Obligacje

krzysiek29 / 2009-01-09 08:51
Obligacje sa ostatnim balonikiem ktory musi peknac.Koniec wzrostow na obligacjach wychodzil mi na poczatku lutego a nawet szybciej czy to zbieg okolicznosci gdyz wtedy tez wychodzi mocniejsza korekta na rynkach akcji!!!.
Czyli przejscie kapitalu z obligacji do akcji tak to wyglada
na logike i pod wielkma innymi wzgledami a czy tak bedzie bardzo zycie pokarze-:) Oprocentowanie lokat zaczyna szybko spadac i bedzie spadac. Wiec kierunek migracji kapitalu powoli kresli droge
Wyświetlaj:
questioner / 217.172.249.* / 2009-01-09 15:01
Czy komentarze w tym wątku dotyczą obligacji czy funduszy obligacji ?

Przecież wraz z kolejnymi obniżkami stóp spadnie rentowność obligacji a tym samym fundusze obligacyjne które w swym portfelu posiadają obligacje o stałym oprocentowaniu powinny zyskiwać (zakładając, że nadchodzące decyzje rady nie zostały już wkalkulowane). W związku z tym wydaje się, że warto trzymać kasę w FO, min z 0,5 roku szczególnie że akcje są bardzo niepewne i myślę, że będzie można je kupić taniej...
axatest / 2009-01-09 14:03 / Bywalec forum
Ja bym obstawiał wyjście z obligacji w okolicach 21go stycznia (posiedzenie RPP). O korekcie na rynku akcji piszesz mając na mysli kierunek w górę jak rozumiem?Pzdr.
Bebol / 89.229.68.* / 2009-01-09 15:20
Z tym, że ja posiadam obligacje europejskie więc nie wiem czy obniżka stóp proc. w Polsce będzie miała jakieś przeniesienie na fundusz obligacji europejskich ( mogę się mylić, jeśli to tak to proszę mnie naprostować :) ) Dziś odrobiłem ponad 2%, ale euro znów zaczęło spadać tak więc jestem w kropce..
krzysiek29 / 2009-01-09 14:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Raczej w dol.
Bebol / 89.229.68.* / 2009-01-09 10:22
A propos obligacji to chyba troszkę zbyt pochopnie zakupiłem w poniedziałek Arkę Oblig. Europ. w PLN i na starcie jestem już stratny parę % i stąd mam parę pytań do znawców tematu. Co jest przyczyną ostatnich spadków (podejrzewam, że na pewno spadek kursu euro) i czy są jeszcze jakieś szanse na odrobienie strat. Zastanawiam się nad tym, czy warto je jeszcze trzymać (a jeśli tak to jak długo?) , czy może od razu sprzedać i kupić jakiś F.A.? Z góry dziękuję za wszelką pomoc! Pozdrawiam!
krzysiek29 / 2009-01-09 10:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Juz od jakiegosc czasu pisze ze nalezy uwazac na obligacje a glownie zagraniczne to mega balon ale jak tam poleca to u nas rowniez naczynia polaczone. Dodatkowym ryzykiem jest EURO przed nami chyba ostatnia falka a potem mozliwe testowanie dna czyli poziomy 3,4.
To nie musi byc korekta lecz systematyczne spadki na rynku obligacji
Bebol / 89.229.68.* / 2009-01-09 12:15
Teraz to już wiem że obligacje to śliski temat, szkoda że wcześniej tutaj nie zajrzałem.. Ale co teraz najlepiej zrobić?? Trzymać ok 1 miesiąca i liczyć na odrobienie, czy sprzedać czym prędzej i kupić akcyjne??
krzysiek29 / 2009-01-09 09:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Ciezko mi wejsc na forum jakby ktos blokowal!!! Czy cos zlego napisalem?
max1224 / 2009-01-09 09:42 / Tysiącznik na forum
mam czasem tak samo
krzysiek29 / 2009-01-09 09:45 / Uznany Gracz Giełdowy
ale tak jeszcze nie mialem jak wchodze na forum to nie ma forum funduszy-:)musze cofac zeby znalezc jakby ucieklo
LordFury / 2009-01-09 13:37 / portfel
Mam tak samo - cały dział związany z inwestowaniem zniknął z listy forów. Da się dojść jedynie przez historię adresów w przeglądarce...
yamaki / 2009-01-09 14:25
Chyba za dużo komentarzy i bańka ,,Giełda i inwestowanie" pękła heh
Fahrenheit / 2009-01-09 15:09 / Bywalec forum
Panowie, to co robimy z fundami obligacji? W co przerzucić? Unistoprocent Plus? UniAktywnaAlokacja? Pieniężne?
LordFury / 2009-01-09 17:10 / portfel
Osobiście w ciągu ostatniego tygodnia pozbyłem się stopniowo ok. połowy środków w fundach obligacji - poszły w pieniężne i mocno rozdrobnione akcyjne (różne różniste rynki - zresztą widać w fortfelu).
Zastanawiam się nad krótkim powrotem w obligacje na 2-3 dni przed decyzją RPP i następnie szybką ewakuacją 1-2 dni po niej w kierunku złoto+pieniężne.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy