Forum Forum prawneCywilne

Obowiązek odśnieżania chodnika przy posesji

Obowiązek odśnieżania chodnika przy posesji

matrusek / 194.146.219.* / 2009-02-20 15:00
Witam
Jestem właścicielem posesji do której przylega chodnik, który mam obowiązek utrzymywać w czystości i odśnieżać. Wczoraj pare minut po 8 rano zapukał do moich drzwi strażnik miejski i wlepił mi mandat za nieodśnieżony chodnik i nie chciał przyjąć tłumaczenia, że właśnie za chwilę zamierzałem chodnik uprzatnąć. Dodam, że śnieg usuwam codziennie i dzień wczesniej też to zrobiłem tylko przez noc zdołała napadać gruba warstwa. Stąd mam pytanie: w jakim czasie i z jaką czestostliwością właścieciel ma obowiązek odśnieżać chodnik? ja zazwyczaj robię to między 8 a 9 rano zanim wyjadę do pracy, a w razie potrzeby poprawiam po przyjeżdzie z pracy po 19:00. Strażnik jednak stwierdził, że 8 rano to już za późno, ale nie potrafił też wskazać ustawowego zapisu na temat godziny odśnieżania. tym razem mandat przyjąłem ale chciałbym znać swoje prawa i obowiązki na przyszłość.
Wyświetlaj:
m.aniek / 196.3.50.* / 2010-01-14 13:54
Trzeba było odmówić przyjęcia mandatu w ten sposóbw sądzie byś się wybronił bo ustawa nie precyzuje czasu usunięcia śniego, tym bardziej jeśli rano jeszcze padało :)
pZDR
marek2009 / 83.7.225.* / 2009-03-01 13:00
Trzeba bylo s,,,syna wy...ac na zbity pysk, Je...strazakow miejskich to mendy
Wczoraj pare minut po 8 rano zapukał do moich drzwi strażnik miejski
i wlepił mi mandat za nieodśnieżony chodnik i nie chciał przyjąć tłumaczenia, że właśnie za
chwilę zamierzałem chodnik uprzatnąć.
jaspen / 81.219.153.* / 2010-01-03 19:57
Bp te ch**e nie mają nic do roboty. Powinni sami wziąć łopaty w łapy i odśnieżać!!!

Najnowsze wpisy