Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

oc nienaleznie naliczone!POMOCY!!!!

oc nienaleznie naliczone!POMOCY!!!!

aga22t / 2008-05-28 10:50
W listopadzie zeszłego roku skradziono mi samochód.oc wazne bylo jeszcze przez miesiac do 22-go grudnia.w związku z tym ze policja ma miesiac a nie mozna wyrejestrowac pojazdu bez zaswiadczenia z policji o umozeniu postepowania czas wyrejestrowania przypadl na 28 grudnia. firma allianz automatycznie przedluzyla ubezpieczenie pomimo ze kradzież była zgłoszona w tym samym dniu w ktorym miała miejsce.nikt nie poinformowal mnie zeby zerwac umowe 21-go grudnia, żeby nie było problemów z kontynuacja.kazano tylko przyjść jak będzie auto wyrejestrowane w wydziale komunikacji. teraz chca abym zaplacila im za cos czego od miesiaca nie posiadałam. czy jest jakaś szansa aby im nie placić????? Prosze o porade!!
Wyświetlaj:
Mariusz866 / 89.77.212.* / 2008-05-28 21:28
Nie ma takiej możliwości- jest ustawa mówiąca o tym, że oc przedłuża się automatycznie, tak żebyśmy nie zostali nagle bez niczego. A ona służy temu, żeby nas zabezpieczać. To dotyczy wszystkich ubezpieczycieli- ja tak miałem w link4. Umowa przedłużyła się automatycznie, miałem pretensje, a niesłusznie, bo tak działa prawo.
aga22t / 2008-05-29 20:02
Juz sama nie wiem. Niby i racja, zeby nie zostac z niczym, ale ubezpieczać coś czego nie ma to chyba bez sensu?! Co innego gdybym chciała zrezygnowac z umowy i przyszła za późno to ok. ale w takiej sytuacji.......zobacze co mi odpisze TU na list, który do nich wysłałam! Dam znać.

Najnowsze wpisy