, nikogo nie potępiam, ale nie znaczy to, że mam każdemu ufać jeśli mam inne doświadczenie. Uważam, że każdy człowiek za swoje czyny będzie sądzony w swoim czasie i nie jest to moje zadanie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-10 10:48

Uważam, że każdy człowiek za swoje czyny będzie sądzony w swoim czasie i nie jest to moje zadanie.

Tylko powiem parafrazujac:

Śpieszmy się karac przestepcow tak szybko odchodzą.
napohybelpo / 188.146.127.* / 2011-04-08 22:38
Ja też chciałbym, żeby rocznicę katastrofy premier i prezydent obchodzili wspólnie z opozycją, i żeby przynajmniej: Tusk, Komorowski, Arabski i Sikorski siedzieli już wtedy we więzieniu w Wronkach z wieloletnimi sprawiedliwymi wyrokami.
JanuszPOlikot / 2011-04-08 22:50 / Tysiącznik na forum
A co z panem Turowskim...........Dziwne prawda.......Do naszego papieża strzelają w okolicy jest ten pan........Prezydent ginie w okolicy jest ten sam pan ......z tzw. służb........
Dwa bardzo ważne wydarzenia mają tego samego świadka.........który w ramach działań operacyjnych był nawet swego czasu w zakonie jezuitów......

POzdrawiam czytelników GW ,słuchaczy TOK FM, oglądaczy TVN..........szczególnie z dużych miast PO szkołach POdstawowych........
JanuszPOlikot / 2011-04-08 21:26 / Tysiącznik na forum
Pani Waltz boi się żeby nie PObrudzić Red-bulowi chodnika .....No cóż rządzący wy nie lubicie jak naród się jednoczy....

Jarek pamiętaj tylko POchodnie.....Bo te badziewie trzeba ogniem i mieczem.....
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2011-04-08 18:01
Szkoda, że nie będzie można oddać czci ofiarom zakupionym na miejscu zniczem, a następnie, po kontemplacji posilić się treściwym pokarmem.
tade / 83.2.33.* / 2011-04-08 16:06
Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił pozew zbiorowy w sprawie katastrofy hali MTK w Katowicach. Pozew złożyli poszkodowani i bliscy ofiar.

A dla Jaśnie Państwa to i po dwa miliony za mało!!!!!
Bo dworzanie to i 250 tysiącami się musieli zadowolić!!!

No ale a take Polske my walczyli.
Demokratyczna i sprawiedliwą.

W niedziele każdy uczestnik obchodów wyrazi swoja aprobatę dla sytuacji w kraju.
m-53 / 83.31.66.* / 2011-04-08 14:40

Strony dogadały się w sprawie zakazu sprzedaży kiełbasek i zniczy na Krakowskim Przedmieściu


A kto to są te "strony"???
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-10 10:43

A kto to są te "strony"???

Bufetowa i Bul-Komorowski
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-04-08 14:05
Nie oczekuję, że wyrzekniemy się estymy i pamięci. Rozumiem i podzielam ból tych, którzy w katastrofie w Smoleńsku stracili najbliższych. Nikt nie ma jednak prawa - moim zdaniem - oczekiwać, że 38 milionowy naród w środku Europy, na lata ugrzęźnie w letargu permanentnych rekolekcji, których tematem będzie Smoleńsk.
więcej:Katyń/Smoleńsk - Kto pierwszy w Polsce powie otwarcie dosyć ? na frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-10 10:45

Kto pierwszy w Polsce powie otwarcie dosyć ?

Ja mowie dosyc pisania takich glupot jak te twoje.
Amerykanie do dzisiaj dyskutuja na temat smierci JFK.
lopezz453 / 2011-04-08 14:11 / Bywalec forum
dobrze, ze jade na weekend poza miasto, raczej nie bede miec dostepu do telewizji, kazdy po swojemu moze uczcic pamiec zmarlych tej tragedii...

Najnowsze wpisy