Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obozy pracy dla Polaków we Włoszech

Obozy pracy dla Polaków we Włoszech

Obywatel Polak / .* / 2005-08-22 09:55
Komentarze do wiadomości: Obozy pracy dla Polaków we Włoszech.
Wyświetlaj:
POLKA / .* / 2005-08-24 15:09
JA JESTEM ZA
POLKA / .* / 2005-08-24 15:08
czytając na ten temat az przykroże dochodzi do czegoś takiego w "TEJ OBIECYWANEJ I UPRAGNIONEJ" WSPÓLNEJ EUROPIE, skoro jednak włosi przechodzą nad tym do porzadku dziennego to wniosek jest chyba jeden, Musolini tak jak Hitler zrobił sporo złego, a teraz są jeszcze tacy którm odbija palma i chcą panować choćby nad Polakami, a czemu nie nad kimś innym???myśmy im krzywdy nie robili wyzwalając ich kraj spod okupacji, ZEMSTA MAKARONU JEST STRASZNA,
pyza / .* / 2005-08-23 08:17
Oto Polska właśnie taki los zgotowała swojemu narodowi,że szuka chleba dla swoich dzieci w obozach pracy.A my mówimy o Hitlerze,Gebbelsie....Może nalezy do tej grupy dołączyć też naszych przywódców narodu??Kto za?....
pesteczka / 80.238.78.* / 2008-12-22 14:31
Zgadzam sie ,,,jak mozna mówic o innych jak rodak rodaka sprzedaje !!!!!!!!!!!!!
pracownik / 80.4.224.* / 2006-08-13 14:25
podobna sytuacja wystepuje w anglii. polacy rekrutowani juz w polsce przez np organizacje takie jak wielkie supermarkety dzialajace w polsce i w wielkiej brytanii, nieswiadomi tego co tak naprawde i czym beda juz pracujac na miejscu. presja psychiczna (aspekt, o ktorym nic nie wspominano podczas rekrutacji) sprowadza naszych rodakow na "same kolana", bo przeciez polak stworzony jest tylko i wylacznie do pracy, a w zadnym wypadku nie do myslenia. w ten sposob rzad wykorzystuje sile robocza placac najnizsza krajowa i majac z tego niezle zyski.
xxxx / .* / 2005-08-23 11:38
Może jeszcze niejaka pyza napisze, że Polacy zgłaszali się do hitlerowskich obozów i do wywózki na roboty na ochotnika i dla zarobku? Zidiocenie niektórych w opluwaniu własnego państwa jest porażające.
cialkozieleni / 37.31.254.* / 2013-11-16 19:00
nic mnie już w Polsce nie zdziwi, może ,,pyza " ma rację; gdyby rząd szanował naród, to nikt z magistrem nie szorowałby sracza we Włoszech czy Irlandii.Moje pokolenie już tu nie wróci, tu nie ma przyszłości, szkoły zamykają, ustawione przetargi, likwidują, co się jeszcze nie sprzedało i nie rozkradło, to do czego prowadzi? chyba do zidiocenia społeczeństwa, żeby łatwiej za pysk trzymać. MODLĘ SIĘ ,BY EMERYTURY W TYM KRAJU NIESZCZĘSNYM NIE DOŻYĆ
xxxx / 84.234.32.* / 2006-08-22 00:06
brak rozumienia tekstu czytanego:/ u kolegi/kolezanki sie klania. A poza tym opluwanie rządzących nie ma nic wspólnego z opluwaniem państwa:p
DA / .* / 2005-08-22 21:55
Cóż...NIewolnictwo to była dobra sprawa dla szybkiego wzrostu zawartoścui kiesy. Te lata podobno odeszły w zapomnienie....Teraz jest inny sposób na wyciśnbięcie z niewolnika ile się da. Dopóki nie padnie, albo nie zwjeje. Ten sposób to .... kapitalizm. Ten kto trzyma kasę, albo ten co daję pracę uważa, że za to, że łaskawie zgodził się podzielić ochłapami z tymi, którzy na jego nadmierne zyski pracują powinien być błogosławiony...Płacimy za kotrzystanie z karty kredytowej 19-39%, pracujemy 16 gozin na dobe pod telefonem przez pozostałych 8 za równowartość 400 USD, jesteśmy wykorzystywani przy pracach sezonowych za granicą, płacimy blisko 78 % swoich przychodów w formie różnorakich podatków, akcyz i innych wymyślonych opłat. Żyjemy w świecie cwaniaków i ludzi pozbawiopnych sumienia. Tylko kasa, tylko kasa, tylko kasa....To jesat dopiero forma niewoplnictwa. Wysublimowana i "zhumanizowana". Ale skutek jest taki sam. Pracujemy na bliżej nie znane grupu i osoby, a może nawet całe narody. Może w przyszłości zgromadzony w taki sposób kapitał sfinansuje np. eksterminację jakiegoś narodu, który stałby się zbyt samodzielny, zbyt niezależny. Od wieków trwa zaciekła walka o nasze dusze, nasze przekanania - nasze pieniądze! Żygam na taki świat.
cialkozieleni / 37.31.254.* / 2013-11-16 19:10
kompletne szaleństwo żyć dziś w Polsce , nie daj Boże stracić pracę, kto zdrowy na umyśle i miał tego farta, to dawno zwiał z tego wariatkowa , rozmnażać się tu, to ryzyko...
Nie generalizuję problemu, pewnie jest grupa ludzi, którzy akurat w tej chwili mają ciepłe ,dobre posadki i robią niezłą kaskę i krytykują tych, co wyjechali albo tych, którzy widzą, co się dzieje i mają odwagę o tym pisać.
Zbig / .* / 2005-08-23 10:34
Był taki okres w Polsce, że nie było kapitalizmu. Jogurt to ja widziałem raz w tygodniu, babci nie było więc o mięsie zapomniałem dopóki nie wprowadzili kartek (coś cudownego wtedy to było) o paszporcie zapomnij, wszystko trzeba było "załatwiać". Pracujemy 16 godzin? Ja tak, ale dlatego, że prowadzę działalność gospodarczą i nie pamiętam kiedy miałem urlop. Pracowałem na uczelni na etacie, 9 godzin pensum tygodniowo, źle? Ale wolę to co robię teraz.Pracuje u mnie 30 osób czyli daję im pracę, jak nie to byliby może na zasiłku albo i to już nie. Ale najlepiej jest narzekać, że żołądki to wszyscy mamy takie same.
jeszcze nie pracodawca / .* / 2005-08-23 12:37
Może jesteś jakimś wyjątkiem, co to daje pracę a jeszcze za nią godziwie płaci. Ha ha ha! Uczciwy kraj, uczciwi obywatele. Pokaż mi chociaż jednego!!! A już sam fakt, że piszesz "czyli daję im pracę, jak nie to byliby może na zasiłku albo i to już nie" świadczy o tym w jaki lekceważący sposób traktujesz tych, którzy Ciebie i Tobie podobnym utrzymują jak Ty leżysz na Majorce.
Wolny obywatel. / .* / 2005-08-24 13:49
chyba niechce Ci się czytać, ablo lubisz poniżac innych bo sam/a wtedy czujesz się lepszy/a. Zbig wyraznie napisal, ze nie ma urlopów. Powiedzial tez rzecznajwazneijsza. Teraz mamy wybór. Wszyscy. Niewolnictwo nie polega na zyciu bez pracy, ale na braku wyboru. Zniewolenie pracujących w obozach we Wloszech zaczelo sie nie w Polsce - gdzie dobrowolnie zglosili sie do pracy, ale we Wloszedch, gdzie ich zamknieto i pozbawiono wyboru, ile, jak, za co i i najwazniejsze: "czy" maja pracowac...iewolnictow tylko nie pozbawia wyboru, czy myslec. Tego wybru kazdy zawsze dokonuje sam. Wynik tego wyboru bywa rózny - jak widac powyżej.
batman / .* / 2005-08-22 23:57
DA - proszę, odezwij się na biuro7-86@o2.pl - batman
batman / .* / 2005-08-22 23:51
Przyłączam się...... tu nie pozostaje nic innego !
Greg / .* / 2005-08-22 21:01
Ależ aby powiadomić Policje nie trzeba znać języka w takiej sytuacji.Ja będąc w takiej sytuacji w markecie poprostu powiedziałbym pierwszej lepszej osobie(najlepiej komus z obslugi marketu)Słowo Polizia.Kazdy głupek na świece domyśli sie,że códzoziemcowi chodzi o wezwanie Policji.Natomiast sama Polizia widzac ze ma doczynienia z kims kto nie zna jezyka wzywa w takich wypadkach kogos z ambasady.Czyto jest takie trudne???
Sim / .* / 2005-08-23 09:42
Jak widać Włoska policja nie umie nawet tego - przyjechać na wezwanie. Najprawdopodobniej dostaje dole. Wcale bym się nie zdziwił gdyby wśród strażników byli włoscy policjanci.
Sim / .* / 2005-08-23 09:03
Jak widać Włoska policja nie umie nawet tego - przyjechać na wezwanie. Najprawdopodobniej dostaje dole. Wcale bym się nie zdziwił gdyby wśród strażników byli włoscy policjanci.
Monika / .* / 2005-08-22 20:50
Pewnie mogliby kogoś powiadomić w markecie ... gdyby znali WŁOSKI lub inny z języków. Ludzie uczcie się!!! W Anglii widziałam sporo ludzi, którzy mieli problemy z najprostszymi rzeczami, bo mówili tylko po polsku. Sporo osób podpisuje też kontrakty, których nie rozumie. Pomyśl za nim gdzieś wyjedziesz. Pewnie, że z pomidorami nie trzeba gadać, ale z ludźmi trzeba.
Greg / .* / 2005-08-22 20:34
Niech ktoś mi to wytłumaczy bo za cholere nie rozumiem.Jakim cudem do tego mogło dojsc?Czy Ci ludzie ,ktorzy tam pojechali są jakimiś ograniczonymi Polakami?Byli w markecie.Czy nie mogli kogos powiadomic?Mówie teraz p****************....bym tych śniadych karakańców z Itali.
Obywatel Polak / .* / 2005-08-22 09:55
niech poczuje na własnej, jaki los zgotował Polakom
nap / .* / 2005-08-23 11:09
i wszystkich cyklistów !!

Najnowsze wpisy