Forum Prawo - porady i tematy

Ochrona danych osobistych i dóbr osobistych

Ochrona danych osobistych i dóbr osobistych

Gracjusz / 2006-11-26 17:27
Ochrona danych osobowych

Witam wstępnie wszystkich uczestników forum.
Mój problem jest następujący:
moja była żona podczas przegranej przez siebie sprawy otrzymała mój dokument medyczny,stwierdzający,że nie mogę prowadzić pojazdów samochodowych ze względu na przyjmowanie leków psychotropowych.
Zaznaczam,że taki dokument złożyłem tylko na potrzeby Sądu w sprawie o obniżenie alimentów.
Następnie po niekorzystnym dla siebie wyroku moja była żona wykorzystując uzyskaną z sądu kserokopię dokumentu medycznego, złożyła donos do Wydziału Komunikacji cytuję "Mój były mąż dane osobowe takie i takie adres zamieszkania taki i taki przyjmuje leki psychotropowe i w związku z tym stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego". Stąd moje pytanie dla do kolegów z forum: czy takim pismem zlamała prawo o ochronie danych osobistych i czy mogę na podstawie tego pisma otrzymanego z Wydziału Komunikacji złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na naruszeniu ochrony moich danych osobistych i naruszeniu moich dóbr osobistych ?
Proszę o rzetelną pomoc w tej sprawie.

__________________
Gracjusz
Olgierd Rudak / 2007-01-09 11:49
Pytanie: z kim Pańska żona miała proces sądowy?
Jak rozumiem stronami procesu był Pan i Pańska żona. Przedstawiając dowód sądowi godził się Pan z tym, że druga strona - żona - otrzyma kopię dokumentu, ponieważ każda ze stron procesu dla prawidłowej obrony swoich praw i interesów MUSI mieć zagwarantowane prawo oceny dowodów i ustosunkowania się do dowodów.

Nie ma w polskim procesie cywilnym "tajnych dowodów", tj. dowody przedstawione przez stronę postępowania ZAWSZE są przedstawiane drugiej stronie.

W takiej sytuacji trzeba się liczyć, niestety, z tym, że żona dostanie w.w. dokument, a w związku z powyższym będzie robiła z niego dalszy użytek.

Najnowsze wpisy