Forum Forum dla firmKsięgowość

Obowiązkowe ewidencje i dokumentacje

Obowiązkowe ewidencje i dokumentacje

początkujący_ / 83.29.111.* / 2017-02-21 22:43
Planuję rozpocząć prowadzić działalność gospodarczą. Działanośc będzie rozliczana na zasadach ogólnych (kpir), będę również vatowcem. Jako, że w pierszych miesiącach nie będę pewnie zarabiał za wiele (1 fv/miesiac) postanowiłem samemu prowadzić dokumenty księgowe. Rozumiem, że po rejestracji w ceidg, zarejestrowaniu w zusie jako ubezpieczonego i złożeniu deklaracji rejestracyjnej w us (vat) będę zobowiązany do składania zus dra (min. 1 raz) i vat 7 comiesięcznie. Na bieżąco prowadzić będę też kpir,a sprzedaż będzie tylko na fv. Pytanie czy jakąś jeszce dokumentację muszę prowadzić? z góry dziękuje za podpowiedzi
Wyświetlaj:
Henryka761 / 185.161.93.* / 2019-08-11 00:50
Ja współpracuję już od kilku lat z Biurem Gdynia - świetna księgowość trójmiejska, co do której ciężko mieć jakieś zastrzeżenia, wysoka efektywność, dobre ceny. Ja sobie bardzo cenię.
reverenge / 185.161.93.* / 2019-08-04 21:42
Wydaje mi się, że elektroniczne prowadzenie spraw ma sens, ale tylko w przypadku doświadczonych kancelarii. Ja mam księgowość w Gamie na Mysliborskiej, więc w ogóll nie muszę się o to martwić, bo to specjaliści w każdym calu ;)
szklarek / 2017-02-22 09:12
Formalnie ewidencja na potrzeby VAT jest odrębna w stosunku do PKPiR. Jest możliwe prowadzenie obu elektronicznie, a więc de facto w jednym programie.

Potrzebna będzie ewidencja środków trwałych i wyposażenia jeśli takowe w tej DG będą.

http://www.money.pl/archiwum/tagi/tag,ewidencja;srodkow;trwalych,80011,1.html

Najnowsze wpisy