Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżyli płacę minimalną. Przez kryzys

Obniżyli płacę minimalną. Przez kryzys

Money.pl / 2011-02-01 13:58
Komentarze do wiadomości: Obniżyli płacę minimalną. Przez kryzys.
Wyświetlaj:
Zedzio / 2011-02-26 11:43 / portfel
Obniżenie stawki nic nie dla dla budżetu. Osoby pracujące 3 dni w tyg mogą brać zasiłek za pozostałe 3 dni ,mało tego w tym momencie podatki są minimalne i tak też w większości przypadków robią.
Aktualnie pracuje w irlandzkim Tesco na 320Ena ręke muszę pracować 5 dni
Inna osoba pracuje 3 dni dostanie za to jakieś 200E + 94E z Social Welfere .
Za zeszły rok dostałem zwrot całego podatku ponieważ za mało zarabiam :)
W tym kraju się po prostu wspiera osoby którym się nie chce pracować.

Natomiast osoby które chcą pracować większą ilość dni z punktu są opodatkowane. Przykład jeden tydzień zostałem w pracy nadgodziny na następnym payslipie(odcinek z wypłaty) przy nadgodzinach dostałem mniejsza wypłatę niż bez tych nadgodzin :)
Amerykanin / 178.37.130.* / 2011-02-01 14:09
Delikates, ty masz cos poodkrecane pod czacha, wiec podokrecaj te srubki i wtedy sie odezwij.
A dlaczego nie obniza zarobkow bogaczy, tylko tych co wiaza koniec z koncem. Przeciez to jest cala Unia.
Delikates / 2011-02-01 13:58
No i to jest właśnie kierunek do rozwoju, powinni ja całkowicie zlikwidować i zlikwidować cały ten ich socjal. Kierunek zrobili dobry, ale kroczek tyci tyci. Zobaczymy jeszcze czy związki zawodowe wymuszą cofniecie tej decyzji.
Peter Schiff / 188.33.189.* / 2011-02-01 14:46
Delikates ma rację. W niektórych krajach nie ma płacy minimalanej np. w Niemczech. A zarobki są ok, wiem, bo sam pracowałem. Zresztą teraz bezrobocie w Irlandii spadnie. Wcześniej ludzie, którzy chcieli pracować za 7,65 za godzinę nie mogli. Nie można było pracować nawet za 8,50, bo to było poniżej płacy minimalnej Teraz można. Lepiej zarabiać mniej niż wcale.
realista88 / 95.49.166.* / 2011-02-17 22:35
Powinni wprowadzic podatek od dochodu powyzej 500tys rocznie i zlikwidowac płace politykom
asdff / 194.106.143.* / 2011-02-15 13:59
to chyba nie za bardzo sie orientujesz bo w wielu branzach sa odgornie ustalone stawki minimalne dla pracownikow roznych landow... i zwiaski zawodowe tego pilnuja, no ale wiadomo polacy nie wiedza wola rozsiewac plotki...

co do irl to jedyne co zmalalo to wynagrodzenie, a wydatki rosna... jak wszedzie takze tylko poglebiaja kryzys bo teraz tymbardziej nie oplaca sie pracowac tylko byc na zasilku, a pracodawcy beda kombinoiwac teraz...

Najnowsze wpisy