Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

OC w PZU pod lupą UOKiK

OC w PZU pod lupą UOKiK

Money.pl / 2006-08-10 13:25
Komentarze do wiadomości: OC w PZU pod lupą UOKiK .
Wyświetlaj:
poszkodowany / 83.14.66.* / 2006-08-10 22:12
Nierozumiem dlaczego ubezpieczenie czepia się wartości pojazdu poszkodowanego.Sprawca co uszkodził to trzeba usunąć i takie jest zadanie tej firmy.Co mają zrobić ci którzy mają stare auta zadbane w idealnym fabrycznym stanie i chcą takimi jeździć uszkodzenie ich auta ma sie równać z niewypłaceniem pełnego usunięcia szkody?Ja myśle że to jest niewywiązanie się z zadania tej firmy i powinno to się traktować jako przestępstwo.U ważam że potrącanie zniżki powinno obejmować kierowców którzy prowadzą w sposób mogący narazić na kolizje tzn. niezatrzymanie sie na stopie za mała odległość od pojazdu przed nim itd.wystawienie mandatu takiemu kierowcy powinno dodatkowo potrącać zniżke o 5% dotąd potrącać aż będzie płacił 300% trzykrotne pełne oc i to uspokoi wariatów na drodze bo takich jest pełno.
M127 / 83.14.66.* / 2006-08-11 23:06
DOKŁADNIE MASZ RACJE - każda ubezpieczalnia stosuje taki trik jesli jestes poszkodowanym i twój samochód jest rozbity, przyjezdza do ciebie rzeczoznawca i okresla straty robi dokumntacje fotki uszkodzonych zdjec potem wrzuca na komputer i wylicza tylko że po pierwsze liczy ceny czesci używanych bądz zamienników, po drugie jesli np. masz rozbity przód a rzeczoznawca wczesnie zrobił też fotki całego samochodu to on ujmuje z wysokosci odszkodowania nawet to ze masz na tylnym pasie badź błotniku mały odprysk lakieru czyli robi tzw. korekte co ma na celu zmniejszenie wysokosci odszkodowania. Zostaje wyliczona wartosc szkody rzeczywista tyle ile powinno sie dostac za szkode ale zaraz sa wyszczególnione punkty tzn. te korekty i wartosc odszkodowania spada, mój samochód dostał korekte nawet zato ze na drzwiach była zrobiona zaprawka lakierem który miał ciut inny odcien.Reasumujac na tych wszsytkich podstawach jest obliczana wartosc pojazdu przed szkoda i wartosc pojazdu po szkodzie i my dostajemy tylko tą różnice miedzy tymi wartosciami tak robią wszsytki zakłady ubezpieczeniowe. Gdy zrobiłem odwołanie poniewaz dostałem wyliczenie które wg. mnie było smieszne to w miedzy czasie zanim dostałem odpowiedz na moje odwołanie to zakład i tak przelał pieniadze na moje konto a w odpowiedzi przysłał ,że jesli to mi nei odpowiada to moge dochodzic swoich spraw w sądzie. Moim zdaniem takie metody postepowaqnia Zakładów Ubezpieczeniowych z klientami to poprostu wielkie oszustwo.
kakoj / 81.190.24.* / 2006-08-11 00:54
Popieram Twoje spostrzeżenia w całej rozciągłości. Poniewaz wnioski na forum są ogólnie rozsądne , trafne i celne, mam cichą nadzieję, że następny gliniany olbrzym zmuszony zostanie do pokory wobec tych którym ma służyć i z których się utrzymuje.
POZDRAWIAM!!!!
Witold Donat / 83.243.39.* / 2006-08-10 21:48
Znowujakaś prezes z nadania Kaczyńskiego chce się wykazać PZU najbardziej wiarogodna firma wypłaca odszkodowania nie mani jak ci oszuści z LINK-u a propo 70 % zniszczenia samochodu to bardziej niz wrak jak mozna go naprawiać albo chcieć nowy samochód za złom.
maniuś / 83.27.99.* / 2006-08-10 20:00
Czas najwyższy za tych oszustów i pasożytów z PZU wziąć.Oszukują tych co ich utrzymują.Jesteśmy UE,a prawo u nas moskiewskie.
Lisa / 83.142.56.* / 2006-08-10 18:45
Dotyczy to większości ubezpieczycieli. Ja walczę z Filarem (UNICA). Wypłacili po odwołaniach 75 % ubezpieczeenia ale z AC, nie udostępnili mi dokumentacji i informacji mających wpływ na wysokość odszkodowania. Ale ja walczę. Niby tylko 3100 ale nie popuszcze. Złozyłam pozew do sądu i prponuję to wszystkim poszkodowanym. Czy zdajecie sobie sprawę, że tylko 2 % poszkodowanych idzie do sądu. A sprawy są wygrywane
Kero / 2006-08-10 18:38 / -
Z PZU próbowali już wszyscy.
Tu tylko terroryści byliby wstanie coś zmienić.
Desstin / 2006-08-10 19:42 / Bywalec forum
Kero, może się uda? Tepsa zaczyna się chwiać a tez niby była nie do ruszenia...Ja wiem że to marzenia no ale szczypta wiary nie zabije...
kierowca / 83.14.66.* / 2006-08-10 16:44
Nierozumiem dlaczego w ten sposób traktują poszkodowanych.Moim zdaniem szkoda jaka jest to powinna być usunięta bez względu na jej koszt.Rozumiemjakby to dotyczyło w np. do 40%czy 60% uszkodzenia pojazdu finansujemy naprawe bez względu na wysokośc.Po prostu to jest hamstwo i bezmyślość tych którzy te przepisy wymyślili bo w ten sposób każa sie pozbywać dobrych aut ze względu na małą wartość.Uważam że jest sposób na sprawców wypadków których mozna traktować ostrzej z kożyścią dla firmy ubezpieczeniowej np. kierowca który spowodował wypadek a ma 15% zniżki to można naliczyć mu50% i niech płaci135% ubezpieczenia przez 2 lata i myśle że to jest wyjscie.
też kierowca / 80.53.150.* / 2006-08-10 19:50
Zgadzam się z podwyższeniem składki u sprawcy, ale proszę wziąć pod uwagę że może sprawca jeździł 20, lub 30 lat bezszkodowo i płacił OC. Czy też chcesz go tak karać? Przecież swój pojazd też musi remontować. Co innego jeśli był pijany.
KPK / 83.21.242.* / 2006-08-10 16:01
Identyczna sytuacja dotyczy Warty, wciskają mi chiński bubel zamiast oryginalnych cześci!!!
mrm / 83.8.54.* / 2006-08-10 22:03
Chciałbym zaznaczyć, że te orginały są również klepane jak Pan to nazwał w Chinach. Bardzo często te części różnią się jedynie znaczkim sygnującym. Ale krzyczć trzeba.
haluiq / 77.237.14.* / 2009-12-10 07:45
To ciekawe dlaczego nie chcą pasować ro reszty auta? Polskie TU to złodzieje i tyle. Przy kolizji w Niemczech brat dostał odszkodowanie (z OC sprawcy) za wgniecioną klapę i pęknięty zderzak kwotę : 2300Euro... (auto 5letnie bezwypadkowe) dla porównania u nas za wgniecioną maskę, pęknięty zderzak chcieli mu wypłacić coś ok. 1600zł ostatecznie wstawił auto na bezgotówkową naprawę. I co ? Auto zrobili mu na zamiennikach , (jakość zamienników pozostawia wiele do życzenia, elementów nie idzie idealnie spasować do reszty !!!! Auto nie było zmasakrowane itp. Więc jak ktoś wciska taki kit to mam chęć przylać mu w uśmiech. Panie "MRM" pewno jest Pan z jakiegoś TU?
DG / 83.30.17.* / 2006-08-12 09:38
szczerze mówiąc to jeszcze nie widziałem oryginalnych cześci np do Fiata produkowanych w Chinach :) to nie telefony komórkowe :) . Prawda jest jedna. Nie tylko PZU stosuje takie praktyki. Dokładnie takie same zasady panują w innych ubezpieczalniach, z tą różnicą , że w innych ubezpieczalniach dochodzi zazwyczaj problem jeszcze jeden taki jak okres wypłaty ubezpieczenia. Spotkałem się z taką od której na wypłatę ubezpieczenia przy pełnej i skończonej dokumentacji określającej winę sprawcy czekałem na wypłatę przez 7 tygodni!!! to jest absurd , a o tym nikt nie mówi...
hg / 193.238.14.* / 2006-08-10 15:55
banda decydentów
chłop / 87.96.69.* / 2006-08-10 15:42
tak, tak... niby gwarantują pokrycie szkód z OC, w rzeczywistości jednak albo nie uznają powstałych szkód (W-wa), albo oferują tandetne chińskie zamienniki i to elementów kluczowych dla bezpieczeństwa, na którym, podobno im zależy (reflektor!!!, Rybnik).
Z innej beczki: Urocze jest traktowanie kientów w PZU (2006r.). Jak u Barei. To ja już wolę ten głupi ale elegancko zapakowany socjalizm europejski niż ten, niby miniony, siermiężny PeReLowski...
byly klient pzu / 81.210.89.* / 2006-08-10 15:40
Ja musiałem sprzedać resztki mojego auta wg PZU wartego 14000. Sprzedałem z trudem za 10000
jestem w plecy 4000zł
Nikt nie chciał tego kupić więcej niż za 10000
PZU wypieło dupę, pomimo wielu odwołań i pism.
w końcu dałem spokój, za 4000 nie warto tracić nerwów na złodziei z PZU
I NIE WIERZĘ ŻE SIĘZA NICH WEZMĄ, I TAK PZU OSZUKA SZAREGO OBYWATELA
JA JUŻ SIĘU NICH NIE UBEZPIECZAM POD ŻADNYM WZGLEDEM, DLA MNIE TEN MOLOCH NIE ISTNIEJE !!!
I WSZYSTKIM TEŻ RADZĘ TAK ZROBIĆ
PATRZCIE JAKIE KOKOSY ONI NA TYM ROBIĄ
żona ostatnio była w szpitalu, ponad 10 dni, jest ubezpieczona w pzu, też nie dostala pieniędzy za pobyt w szpitalu, znaleźli jakiś przepis że jej to nie dotyczy, ciekawe bo składki ładnie biorą, ale daćto nie ma pana. Brak słów.
PZU to tak jak i nasz rząd, banda i tyle
weststar / 81.190.83.* / 2006-08-10 15:37
Również jestem zatym aby ukrucili PZU takie praktyki ale moze tak przy okazji zainteresują się, dlaczego w PZU składka OC należy do najwyzszych w porównaniu z innymi firmami ubezpieczniowymi. Według mnie, jako PZU bedaca największa firma na rynku, powinina mieć najniższe stawki OC.
wujaszek / 83.23.213.* / 2006-08-13 20:46
jestem mlodym kierowca i w pzu bylo dla mnie najtaniej, rejestrowalem samochod na siebie i za malucha zaplacilem 750 zl w innych bylo po 800 i wiecej, a tak pozatym to banda kretynow i tyle
M127 / 83.14.66.* / 2006-08-11 23:21
Dokładnie i jeszcze jedno dokładam od siebie dlaczego w PZU jest tak że wszsycy do 25roku życiu musza płacic wieksza składke niz ci starsi, PZU tłumaczy sie tym ze te roczniki tzw. młodsze czyli przed 25rokiem życia powoduja najwiecej wypadków wydaje mi sie ze PZU zastosowało cos takiego jak ODPOWIEDZIALNOŚC ZBIOROWA ci którzy jezdza i niemaja wypadków a są przed 25 rokiem życia musza płacic za tych, którzy sa idiotami i co chwila maja wypadki to jest tez naruszenie prawa przez PZU moze taki Dyrektor PZU i reszta towarzystwa pomysleliby nad tym aby ukarac tych którzy powoduja wypadki mówie tu o sprawcach wypadków którzy w roku spowodowali wypadki, stłuczki badz zniszczenia takiemu potraca zniżki ale jego to nie obchodzi bo go stac żeby isc i kupic nowe auto i dalej szalec.Moim zdanie Zakłąd powinien na takich piratów wprowadzic pewne kary w postaci wiekszej składki i pokrycia częsciowego szkody jaką wyrzadził jesli spowodował wiecej niz jeden wypadek na rok ale jak to bywa w naszym panstwie jesden szaleje reszta odpowiada.
_Crazy_ / 212.244.35.* / 2006-08-10 15:29
NARESZCIE!
kaisaz / 195.94.218.* / 2006-08-10 13:25
No przydałoby się żeby i za ten moloch ktoś się wziął...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy