Obligacje

JakiPanTakiKram / 79.186.235.* / 2008-12-22 17:21
Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy jeśli kupię teraz obligacje skarbu państwa, to czy istnieje możliwość zarobienia na nich w przyszłości sprzedając je na rynku wtórnym. Sądzę, że obecnie obligacje są oprocentowane dość wysoko (10-letnie np. 7,5%) a przy malejących stopach wartość obligacji zakupionych w grudniu lub listopadzie będzie rosła w stosunku do kolejnych emisji w przyszłym roku., które powinny mieć niższą rentowność. Czy również widzicie tytaj szansę na zarobienie pieniędzy? Pozdrawiam.
kylos91 / 2008-12-23 16:28
Wydaje mi się, że osoba indywidualna nie może sprzedać swoich obligacji, jeśli to są obligacje imienne. Sytuacja jaką Pan tutaj przedstawił to rynkowa wycena obligacji. Najlepszą alternatywą jest teraz fundusz obligacji, choć najdłużej moim zdaniem do połowy przyszłego roku. Proszę zaplanować politykę inwestowania, np. jeśli nasz zysk zmniejszył się o 10% a zysk 6-cio miesięczny wynosi >10 % to należy uciekać ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy