Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

OC z współwwłaścicielem mającym brak powinowactwa

OC z współwwłaścicielem mającym brak powinowactwa

GŁOWA / 2008-09-25 00:28
Wiatam

Właśnie kupiłem auto i muszę je zarejestrować. Ponieważ niemam żadnych zniżek, natomiast same zwyżki postanowiłem zarejestrować je na wsółwłasność A sprawa miewa się tak:
Chciałbym figurować w dowodzie rejestracyjnym jako pierwszy właścicie ponieważ chciałby ów pojazdem móc bezproblemowo wyjechać na wschód (Białoruś), a tam można pojechać samodzielnie jedynie swoim pojazdem lub pożyczonym na podstawie umowy notarialnej co niesie ze sobą dodatkowe koszty.
Moja potencjalna wsółwłaścicielka autka ma już na siebie zarejestrowany samochód i ubezpieczając go zniżki OC przeszły na nią z męża, dodam że ma On swoje prywatne, a auto zarejetrowane na siebie i posiada MAX zniżek. I w tym momencie rodzi się pytanie czy te zniżki które posiada On, które przeszły na Nią czy po po wspólnej rejestracji mojego pojazdu przejdą też na Mnie. A jak tak to w jakiej części??????
Mam zamiar ubezpieczyć auto w MTU.
Na konie dodam jeszcze że niełączy mnie z tą niewiastą żaden stopień powinowactwa/ pokrewieństwa i formalnie jak to ujeła pewna Pani w Urzędzie Skarbowym- "Jest to osoba obaca"

Wiem że ten post jest z*********** zamotany ale jestem w kropce i prszę o radę.

PS. Znajomy agent w MTU w wieloletnim doświadczeniem niemógł tego odrazu rozkminić i ma się konsultować z centraą. Jak narazie bez skutków................

proszę o radę
Wyświetlaj:
lakis007 / 2008-09-28 20:57
Jeżeli będzie ta osoba wpisana w dowód rejestracyjny to nie ma znaczenia powinowactwo jeśli chodzi o ubezpieczenie OC. Co do MTU to chyba jest to Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a czym to się rózni od zwykłej firmy (S.A.) to sobie sprawdź i dopiero podejmnij decyzję
Lech3 / 2008-09-28 18:42 / Bywalec forum
Agent? z wieloletnim doświadczeniem ? i do centrali z taką sprawą ?????
Czy tym agentem nie jest aby listonosz ? :)
Lech3 / 2008-09-25 10:38 / Bywalec forum
Zaświadczenie z Firmy współwłaścicielki i honorujemy jej zniżki w pełnej wysokości .
Natomiast Ty zarabiasz sobie dla siebie zniżki po 10% za każdy rok , zakładając , że nie spowodujesz szkód .
Do kalkulacji w MTU mogą wystąpić zwyżki z tytułu:
-10% za wiek pojazdu powyżej 12 lat
-50% za wiek współwłaściciela poniżej 25 lat
20% za okres posiadania prawa jazdy poniżej 3 lat

Najnowsze wpisy