Forum Forum podatkoweInne

Od przyszłego roku znów zdrożeją papierosy

Od przyszłego roku znów zdrożeją papierosy

Money.pl / 2010-04-02 20:05
Wyświetlaj:
k aczordonald / 62.6.134.* / 2010-04-05 10:28
a zarobki osly, kiedy dostosujecie ?
?! / 2010-04-06 20:06 / Tysiącznik na forum
Nie pal! Nie bedziesz placil wyzszej akcyzy :)
szaren / 213.108.114.* / 2010-04-06 23:30
?! pal , uratujesz budzet
szaren / 213.108.114.* / 2010-04-02 22:57

- Do 2018 r. ceny papierosów będą systematycznie rosły wraz ze stopniowym wzrostem wysokości podatku akcyzowego. Jednak w 2011 r. resort finansów proponuje jedynie wzrost inflacyjny - powiedział Krzysztof Flis, doradca podatkowy w spółce doradztwa podatkowego MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy.

Mi natomiast, przypomniała sie inicjatywa legislacyjna, która postanowiono ukarac palaczy, czyli obywateli, którzy swoimi zakupami papierosów, wspomagaja tak hojnie budzet państwa.
Czyli bacikiem, bacikiem,( jak to w starym kawale) dobrodziejów budzetu.
z jednej strony, pitolenie o celach wyzszych, i komforcie przebywania niepalacych w towarzystwie palących. Pitolenie , które miało przełozyc się na nakaz dla włascicieli lokali aby wszystkie lokale jednoizbowe były wyłącznie dla niepalacych. Toz to zamach na budzet. Nie dośc ze palacze nie wypalali by przepisowych papierosów z których akcyza powinna zasilić bużet, to na dodatek spadły by podatki z działalności gastronomicznej.
Same spzeczności.
Państwo które posiłkuje się podatkami z papierosów , jednoczesnie planuje ograniczyc palaczom uzywanie legalnego mocno oakcyzowanego produktu. Czy to normalne?
?! / 2010-04-06 20:07 / Tysiącznik na forum
Nie pal - bedziesz zdrowszy :)
szaren / 213.108.114.* / 2010-04-06 23:27
Jestem niepalacy, co nie znaczy ze głupi.
Czego niestety nie da sie powiedziec o wielu wypowiedziach osób niepalących ale zacietrzewionych, chcacych innych uszcześliwiac na siłę.
Mam pytanie do ?! . Skąd przekonanie , ze palę?
szaren / 213.108.114.* / 2010-04-02 22:46

MF planuje dostosowanie naszych stawek do określonych w dyrektywie minimów unijnych. I tak minimalna stawka na papierosy wzrośnie w tym czasie z obecnych 64 euro do 90 euro za 1000 sztuk.

A kiedy MF zaplanuje minimalne wynagrodzenia w euro, podobne do minimalnych wynagrodzeń we Francji, Niemiec, Krajów Beneluksu ?
Czy tylko koszty (obciązenia) jakie mają ponosic obywatele w Polsce maja miec odniesienie do "standartów" unijnych?
Czy przychody obywateli RP , juz takiego odniesienia nie wymagają.
Jezeli unia tylko koszty jakie musza ponosic obywatele unijni , potrafi ujednolicic , a przychodów już nie, uzasagniając to wewnetrznymi warunkami.
To oznajmiam decydentom unijnym i urzednikom unijnym, że warunkom lokalnym podlegaja i koszty i przychody (dochody).
Dlatego jezeli mówi sie o jakichś miniach na kosztach to i powinny byc minima w przychodach obywateli, bez wzgledu na państwo zamieszkania. Jezeli tego nie ma, to taką polityką polegajacą jedynie na wyrównywaniu obciążeń, prowadzi się do dysktyminacji, obywateli krajów "nowych" , których przychody sa zdecydowanie mniejsze od przychodów obywateli krajów "starych".
No chyba ze taka dyskryminacja jest celem unijnym.
Mnie czesto zastanawia , taki zachwyt nad tym wszystkim co wychodzi z biurokracji unijnej, szczegółnie zachwyt w Polsce. Czyzby hodowla idiotów w Polsce była szczególnie efektywna?
szaren / 213.108.114.* / 2010-04-06 23:28
Skąd domniemanie że palę?
?! / 2010-04-02 20:05 / Tysiącznik na forum
Tylko €90 za 1000 sztuk? Powinno byc zdecydowanie wiecej - ludzi palacych mi nie szkoda!
joose12 / 83.30.168.* / 2010-04-02 20:12
mi ciebie tez nie. niech wyrównaja ceny innych produktow do unijnych to zobaczymy jak bedziesz spiewal.
?! / 2010-04-02 22:04 / Tysiącznik na forum
... bedzie taniej!!!

Najnowsze wpisy