Forum Forum prawneKarne

Obrona własna

Obrona własna

Munciek / 2011-08-31 12:27
Sytuację którą zaraz opiszę miała miejsce miesiąc temu na jednym z krakowskich osiedli. Pewnego dnia po imprezie wracałem z moją dziewczyną do naszego mieszkania. Gdy przechodziliśmy przez osiedle podeszła do nas grupa wyrostków z pytaniem czy mamy papierosa, że nie palę odpowiedziałem że nie mam. Jeden z nich zaczął mówić że fajną mam suk... , stanąłem w obronie mojej dziewczyny i powiedziałem żeby uważał na słowa, wtedy trójka z nich rzuciła się na mnie. Na moje szczęście, albo nieszczęście, trenuję sztuki walki, więc szybko udało mi się zapanować nad sytuacją. Po całym zajściu zawiadomiłem policję, spisali oni zeznania , i tak skończył się wieczór. Wczoraj jednak dostałem wezwanie do sądu i oskarżenie o pobicie jednego z tych wyrostków... Teraz proszę Was o radę w jaki sposób mogę się bronić , skoro to Oni mnie napadli , a ja się tylko broniłem?
kate333 / 2011-08-31 13:27
kwestia obrony własnej jest bardzo delikatna i wzbudza wiele kontrowersji, bo później w świetle prawa to ofiara jest winna, Twój świadek w postaci dziewczyny potwierdzi Twoją wersję więc nie martw się...

Najnowsze wpisy