Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Od dziś przedsiębiorcy kupują samochody na innych zasadach

Od dziś przedsiębiorcy kupują samochody na innych zasadach

Bieda-Biznesmen / .* / 2005-08-22 11:29
Wyświetlaj:
xxxx / .* / 2005-08-23 11:20
Na te biurokratyczne kombinacje z VAT (jak i z innymi podatkami) jest jedno skuteczne rozwiązanie: zlikwidować wszelkie ulgi i zwolnienia i jednocześnie radykalnie obniżyć stawkę VAT. Bez uproszczenia i ujednolicenia podatków nierówność traktowania podatników przez prawo występować będzie zawsze. Do przykładu biura rachunkowego dorzuciłbym jeszcze przykład księgowego pracującego na etacie i pracującego na zasadzie samozatrudnienia - niby praca taka sama a etatowiec dostaje od fiskusa po skórze (PIT, ZUS) -nie bardzo wiadomo za co i jakie preferencje polityki państwa za tym przemawiają.
ksiegowy / .* / 2005-08-23 07:15
Po co dla biura rachunkowego wielki samochod, skoro jade tylko do US, ZUS i paru klientow z jednym segregatorem?? Mi do dzialalnosci potrzebny jest maly miejski samochodzik. Ale w tym kraju zawsze ktos jest uprzywilejowany....
ola / .* / 2005-08-23 10:20
To jest nierówność w traktowaniu podatnika - dlaczego ja, prowadząc działalnośc gospodarczą, do któtej niezbędny mi jest samochód - wystarczy mały, jestem traktowana inaczej niz ten co przewozi np kartofle. Chyba trzeba się przekwalifikować na zaopatrzeniowca. Kolejna paranoja.
piotr / .* / 2005-08-23 05:11
Nasze kochane państwo czy wy chcecie nas wykończyć ludzie dajcie spok........ już dość i te reklamki wyborcze to paranoja (typu tata pracował fizycznie) nie on jeden i nie ostatni a samochody zostawcie w spokoju nie dość że i tak to ogromne koszty to teraz co przedstawiciele i osoby prowadzące działalności lekkie i małe w których te auta to jedyne pojazdy i chleb co oni mają zrobić przecież prowadzą działalność i nie muszą z teczką papierów jeździć od razu STAREM no bez przesady. pozdrawiam ta ustawa już przeszła czy co to?
mac / .* / 2005-08-22 20:14
Szkoda, że nie można zlikwidować takiego Państwa a może dałoby zredukować sejm do 1/6 obecnego składu tak jak oni likwidują mozliwości odliczenia.
obserwator / .* / 2005-08-22 22:00
Jestem tylko ciekawy czy cała ta klika jeżdżąc swoimi limuzynami, albo raczej naszymi gdyż kupionymi za nasze podatki odpuści chociaż jeden grosz VATu?!
Bieda-Biznesmen / .* / 2005-08-22 11:29
Od dzis sprzedaż nowych samochodów w Polsce jeszcze spadnie.........Panstwo zaczyna dzialac jak pies ogrodnika....

Najnowsze wpisy